Skocz do zawartości

Prośba o wycenę/poradę Luxman i Beam-Echo


Recommended Posts

Dzień dobry,

Zaraz obok biura mam sklep z używanym sprzętem audio i dziś w ramach relaksu postanowiłem się tam przejść (lubię przeglądać sprzętowe i książkowe starocie). Natrafiłem na dwa amplitunery (?) o nazwach, z którymi się do tej pory nie spotkałem: Beam Echo model DL7-35 oraz Luxman MQ60. Oba mimo, że z wyglądu dość stare miały wysoką jak na tutejsze warunki cenę. Sam się na tym absolutnie nie znam, wyszukiwanie w necie podało bardzo szerokie widełki więc postanowiłem poszukać porady tutaj. Czy ktoś byłby uprzejmy wycenić oba modele i doradzić czy lepiej szukać czegoś takiego po powrocie do Polski czy może kupić sobie tutaj na miejscu (Tokio) i przywieźć do domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman to bardzo ciekawy wzmacniacz, ale lampy mocy są do niego raczej trudno dostępne, więc trzeba to wziąć pod uwagę.

Beam Echo to już prawdziwy dziadek (nie żeby Luxman był młodzieniaszkiem), ale lampy do niego są dostępne bez problemu.

Wszystko zależy więc od tego w jakim stanie są te konkretne wzmacniacze, ale na 100% trzeba liczyć się z koniecznym serwisem po zakupie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wzmacniacze Luxman/Luxkit z lat 60 tych - są to bardzo dobrze brzmiące wzmacniacze z wysokiej klasy trafami głośnikowymi.

Minus - sporo konstrukcji używało "dziwnych" lamp np 50CA10. Takie lampy choć mega trwałe to są do kupienia tylko na rynku japońskim.

Z czegoś bardziej popularnego ? polecam KMQ7 PP na lampach 6L6 - dźwięk niesamowity.

Prostota konstrukcyjna ale jak gra…

IMG_6607.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas dla tak nowego użytkownika jak ja:)

Obecnie mieszkam w Japonii ale w perspektywie jest przeprowadzka do Polski/Europy i już wstępnie planuję co ze sobą zabrać. Mam ostatnio trochę więcej czasu więc chodzę trochę po takich sklepach i sklepikach co, nawiasem mówiąc, bardzo lubię. 

W kwestii ewentualnie potrzebnych części zamiennych to nie będzie problemu bo na pewno będę Japonię odwiedzał co najmniej 2 razy w roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...