Skocz do zawartości

Kino domowe do sali kinowej


Recommended Posts

2 minuty temu, muaddibb83 napisał:

1. Tylko jak zrobić wtedy aby głośniki w ścianie były pod kątem? Kurcze teraz totalnie nie wiem jak to już zrobić 😜

Trochę desek albo zabudowa z KG Twoim przyjacielem. Toż to proste.

3 minuty temu, muaddibb83 napisał:

2. Aha, a jaki przewód (tj. jego dołączają chyba już z subwooferem). Jak nie to jakie to mają być, bo elektryk musi zatem kupić. 

Przewód subwooferowy RCA. Np. taki https://www.q21.pl/chord-c-sub-rca.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muaddibb83 napisał:

1. Tylko jak zrobić wtedy aby głośniki w ścianie były pod kątem? Kurcze teraz totalnie nie wiem jak to już zrobić 😜

20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg

5 minut temu, muaddibb83 napisał:

2. Aha, a jaki przewód (tj. jego dołączają chyba już z subwooferem). Jak nie to jakie to mają być, bo elektryk musi zatem kupić.

Subwoofer potrzebuje gniazdko zasilania 230V oraz przewód chinch mono (RCA-RCA), ewentualnie adapter bezprzewodowy zamiast niego.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Butler napisał:

20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg

Subwoofer potrzebuje gniazdko zasilania 230V oraz przewód chinch mono (RCA-RCA), ewentualnie adapter bezprzewodowy zamiast niego.

Ok czyli elektryk z tyłu wywala kable, ja przy wykończeniu robię to (to jest korek?, jak to się nazywa?) i tam mi ekipa montująca głośniki już wstawia głośniki?

 

Bezprzewodowo? Dobrze to działa? To byłoby niezłe szczególnie dla suba z tyłu pokoju. Dać mogę 2 suby i dwa bezprzewodowo? Tylko, że jak internet przytnie czy coś to lipa.

 

Ten głośnik co widzę tutaj na ściane z czarną cegiełką to rozumiem, że normalnie wykończone i potem ktoś kto zakładał głośniki to wiercił dziurę i tam wkładał głośnik? Sorry może głupie pytanie ale nie wiem 😜

Dnia 27.05.2024 o 08:31, Butler napisał:

Instalacyjne nie mają obudów, ale koszt wyprodukowania skrzyni (nie licząc ekskluzywnych produktów) może być niższy niż panel na głośniki. Co prawda stara fota, ale tak u mnie leży 107" 21:9 (250cm szerokosci).

1618472319_20221205_230007(Kopiowanie).thumb.jpg.a52b97e7d2d82ea2b0adbf029dc80d56.jpg

 

Mógłbyś proszę coś więcej opisać o wykończeniu pomieszczenia? Tj. co i gdzie i kiedy zakładasz. Myślałem, że tylko zrobię pokój na czarno i tyle, oświetlenie sufitowe (led + oczka). Na twoich zdjęciach widzę jakąś formę wygłuszenia? Byłbym bardzo wdzięczny.

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Trochę desek albo zabudowa z KG Twoim przyjacielem. Toż to proste.

KG? mi to się kojarzy tylko z KGB ale z nimi nie chcę mieć doczynienia ;)

Edytowano przez muaddibb83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muaddibb83 napisał:

Ok czyli elektryk z tyłu wywala kable, ja przy wykończeniu robię to (to jest korek?, jak to się nazywa?) i tam mi ekipa montująca głośniki już wstawia głośniki?

Elektryk ma wywalić kable (najlepiej z zapasem nawet 30cm), na wysokości uszu sluchacza i w ustalonym kącie.

Jeśli decydujesz się na kolumny inwall a więc zabudowane w ścianie masz dwie opcje. Albo kujesz w cegle/murze około 10cm wgłąb by zmieścić jego instalację, albo tak jak się powinno robić, czyli tworzysz ścianę tzw. suchą zabudowę złożona ze stalowych stelaży i płyt GK (karton-gips). Głośniki inwall mają specjalne klipsy, wycinasz otwór w płycie i przykręcasz jak puszkę elektryczną.

1 godzinę temu, muaddibb83 napisał:

Bezprzewodowo? Dobrze to działa? To byłoby niezłe szczególnie dla suba z tyłu pokoju. Dać mogę 2 suby i dwa bezprzewodowo? Tylko, że jak internet przytnie czy coś to lipa.

Bezprzewodowo to opcja jak nie masz możliwości ciągnięcia kabla RCA do amplitunera. Tylko i wyłącznie. Jeśli masz możliwość ułożenia kabla, zrób to.

1 godzinę temu, muaddibb83 napisał:

Ten głośnik co widzę tutaj na ściane z czarną cegiełką to rozumiem, że normalnie wykończone i potem ktoś kto zakładał głośniki to wiercił dziurę i tam wkładał głośnik? Sorry może głupie pytanie ale nie wiem 😜

Ta czarna cegiełka to panele gipsowe. Do tych głośników zrobiłem obudowy z MDF ktore czesciowo wkułem w ścianę, ale z perspektywy czasu uważam że to było zbędne. Trzeba tylko kombinować by wyciąć ramkę do której montuje się głośnik oraz zostawia dostaracznie dużo miejsca na bebechy.

