Skocz do zawartości

Pytanie o wzmacniacz.


Atlas1304

Recommended Posts

Zdaniem niektórych dźwiękowo są do siebie zbliżone. Model 7000N ma wbudowane funkcje sieciowe, a 8005 to "goły" wzmacniacz stereo. Więc do 8005 potrzebny byłby dodatkowy odtwarzacz sieciowy, czyli streamer, żeby wyrównać ich poziom funkcjonalności. Oba rozwiązania mają plusy i minusy. Ja wolę gołe stereo, bo serwisy sieciowe się zmieniają, i zawsze w przyszłości mogę przypiąć nowszy generacyjnie streamer. A 7000N obsługuje to co teraz aktualne, ale za jakiś czas straci wsparcie aktualizacji oprogramowania sieciowego, i w efekcie też zostanie z niego funkcjonalnie tylko goły wzmacniacz stereo. Edit z powodu literówki

Edytowano przez michaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby które twierdza że to jest to samo. 7000n bazuje na PM7005 który faktycznie był bliższy do 8005 niż do 6005. Czy brzmią identycznie ? Nie pamiętam.

Według lab nie sa jednak te same

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/1511-marantz-sa8005-pm8005

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3253-marantz-pm7000n

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomiarach, w dziale zniekształceń, przy odtwarzaniu muzyki z mocami używanymi na co dzień czyli 0,5-1wat wychodzi prosta klasyfikacja: czytelnie najlepszy jest 8005. Kolejny blisko niego jest 7005, dalej już w pewnym odstępie, znajduje się 7000n. Ja brał bym je w takiej kolejności. Ogólnie porównanie badań laboratoryjnych tych trzech modeli, po raz kolejny potwierdza moje doświadczenia empiryczne. Otóż wymieniając wielokrotnie różne wzmacniacze, zauważyłem taką prostą prawidłowość: we wzmacniaczach z podwójną regulacją tonów wysokie-niskie zawsze trzeba było podkręcać regulatory, by uzyskać w miarę równe brzmienie przy cichym słuchaniu. W przypadku każdego wzmacniacza z potrójną regulacją, który miałem, nigdy nie trzeba było z tych regulatorów korzystać, bo znacznie naturalniej i barwniej brzmiały, już przy cichym słuchaniu. Weź pod uwagę, że na co dzień przy cichym słuchaniu operujesz mocą poniżej jednego wata. Składając to wszystko razem, z tych trzech modeli marantza brał bym 8005, bo jest duża szansa, że będzie to wybór na dłużej. Warto wybierać najlepszą dostępną opcje, niż potem co rusz wymieniać, i tracić na tym pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby zaraz wymagał przeglądu, 10 lat to nie problem. Oddawałem do przeglądu ponad 40-letnie wzmacniacze vintage, wszystkie młodsze w przedziale do mniej więcej 20 lat tylko w razie usterek. Jeśli wzmacniacz jest zadbany, bez jakichkolwiek oznak korozji, gra normalnie, jest stabilny cieplnie, tj. oba kanały równomiernie się grzeją, nie wydziela żadnych podejrzanych zapachów, to można go spokojnie używać. Wyższe modele marantza, wyglądają na solidnie zbudowane, więc nie martwił bym się na zapas o trwałość. I w miarę możliwości kupił bym najwyższy model w danej serii, bo jako nowy był najdroższy, więc zawiera najmniej kompromisów jakościowych, i pewnie najszlachetniej brzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...