Skocz do zawartości

Gotowe zestawy w różnych przedziałach cenowych


Tomai

Recommended Posts

 

Obejrzałem właśnie , mało znam z tego, ale widzę takie propozycje które tutaj na forum pojawiają się często. ( np. Aurora 700).

Jak skomentujecie.

Ja od siebie tylko chciałem dodać taką obserwacje że w każdej takiej propozycji MUSI być kontrast.

Wzmacniacz ciepły - kolumny jasne.

Wzmacniacz jasny- kolumny ciepłe .

Nikt się nie odważy podać innej propozycji.

U mnie kompletnie inaczej złożony sprzęt, ale złożony tak a nie inaczej z premedytacją uzyskania konkretnego brzmienia. 

To chyba jestem w mniejszości, a tam z sklepu to ma się sprzedawać.

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dobierać zestawy tak jak brzmi najlepiej. To ciepło - zimno to zwroty recenzentów ,żeby łatwiej było im opisać co słyszą. Subiektywnie. Tutaj ktoś Ci powie ,że Cambridge Audio jest " chłodny" ktoś inny na YouTube,że ciepły a na portalu przeczytasz ,że neutralny. Tak na prawdę nie ma to znaczenia. Bardzo dużo zależy od akustyki. Ten sam zestaw będzie brzmiał inaczej w kościele a inaczej w sypialni. Zresztą uogólnienia są łatwiejsze do zapamiętania. Ja bym poszedł nawet krok dalej i powiedział,że często cena nie ma znaczenia i na przykład w elektronice nie będziesz w stanie odróżnić 2 DAC  od siebie pomimo dużej rozpiętości cenowej jeżeli będą odpowiednio ustawione i nie będziesz wiedział co gra. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zacząłem od kupna kolumn okazyjnie B&W 683. Jaki wzmacniacz polecacie? Muzyka folk, soft jazz, szanty, lekka klasyka, czasami pop (typu radio 103fm Color)

Nie chcę wydać dużo. Myslałem o budżecie do 1000zł. tak sobie pomyślałem o Cambridge Azur 640 i Myryad Cameo, ale też zastanawiałem się nad Marantz PM7000N2G, Onkyo 8850, Teac Ar630, Pionier A616 mkII

Jak się na to zapatrujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Bo tych Bowersów polecam jednak mocno ciepły wzmacniacz. Cambridge odpada.

Onkyo 8850 tak. Starsze Pioneery nawet lepiej. Albo Harman Kardon.

Mam na oku Pioniera 616. Może nie najwyższych lotów, ale myślę, że spokojnie napędzi. Poza tym mam możliwość od kolegi zakupu takiego dziwnego nieznanego mi wzmacniacza z tunerem Myryad Cameo (brytyjskiej produkcji). Zastanawiam się czy warto go kupić. Podobno w półce cenowej  do której był porównywany jest słaby, ale może w porównaniu z tym Pionerem lub Onkyo lepiej grać będzie z tymi kolumnami.

Przed chwilą, BEZ napisał:

Mam na oku Pioniera 616. Może nie najwyższych lotów, ale myślę, że spokojnie napędzi. Poza tym mam możliwość od kolegi zakupu takiego dziwnego nieznanego mi wzmacniacza z tunerem Myryad Cameo (brytyjskiej produkcji). Zastanawiam się czy warto go kupić. Podobno w półce cenowej  do której był porównywany jest słaby, ale może w porównaniu z tym Pionerem lub Onkyo lepiej grać będzie z tymi kolumnami.

dodam tylko, że b.tanio mi go sprzeda, bo wraca do Wielkiej Brytanii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 27.03.2024 o 07:49, Tomasz S. napisał:

Możesz dobierać zestawy tak jak brzmi najlepiej. To ciepło - zimno to zwroty recenzentów ,żeby łatwiej było im opisać nco słyszą. Subiektywnie. Tutaj ktoś Ci powie ,że Cambridge Audio jest " chłodny" ktoś inny na YouTube,że ciepły a na portalu przeczytasz ,że neutralny. Tak na prawdę nie ma to znaczenia. Bardzo dużo zależy od akustyki. Ten sam zestaw będzie brzmiał inaczej w kościele a inaczej w sypialni. Zresztą uogólnienia są łatwiejsze do zapamiętania. Ja bym poszedł nawet krok dalej i powiedział,że często cena nie ma znaczenia i na przykład w elektronice nie będziesz w stanie odróżnić 2 DAC  od siebie pomimo dużej rozpiętości cenowej jeżeli będą odpowiednio ustawione i nie będziesz wiedział co gra. 

Spoko, akustyka bardzo ważna, u mnie wytłumieniem za kolumnami , dwoma dywanami , wytłumieniem powieszonym na ścianie za mną utemperowałem wysokie tony i wprowadziłem porządek na scenie, oraz wychwycenie drobiazgów , smaczków jest łatwiejsze.

Kolumny kupiłem też na podstawie odsłuchu, ( do moich poprzednich Dali 505 przepaść ), wzmacniacz też. Z kilku wzmacniaczy wybrałem lampę ( nie jedyną jaką odsłuchiwałem )

Obecny wzmacniacz który posiadam baaardzo się odróżniał od innych w tym dniu pod względem cech jakie poszukiwałem. Właśnie te ciepło. Cambridge żaden ciepły nie jest. Na podstawie odsłuchu. Azur 351a który miałem grał trochę V ką i krzykliwością jak się przekręciło gałkę.  CXA 81 - chłodno , analitycznie, obydwa zero przyjemności którą posiadam teraz.

A jeszcze mam te szczęście że w domu kolumny plus wzmacniacz zabrzmiały lepiej niż w sklepie.

W razie czego zapraszam do Poznania na odsłuch 😎

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BEZ napisał:

Mam na oku Pioniera 616. Może nie najwyższych lotów, ale myślę, że spokojnie napędzi. Poza tym mam możliwość od kolegi zakupu takiego dziwnego nieznanego mi wzmacniacza z tunerem Myryad Cameo (brytyjskiej produkcji). Zastanawiam się czy warto go kupić. Podobno w półce cenowej  do której był porównywany jest słaby, ale może w porównaniu z tym Pionerem lub Onkyo lepiej grać będzie z tymi kolumnami.

Tego nie znam. Jak kolega to może pożyczy?

8 godzin temu, Tomai napisał:

Z tranzystorów najbliżej do ciepła powiedziałbym Roksan Caspian M2 

Attessa gra cieplej. Naim, Vincent, Magnat,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Myryad Cameo. Nie jest może najlepszy w swojej klasie i jako nowy też nie był wg tutejszych opinii, ale w cenie za jaką kupiłem podobał mi się bardziej niż inne w podobnej cenie (Pioneer i Marantz).

teraz jakiś CD w cenie do 800zł Już się budżet kończy :) Może coś warto?

 

Edytowano przez BEZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...