 

IMG_20220109_185243.thumb.jpg.b1c21722546524339bc3c38e7fd65d71.jpg.25bba76a091bc74fbb971b8749fa4643.jpgIMG_20220109_185108.thumb.jpg.f27af8f1855ef147dc664122ed1f1569.jpg

 

1 godzinę temu, muaddibb83 napisał:

Mógłbyś proszę coś więcej opisać o wykończeniu pomieszczenia? Tj. co i gdzie i kiedy zakładasz. Myślałem, że tylko zrobię pokój na czarno i tyle, oświetlenie sufitowe (led + oczka). Na twoich zdjęciach widzę jakąś formę wygłuszenia? Byłbym bardzo wdzięczny.

Jestem w pracy. Na forum opisalem juz wczesniej wszystko, pokop w archiwum hehe. Chyba że sam znajdę i zalinkuję, ale nie w tej chwili.

Ogólnie jeśli chodzi o akustykę to bardzo mocno się do niej przyłożyłem.

1 godzinę temu, muaddibb83 napisał:

KG? mi to się kojarzy tylko z KGB ale z nimi nie chcę mieć doczynienia ;)

Nie KG tylko GK. Karton-gips. YT (YouTube) i się szkolisz.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Elektryk ma wywalić kable (najlepiej z zapasem nawet 30cm), na wysokości uszu sluchacza i w ustalonym kącie.

Jeśli decydujesz się na kolumny inwall a więc zabudowane w ścianie masz dwie opcje. Albo kujesz w cegle/murze około 10cm wgłąb by zmieścić jego instalację, albo tak jak się powinno robić, czyli tworzysz ścianę tzw. suchą zabudowę złożona ze stalowych stelaży i płyt GK (karton-gips). Głośniki inwall mają specjalne klipsy, wycinasz otwór w płycie i przykręcasz jak puszkę elektryczną.

Bezprzewodowo to opcja jak nie masz możliwości ciągnięcia kabla RCA do amplitunera. Tylko i wyłącznie. Jeśli masz możliwość ułożenia kabla, zrób to.

Ta czarna cegiełka to panele gipsowe. Do tych głośników zrobiłem obudowy z MDF ktore czesciowo wkułem w ścianę, ale z perspektywy czasu uważam że to było zbędne. Trzeba tylko kombinować by wyciąć ramkę do której montuje się głośnik oraz zostawia dostaracznie dużo miejsca na bebechy.

 

IMG_20220109_185243.thumb.jpg.b1c21722546524339bc3c38e7fd65d71.jpg.25bba76a091bc74fbb971b8749fa4643.jpgIMG_20220109_185108.thumb.jpg.f27af8f1855ef147dc664122ed1f1569.jpg

 

Jestem w pracy. Na forum opisalem juz wczesniej wszystko, pokop w archiwum hehe. Chyba że sam znajdę i zalinkuję, ale nie w tej chwili.

Ogólnie jeśli chodzi o akustykę to bardzo mocno się do niej przyłożyłem.

Nie KG tylko GK. Karton-gips. YT (YouTube) i się szkolisz.

Podszkolę się tylko teraz na już muszę wiedzieć co z tego musi zrobić elektryk (zaraz z nim idę rozmawiać) no i właśnie zaraz tynkarz wchodzi, czy to co tutaj widać to po tynkach rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muaddibb83 napisał:

Tylko, że jak internet przytnie czy coś to lipa.

Internet nie ma nic do tego... ale Ty masz mozliwosc puscic kable, wiec to zrób. Są korytka, peszle, itp. Elektryk nie musi tego robic, ważne żeby potem się dało to poprowadzić.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2024 o 14:47, PanKlor napisał:

Internet nie ma nic do tego... ale Ty masz mozliwosc puscic kable, wiec to zrób. Są korytka, peszle, itp. Elektryk nie musi tego robic, ważne żeby potem się dało to poprowadzić.

Ok, gadałem z elektrykiem i mam w weekend (tj. dzisiaj już) finalnie przygotować wszystko. Układ już ustaliłem głośników. Teraz tylko właśnie kwestie tego wygłuszenia, korka, karton-gipsu itd. 

1. Jeżeli będę nakładał coś na ścianę to a) gniazdka nie są więc potrzebne b) czy potrzebne jest tynkowanie?

2. Chyba w/w "nakładka" na ścianę będzie potrzebna w całym pokoju bo głośniki będą z tyłu (2 + 1), po bokach (2) i z przodu subwofer + takie coś jakby ukrywa całą listwę z wtyczkami

Dnia 7.06.2024 o 12:51, Butler napisał:

Elektryk ma wywalić kable (najlepiej z zapasem nawet 30cm), na wysokości uszu sluchacza i w ustalonym kącie.

