Skocz do zawartości

Wiim Amp czy Denon x2800h (Stereo + Sub czy KD)


odyniec

Recommended Posts

Witam,

szukam nowego wzmacniacza/amplitunera. Proszę o Wasze cenne sugestię w którą stronę pójść: Wiim Amp i stereo + sub czy Denon x2800h i KD.

Nie chciałbym wydawać na wszystko więcej niż 4000 zł. Nie chciałbym wydawać na wszystko na teraz więcej niż 4000-5000 zł (im mniej tym lepiej, bo półroczny bąbel to duże wyzwanie finansowe 😀).

Obecnie posiadam amplituner Technics SA-GX100 i kolumny Dali 400. To wszystko spięte do TV optykiem przy pomocy DAC FX-audio X6.

Pokój to salon z kuchnią 17m2 w bloku.

Zależy mi na rozbudowanych funkcjach sieciowych, bo już męczą mnie te protezy przy pomocy DACa i odpalanie TV żeby posłuchać muzyki z Tidala.

Przeznaczenie to 50% muzyka, 30% serwisy streamingowe, 20% konsola (Series X). TV to LG C1.

Czy przy takim przeznaczniu lepiej inwestować w KD czy zostać przy stereo + sub do filmów? Przy sygnale PCM sub będzie normalnie działał?

Skłaniam się lekko w stronę stereo, gdyż to mieszkanie nie jest docelowe i z żoną planujemy budowę domu za 2 lata i tam na pewno chciałbym mieć już KD.

Aspekt finansowy jest istotny i w przypadku zakupu Wiim Ampa i suba wyjdzie to duuużo taniej niż Denon x2800h + cały zestaw KD.

Czy Wiim Amp zgra się z tymi kolumnami? Jakiego suba do 1000-1500 zł polecacie?

Czy jednak KD już teraz? A może lepiej kupić je dopiero do docelowego metrażu?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowano przez odyniec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • odyniec changed the title to Wiim Amp czy Denon x2800h (Stereo + Sub czy KD)

Dzięki za sugestię. Wczoraj zakupiłem właśnie Wiima. 

Z budżetu ok 4000 zł zostało 2400 zł. Mam trochę starego sprzętu audio: dwa amplitunery, dwa DAC FX (3ka i 6ka). Jak to sprzedam to będzie dodatkowo około 1000 zł i razem 3400 zł. Powiedzmy, że sub to 2000 zł. Zostaje 1400 zł. Czy warto rozważyć sprzedaż kolumn Dali 400 za około 1000-1200 zł i zakupić inne kolumny do tego setupu za około 2500 zł?

Czy lepiej dać szansę obecnym kolumnom i odkładać już kasę na KD do docelowego miejsca zamieszkania? ;)

Metraż jak wspominałem to 17 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Wczoraj zakupiłem właśnie Wiima. 

Z budżetu ok 4000 zł zostało 2400 zł. Mam trochę starego sprzętu audio: dwa amplitunery, dwa DAC FX (3ka i 6ka). Jak to sprzedam to będzie dodatkowo około 1000 zł i razem 3400 zł. Powiedzmy, że sub to 2000 zł. Zostaje 1400 zł. Czy warto rozważyć sprzedaż kolumn Dali 400 za około 1000-1200 zł i zakupić inne kolumny do tego setupu za około 2500 zł?

Czy lepiej dać szansę obecnym kolumnom i odkładać już kasę na KD do docelowego miejsca zamieszkania? ;)

Metraż jak wspominałem to 17 m2.

Odległość między środkiem kolumn to 220 cm.

20240402_205919.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, odyniec napisał:

Czy lepiej dać szansę obecnym kolumnom i odkładać już kasę na KD do docelowego miejsca zamieszkania? ;)

 

Na razie bym się osłuchał z WiiMem i brzmieniem po dorzuceniu subwoofera :) Suby do tylko kina wychodzą taniej, bo możesz wziąć niedrogiego Klipscha, czy Magnata, a do muzyki przedstawiłem wyżej rozsądne opcje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...