Skocz do zawartości

Przenośny zestaw do słuchania muzyki w przedziale 2000 - 3000 zł (IEM'y, DAP?, AMP + DAC)


Recommended Posts

Cześć! 😇 

Poszukuję zestawu składającego się z IEM'ów, DAP'a i AMP + DAC'a. Aktualnie w domu mam FiiO K5 Pro ESS + Sennheiser HD600 (z czego jestem bardzo zadowolony). Mam też XM5 (nauszne) na miasto z nich również jestem zadowolony. Chciałbym złożyć sobie alternatywny zestaw do słuchania muzyki poza domem, składający się z części wymienionych wcześniej, ale nie znając się za bardzo na tym segmencie urządzeń zastanawiam się czy mój budżet powinien w ogóle obejmować zakup DAP'a (jestem gadżeciarzem dlatego o nim myślę), bo jeżeli w takiej cenie nie kupując DAP'a byłbym w stanie złożyć znacznie lepszy zestaw do słuchania to byłbym w stanie z DAP'a zrezygnować. Driver'em będzie w moim przypadku iPhone 11 Pro i zapewne w przyszłości jakiś nowszy model iPhone'a (przy założeniu rezygnacji z DAP'a).

  • Budżet: 2000 - 3000 zł
  • Zastosowanie: Muzyka na mieście, poza domem, bardzo przenośny zestaw.
  • Muzyka: Dużo rapu, r&b, pop'u, przeróżnych instrumentali (szukam sprzętowo raczej czegoś uniwersalnego)

 Z chęcią usłyszę Wasze zdanie w tym temacie, jakim sprzętem mógłbym się zainteresować, czego Wy używacie w podobnym budżecie i jak się sprawdza :D Z góry dziękuje wszystkim za zaangażowanie w temacie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, możesz iść zarówno w DAPa, jak i zewnętrzny DAC/Amp do telefonu. Łączenie tego nie ma moim zdaniem sensu w tym budżecie. 

Sprawdziłbym na pewno słuchawki FiiO FD5 i elektronikę od iFi, np. GO bar. To bardzo uniwersalny i przyjemny zestaw. Jeśli wolisz DAPa, to spojrzałbym na Shanlinga M3x :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jest rozważać w takim budżecie Sennheisery IE600? Rozważam jak zbalansować cenę IEM/DAP w moim budżecie (2-3k), widzę w internecie sporo opinii o tym, żeby więcej kasy włożyć mimo wszystko w porządne IEM'y, a przyoszczędzić na DAP'ie. Czy są jakieś ciekawe opcje celując w wydaniu 2k na IEM'y i do 1k na DAP'a? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.03.2024 o 15:00, michals napisał:

Cześć! 😇 

Poszukuję zestawu składającego się z IEM'ów, DAP'a i AMP + DAC'a. Aktualnie w domu mam FiiO K5 Pro ESS + Sennheiser HD600 (z czego jestem bardzo zadowolony). Mam też XM5 (nauszne) na miasto z nich również jestem zadowolony. Chciałbym złożyć sobie alternatywny zestaw do słuchania muzyki poza domem, składający się z części wymienionych wcześniej, ale nie znając się za bardzo na tym segmencie urządzeń zastanawiam się czy mój budżet powinien w ogóle obejmować zakup DAP'a (jestem gadżeciarzem dlatego o nim myślę), bo jeżeli w takiej cenie nie kupując DAP'a byłbym w stanie złożyć znacznie lepszy zestaw do słuchania to byłbym w stanie z DAP'a zrezygnować. Driver'em będzie w moim przypadku iPhone 11 Pro i zapewne w przyszłości jakiś nowszy model iPhone'a (przy założeniu rezygnacji z DAP'a).

  • Budżet: 2000 - 3000 zł
  • Zastosowanie: Muzyka na mieście, poza domem, bardzo przenośny zestaw.
  • Muzyka: Dużo rapu, r&b, pop'u, przeróżnych instrumentali (szukam sprzętowo raczej czegoś uniwersalnego)

 Z chęcią usłyszę Wasze zdanie w tym temacie, jakim sprzętem mógłbym się zainteresować, czego Wy używacie w podobnym budżecie i jak się sprawdza :D Z góry dziękuje wszystkim za zaangażowanie w temacie!

Witaj,

Zerknij sobie na Audioquesta Dragonfly Cobalt https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-cobalt.html

oraz mobilne, nowoczesne B&W PX7s2e https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/bowers-wilkins-px7-s2e.html

Zestawik miastowy, mobilny, ale w domu też można by zrobić z tego pożytek. Zapraszamy na testy do naszych sklepów, jak masz niedaleko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...