Skocz do zawartości

DAC, AMP lub combo, przyszłościowo i do swoich preferencji.


Recommended Posts

Witam Forumowiczów, to mój pierwszy wpis. Szukam.. no właśnie nie do końca wiem czego, chyba DACa/AMPa lub combo. W przeszłości używałem różnych słuchawek wokółusznych - od przewodowych Superlux HD 681, HD 669, ISK HP-580, ISK HD9999 po bezprzewodowe Sennheisery HD 4.40 BT, Soundcore Q30 i Q35, Sony wh-1000xm5, no i aktualne Q45 również od Soundcore. Wszystkie z tych słuchawek (poza Sennheiserami 4.40, te bardzo mi nie podeszły, straszny przebasowiony muł jak dla mnie) odpowiadają temu co lubię słuchać, głównie muzyka elektroniczna itd.

Jednak nie o słuchawki się rozchodzi - otóż sprawa jest taka że chcę w końcu wyskoczyć z budżetem na przewodowe słuchawki gdzieś wyżej, _sporo_ wyżej, ale zdaję sobie sprawę że nie usłyszę dużej różnicy na plus jeżeli nie zaopatrzę się już w jakiś DAC/AMP, no i nie wiem co wybrać żeby było w miarę uniwersalne (pod względem dźwięku i użytkowania z różnymi urządzeniami, tj. konsole, PC, telefon), przyszłościowe i _warte_ swojej ceny. Świat audio jest gigantyczny i generalnie chcę wybrać coś z tej wąskiej grupy co byłoby w stanie w przyszłości ładnie ogarnąć jakieś chi-fi IEMy które potrzebują małej mocy ale 'czystego' sygnału ale też np. Beyerdynamic DT 1770 Pro, HiFiMAN Sundara czy Sennheiser HD 560 S które chciałyby więcej papu. Nigdy wcześniej nie miałem żadnego DAC/AMPa, chciałem wybrać coś od FiiO bo do 27 marca mają bardzo fajne ceny w ich sklepie na AliExpressie i często widzę ich sprzęt w rekomendacjach.

Chcę wybrać między:
- FiiO K5 Pro ESS (~350zł)
- FiiO Q3 MQA-THX (~370zł)
- FiiO K3 lub K3S (~350zł)
- FiiO KA5 (~500zł)
- FiiO KA13 (~300zł)
- FiiO Q11 (~330zł)
- FiiO KA1 (~120zł)
Ale też brałem pod uwagę:
- iFi Audio ZEN DAC V2 (~750zł) - widzę że jest polecany absolutnie wszędzie gdzie czytam i każdy jest z tego zadowolony, polecają to ludzie mający słuchawki za 3 czy 4 kafle jak i ludzie na taniościach, wydaje się być super ale cena boli gdy nie mam pewności czy w ogóle podejdzie mi to urządzenie lub czy go potrzebuję
- AIYIMA A5 Pro (~150zł) - czytałem w kilku miejscach że to no-name z "topowymi podzespołami" więc zjada wszystko co pochodzi z 'normalnych' marek w dużo wyższych cenach, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy
- AIYIMA DAC-A3 (~250zł) - jw.

Czy starczy mi jedno urządzenie? Które ma najwięcej sensu przy moich preferencjach słuchawkowo-muzycznych? Jestem zagubiony i szukam jakiejś porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Zarowno iFi jak i Fiio to dobre firmy.

Sa jeszcze inne marki troche drozsze i duuzo drozsze. Jak Singxer, Hifiman, Shiit, SMSl, Topping, Aune, Cambridge Audio itp. Ceny rozne.

Za ile chcesz kupic te sluchawki?

Jasne ze jedno urzadzenie wystarczy. Na wszelki wypadek, poszukaj takiego combo - wzmacniacz i przetwornik w jednym z wejsciem na USB z komputera. To jest chyba USB B. 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...