Skocz do zawartości

Kino domowe czy soundbar- salon z Antresolą.


Recommended Posts

Wtedy masz dwie opcje. Albo kupujesz amplituner "dający rade" w stereo. A więc coś pokroju Arcam, Anthem, NAD i masz wszystko w jednym klocku np. Arcam AVR5, albo...

Druga opcja to jakis popularny amplituner kina  Denon/Marantz, Onkyo/Pioneer/Integra lub Yamaha. Istotne by konkretny model miał na pokładzie wyjscia tzw. Pre-out. Niech będzie np. Marantz 70s. Dokupujesz wzmacniacz stereo który ma funkcje grania jako końcówka mocy. Roznie to nazywają... By-pass itd. Np. Atoll IN200. Działa to tak że jak uruchamiasz kino na ampli to kanały L/P poprzez pre-out są wzmacniane przez jednostkę stereo która wówczas wyłącznie wzmacnia kolumny. Chcesz słuchać stereo, to zmieniasz tylko źródło na wzmaku stereo pomijając zupełnie ampli.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wisnia69 napisał:

tak żebym przygotował sobie okablowanie. 

Masz diagramy, to coś wykoncypujesz (narysuj i pokaż co wymyśliłeś). Okablowanie możesz zrobić na np. głośników 7.2.4, to stosunkowo niski koszt (2x2,5 linka miedź OFC). I uwzględnij stanowisko sterowania, czyli miejsce na sprzęt hifi. I na obecnym etapie tak najlepiej zrobić. 

A za rok (życzę wcześniej), jak się będziesz już urządzał, to może stwierdzisz, że zaczniesz właśnie od stereo, lub też od razu wielokanałowego nagłośnienia.

 

20 minut temu, Wisnia69 napisał:

O to właśnie mi chodzi żeby dać duże kolumny L i P do muzyki, a resztę pod kino. 
czy wtedy amplituner też jakiś konkretny hybrydowy  ma być ? Czy możecie mi polecić jakiś konkretny model, żebym mógł sobie poczytać. Oraz jakieś przykładowe głośniki stereo do muzyki plus resztę do kina. 

Stereo i kino, czyli 2w1. Na początek, to duże wyzwanie, a "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Tu nie ma granicy cenowej. Miałem przyjemność w salonie posłuchać sprzętu stereo za 500k.

6 minut temu, Butler napisał:

Druga opcja to jakis popularny amplituner kina  Denon/Marantz, Onkyo/Pioneer/Integra lub Yamaha. Istotne by konkretny model miał na pokładzie wyjscia tzw. Pre-out. Dokupujesz wzmacniacz stereo który ma funkcje grania jako końcówka mocy.

U mnie w stopce masz taki przykład: Amplituner + końcówka mocy. 

 

I ZAPAMIĘTAJ: przed ostatecznym zakupem, przesłuchaj u siebie w domu, porównaj, oceń, najlepiej z kimś. Im więcej głów, tym więcej czujnych uszu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zdecydowanie przemawia za mną opcja numer jeden, czyli przykładowo proponowany przez was avr5, do tego głośniki stereo, a w późniejszej opcji rozbudowanie tego o głośniki do kina. 
poprosiobym was jeszcze o jakieś propozycje odnośnie głośników stereo do takiego salonu, ponieważ muszę zobaczyć o jakich wymiarach mówimy l, bo muszę to trochę uwzględnić w projekcie. 
O ile z głośnikami stereo nie bedzie chyba problemu, o tyle reszta głośników powieszonych na ścianach też musi być zaakceptowana przez moją żonę, bo na pewno ogromnych długich głośników nie uda się przemycić na ścianę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny, także nic z Internetu. Są plusy i minusy wiadomo.  W twojej stopce widzę dynaudio. No jeżeli o tą firmę chodzi, to miałem je jedynie raz w swoim phaetonie i jak dla na chwilę obecną najlepszy zestaw audio jaki miałem w  samochodzie. Ale ten samochód był tworzony innymi kategoriami jak obecne. W sumie to nie będę ukrywał że ten zestaw do Audio był najlepszy jaki miałem, więc ciekaw jestem jaki będzie efekt wybranego przezemnie zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wisnia69 napisał:

Ale ten samochód był tworzony innymi kategoriami jak obecne.

