Skocz do zawartości

Co po FILDELIO E5


DarKos71

Recommended Posts

Witam wszystkich i cieszę się że dołączyłem do forum.
Od ładnych paru lat (2015r) gości u mnie Philips Fidelio E5.Choć 9 lat temu do tanich zestawów to  nie należał, to uważam że był warty
każdej wydanej złotówki. Na chwile obecną baterie w satelitach nie wytrzymują całego filmu, gubią się z  głównym głośnikiem, nie idzie ich potem dłuższy czas ponownie sparować. Myślę ,że mimo wszystko czas na nie.( pójdą pod kompa:)) Na Amazonie udało mi się kupić w niezłych pieniądzach  DENONA AVR-X2800H , no i teraz dylemat co z głośnikami. Salon 20 m2,w zasadzie prostokąt, tv na środku na  komodzie, po drugiej stronie pokoju rogówka za nią stojaki głośnikowe. Największą bolączką lokum jest "wielka płyta", nawet w tych Fidelio bass musiał być maksymalnie skręcony  ( w samym subie nie ma regulacji) ,a i tak pomimo dość dużego mieszkania dudniło na drugim jego krańcu. Z braku miejsca w zasadzie 5.1  to chyba wszystko. Może z czasem jakieś sufitowe:) Podłogówki odpadają, podstawkowe przód dobrze jakby nie były szersze niż 20 cm, satelity  na stojakach które mam albo ściana. Zastosowanie to w zasadzie tylko filmy (streaming i własna kolekcja PLEX), gry-konsole. Audiofilem raczej nie jestem, a muzyka to chyba tylko żonka do sprzątania:)  Budżet... byłem bliski przed samymi świętami do zakupu   Sony HT-A9 + SA-SW3 czyli ok 10k, Denona kupiłem za 2500, także na głośniki ok 7- 8 tyś.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Salon FIDELIO E5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Denona jak zwykle można polecić Monitor Audio Bronze 100x4 i c150. Bas to kwestia pomieszczenia (wymiarów i modów z nich wynikających niż samej wielkiej plyty). Spróbuj przestawić (znaleźć lepsze miejsce) subwoofer przy kalibracji. Subwoofer - w zależności od budżetu I możliwości ustawienia, do kina klipsch rp1000sw np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że tutaj dobrze sprawdzi się Monitor Audio, ale przemyślałbym FX na surroundy i jeśli jest opcja, to przesunąłbym kanapę nieco w prawo :) Klipsch RP-1000SW to dobry kierunek, taniej znajdziesz też bardzo dobrego Klipscha SPL-120. Warto też sprawdzić zestaw od Q Acoustics. W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak poczytałem, z subem bez problemu, surroundy FX też ok. Tylko przody ..., cały czas trzyma mnie max 20 cm szerokość, Bronze 100  mają 23, musiały by być stojaki.  

Qacoustic 3030 maja 200mm wiec by weszły. A jakby na przód dać Monitor Silver 50 7G???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...