Skocz do zawartości

Rozplanowanie kina domowego w nowym domu + zakup subwoofera


Recommended Posts

Cześć, jestem na etapie projektu domu i już na tym etapie chciałbym rozplanować miejsca pod kolumny, aby puścić wszystkie przewody pod tynkami.

Sam projekt salonu może się jeszcze delikatnie zmienić, ale to kwestia przesunięcia gdzieś pewnie 10-20cm.

Wiem, że generalnie chyba lepiej byłoby zaplanować telewizor na ścianie od garażu, tak aby można było zaplanować jeszcze kolumny za kanapą (7.1), jednakże ten układ bardziej mi i żonie się podoba i po prostu zrezygnuję z kolumn za kanapą.

Na żółto jest zaznaczona pustka nad jadalnią - czy akustycznie na etapie projektu można coś już zaplanować z tą antresolą?

Obecnie w mieszkaniu posiadam zestaw 5 kolumn TAGA TAV 506 i amplituner DENON AVR-X2000, po wprowadzeniu na pewno bierzemy ten zestaw ze sobą, w przyszłości będę chciał to zmienić na coś lepszego, albo to rozbudowywać może o jakieś głośniki w suficie - dlatego prosiłbym o wszelkie rady.
Nie posiadam teraz subwoofera i rozważam jego zakup, aby już teraz móc go wykorzystać w mieszkaniu (salon 13m2 w bloku z wielkiej płyty) - pytanie czy znajdę jakiś model, który sprawdzi mi się zarówno w tym małym salonie jak i w domu? 

plan.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audioLoover napisał:

Mały to masz na myśli, że do obecnego mieszkania, czy docelowo do domu też będzie okej?

Odnośnie subwoofera to zapomniałem wspomnieć, że głównie teraz rozważam używane

No to już zalezy od Ciebie. Może być duzy? Będzie lepiej.

Uzywany ok.

W takim razie HT1205, PB1000

17 godzin temu, Łukasz P. napisał:

To ja dodam od siebie jeszcze Cambridge Audio Minx 301 😉, niech kolega sprawdzi sobie jego wymiary. 

 

Tak, tylko że ejdnak może być wiekszy na to wychodzi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem czy duży czy mały :) 
Jedyne co to szukam czegoś do domu z projektu, a póki co pytam czy jak coś takiego zakupię to będzie też okej do obecnego mieszkania, czy lepiej się wstrzymać, bo może to nie ma sensu.

Same Wasze propozycje są dość drogie - droższe nawet niż cały zestaw, który obecnie posiadam :D czy poniżej tego w ogóle nie ma co patrzeć, czy może są jakieś dobre tańsze alternatywy?

Mógłbym jeszcze kogoś prosić o pomoc w zaplanowaniu miejsca na kolumny? Ja myślałem o takim układzie jak poniżej (czerwone prostokąty to kolumny). Czy dokładanie okablowania gdzieś w sufit ma w ogóle sens, czy bez kolumn za kanapą nie ma to sensu i 5.1 to max co można tu zrobić?

kolumny.jpg.07bc5ec77dcbbd621b307991b20eb6df.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym wolał lewy front postawić po drugiej stronie futryny a TV bardziej na wprost sofy umieścić. Poza tym ok.

W sufit okablowanie ma sens, zrobisz wówczas Atmos. Przy kanapie dosunietej do tylnej ściany możliwy jest układ 5.1.2. Głośniki sufitowe montujesz 80 stopni w górę od ucha, mniej więcej nad kolanami jak jest sufit na typowej wysokości.

Przy Atmosie pamiętaj że wszystkie głośniki toru podstawowego (surround też) mają być na wysokości uszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanapy, fotel to akurat tak tylko stoi przykładowo, będzie oczywiście wyśrodkowane względem TV :)

Dzięki za radę z sufitem :)

Na ten moment rozważam tylko dokupienie subwoofera - nad budżetem się nie zastanawiałem, chciałbym się zorientować w ogóle na co patrzeć ;)
A przyszłościowa rozbudowa to nie ten moment, dom dopiero będzie budowany i chcę tylko dobrze rozplanować okablowanie, aby nie ciągnąć dodatkowych kabli jak już dojdzie do wymiany sprzętu na lepszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...