Wiem, rozumiem i potępiam te pro-Unijne nowe twory 4-kołowe.

 

1 godzinę temu, Wisnia69 napisał:

ciekaw jestem jaki będzie efekt wybranego przezemnie zestawu

Dochodzą takie sprawy jak gabaryty i estetyka. Dostępność oraz obsługa w sklepach. Wybór niby duży, ale w pewnym momencie trzeba iść na kompromisy. U mnie Dynaudio od młodości towarzyszyło i naprawdę chciałem zmienić, ale się nie udało :D  I zamiast 2 dni, to zeszło prawie 3 miesiące na wyborach. Cierpliwości, a będzie na pewno dobrze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

W takim metrażu 7.2.4.

Jesli budżet pozwoli to tak. Obawiam się że tu będzie wydane na sprzęt ktory może słabo zagrac w takim pomieszczeniu. Po prostu.

22 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Panowie trochę was poniosła ułańska fantazja....Jak kolwiek zestaw podstawowy 5.1 lub 7.1 jest do ogarnięcia ,to w takim Kościele Atmos? A niby gdzie miały by się znajdować te głośniki warstwy górnej?

Są wiszące kolumny wyglądają jak lampy.

SL20Mjpg-430x430.webp.0128c42d84672dbca80e2b7916a96e50.webp

apart-1-430x430.webp.4dd5fcbaccf213eb1f5f8af8f68a2d48.webp

Zdjęcia poglądowe.

 

Dobrze jest kupić amplituner dający radę w stereo jak wspomniany Arcam ale w wersji 10 albo 11 żeby miał Diraca. On siętu przyda.

W Przypadku japończyków X3800 + końcówka albo integra ale też warto puszczać przez amplituner jaki źrodło i dokupic Dirac tam.

Chodź pamiętajmy to nie będzie lek na całe zło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Obawiam się że tu będzie wydane na sprzęt ktory może słabo zagrac w takim pomieszczeniu. Po prostu.

@Piotr Sonido - Obawy to możesz mieć, ale podaj konkrety. Chwilę wcześniej dyskutowaliśmy, przeczytaj i odnieś się do tego: czemu fala dźwiękowa ma mieć gorzej "bez sufitu". Pomyśl - bo może właśnie odwrotnie - lepiej? ;) 

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Są wiszące kolumny wyglądają jak lampy.

Tak, jest to jakieś rozwiązanie. Tylko czy aby głośnik nie powinien być zamontowany na sztywno? Może montaż do boków antresoli i bocznych ścian, i ustawić kierunkowo? (albo na wysięgnikach)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AutoPirat napisał:

@Piotr Sonido - Obawy to możesz mieć, ale podaj konkrety. Chwilę wcześniej dyskutowaliśmy, przeczytaj i odnieś się do tego: czemu fala dźwiękowa ma mieć gorzej "bez sufitu". Pomyśl - bo może właśnie odwrotnie - lepiej? ;) 

Dyskusja, no właśnie. Dlatego ja mówie puścić kable i zrobić testy w tym pomieszczeniu.

Bo może mieć lepiej a może nie mieć.

18 godzin temu, AutoPirat napisał:

Tak, jest to jakieś rozwiązanie. Tylko czy aby głośnik nie powinien być zamontowany na sztywno? Może montaż do boków antresoli i bocznych ścian, i ustawić kierunkowo? (albo na wysięgnikach)?

A co mu przeszkadza że nie jest na sztywno?

Myslę że to pomieszczenie stawiające na design. Wysiegniki pod Atmos? To już musiał by się Autor tematu wypowiedzieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...