Jeśli decydujesz się na kolumny inwall a więc zabudowane w ścianie masz dwie opcje. Albo kujesz w cegle/murze około 10cm wgłąb by zmieścić jego instalację, albo tak jak się powinno robić, czyli tworzysz ścianę tzw. suchą zabudowę złożona ze stalowych stelaży i płyt GK (karton-gips). Głośniki inwall mają specjalne klipsy, wycinasz otwór w płycie i przykręcasz jak puszkę elektryczną.

Bezprzewodowo to opcja jak nie masz możliwości ciągnięcia kabla RCA do amplitunera. Tylko i wyłącznie. Jeśli masz możliwość ułożenia kabla, zrób to.

Ta czarna cegiełka to panele gipsowe. Do tych głośników zrobiłem obudowy z MDF ktore czesciowo wkułem w ścianę, ale z perspektywy czasu uważam że to było zbędne. Trzeba tylko kombinować by wyciąć ramkę do której montuje się głośnik oraz zostawia dostaracznie dużo miejsca na bebechy.

 

IMG_20220109_185243.thumb.jpg.b1c21722546524339bc3c38e7fd65d71.jpg.25bba76a091bc74fbb971b8749fa4643.jpgIMG_20220109_185108.thumb.jpg.f27af8f1855ef147dc664122ed1f1569.jpg

 

Jestem w pracy. Na forum opisalem juz wczesniej wszystko, pokop w archiwum hehe. Chyba że sam znajdę i zalinkuję, ale nie w tej chwili.

Ogólnie jeśli chodzi o akustykę to bardzo mocno się do niej przyłożyłem.

Nie KG tylko GK. Karton-gips. YT (YouTube) i się szkolisz.

Hej, przydałoby się więcej szczegółów. Jakby to dostosować do mojego pokoju? Może są jakieś sklepy coś się w tym specjalizują (nie mam czasu i kasy na projekt i tak jadę na oparach) ale mają już gotowe materiały jakie można wykorzystać itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wchodziło w rachubę to (ma swoje plusy - mniej właśnie planowania i możliwość poruszania, ale jednak brzydziej. 

IMG_20240221_203323.jpg.8448fe7f3c37f06f9463ae2236a418c0.jpg.2a34db798f268d70cd038b2babe0f3dc.jpg

Czy może zatem na razie po prostu powiedzieć, aby wszędzie bez gniazdek wystawił kable elektryk, tynkarz zatynkował a potem będę już działał z "wygłuszeniem i wsadzaniem głośników"? Czy coś źle robię w takim przypadku?

Tak wiem, powinienem mieć to już dawno przemyślane ale sytuacja prywatna i natłok obowiązków mnie przytłoczył i leżą też inne rzeczy. 

Dziękuję wszystkim dla takiej zielonki jak ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muaddibb83 napisał:

1. Jeżeli będę nakładał coś na ścianę to a) gniazdka nie są więc potrzebne b) czy potrzebne jest tynkowanie?

2. Chyba w/w "nakładka" na ścianę będzie potrzebna w całym pokoju bo głośniki będą z tyłu (2 + 1), po bokach (2) i z przodu subwofer + takie coś jakby ukrywa całą listwę z wtyczkami

Chętnie bym Ci wyjaśnił ale nie wiem o jakich cosiach piszesz. Gniazdka moim zdaniem  ie są potrzebne. Tynki bym położył, chyba że chcesz dać po całości płyty GK. Pod płyty zawsze możesz dać wełnę mineralną i będziesz miał wygłuszenie ale zabierze Ci to kilka cm. Czy będzie za dużo albo za mało pogłosu - nie wiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PanKlor napisał:

Chętnie bym Ci wyjaśnił ale nie wiem o jakich cosiach piszesz. Gniazdka moim zdaniem  ie są potrzebne. Tynki bym położył, chyba że chcesz dać po całości płyty GK. Pod płyty zawsze możesz dać wełnę mineralną i będziesz miał wygłuszenie ale zabierze Ci to kilka cm. Czy będzie za dużo albo za mało pogłosu - nie wiem.

 

 

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Kabel możesz schować za tapetą dekoracyjną , ustrojem , płyta meblową ( 10 , 18 mm , mnóstwo wykończeń i kolorów IMG_20230907_213048.jpg.d64b1f8dc8b040fcd79b02c42dbc8d6a.jpg

Dzięki

 

22 minuty temu, PanKlor napisał:

Chętnie bym Ci wyjaśnił ale nie wiem o jakich cosiach piszesz. Gniazdka moim zdaniem  ie są potrzebne. Tynki bym położył, chyba że chcesz dać po całości płyty GK. Pod płyty zawsze możesz dać wełnę mineralną i będziesz miał wygłuszenie ale zabierze Ci to kilka cm. Czy będzie za dużo albo za mało pogłosu - nie wiem.

 

No tutaj już podrzucano:

Tuaj to fajnie wygląda z przodu, z boku ta cegiełka, z tyłu te "dziurki"1524601373_20221205_230007(Kopiowanie).jpg.2c2020daa5bd65e43222b9911fff2d60.jpg.47348dd838a5b856f89440940c8d1a90.jpg20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg.0381c90c03fa133ec4fec7c8044e1bf5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...