Skocz do zawartości

Głośniki aktywne z USB do PC, czy karta dźwiękowa?


Recommended Posts

Witam,

obecnie posiadam zestaw Asus Xonar DX + Edifiery R1600III analogowo. Jednak chciałbym coś lepszego do puszczania muzy z kompa, ale i nie tylko. Chodzi mi po głowie zakup np. AirPulse 80. Trochę się nie znam, ale widzę że ten model posiada USB, czy to oznacza, że głośniki z poziomu kompa bedą widoczne jako normalna karta dźwiękowa? Jeśli tak, to czy wywalenie moich starych Ediffierów i Xonara może dać lepszy dźwięk z tych AirPulse 80? Czy może podpięcie analogowo AirPulse 80 do Xonara może dać lepszy dźwięk niż same głośniki?

Dodatkowe pytanie: no weźmy te AirPulse czy inne tego typu głośniki... one nie posiadają żadnych ulepszaczy dla dźwięku przestrzennego DTS, Dolby Pro Logic itp.  czy to oznacza, że jakbym puszczał  materiał video z zakodowym takim dźwiękiem np. z DVD lub plików mkv to zwyczajnie nie miałbym dźwięku z kompa? Co w takim przypadku?

Edytowano przez litk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem, czy ktoś z forum poza Tobą mógł posłuchać dokładnie takich połączeń. AirPulse 80 to lepsze granie niż R1600, ale też po prostu inne. Mniej basowe. 

2 godziny temu, litk napisał:

Dodatkowe pytanie: no weźmy te AirPulse czy inne tego typu głośniki... one nie posiadają żadnych ulepszaczy dla dźwięku przestrzennego DTS, Dolby Pro Logic itp.  czy to oznacza, że jakbym puszczał  materiał video z zakodowym takim dźwiękiem np. z DVD lub plików mkv to zwyczajnie nie miałbym dźwięku z kompa? Co w takim przypadku?

Normalnie zadziała :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź.

Cytat

Cześć, nie wiem, czy ktoś z forum poza Tobą mógł posłuchać dokładnie takich połączeń. AirPulse 80 to lepsze granie niż R1600, ale też po prostu inne. Mniej basowe. 

Rozumiem. Myślałem, że da się jakoś ogólnie stwierdzić, że może jest taka tendencja, że wewnętrzna karta dźwiękowa w PC, może być lepsza/gorsza niż, wzmacniacz/DAC (?) w takich głośnikach.

Mniej basowe? Z jakiego powodu, bo mi by właśnie zależało na trochę więcej basów, chyba że tutaj konieczny byłby osobny woofer?

Cytat

Normalnie zadziała  

Hmmm, wątpliwość zasiała we mnia taka opinia w przypadku recenzji głośników Audio Pro A80: 

 

Edytowano przez litk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...