Skocz do zawartości

Zgodność telewizora z soundbarem


Rafał1

Recommended Posts

możesz rzucić jakąś fotką salonu? Wiesz nikt też nie mówił, że amplituner musi być pod telewizorem :) 

Zmierzam do tego, że tak, porównując do głośników w TV kupiując  belkę będziesz zadowolony , ale jak posłuchasz podobny cenowo sprzęt u kogos to już wtedy kopara opadnie :)


Podrzuć pare fotek salonu to może uda się coś z głową wykombinować :)

51 minut temu, tomek4446 napisał:

Ponieważ żona ogląda programy o wnętrzach to ......ja też muszę :) Jest pokazywana chałupa przed remontem i ludzie mają zestaw audio. Stoją kolumienki jak Bóg przykazał , na komódce wzmacniacz , źródło a i gramofonik się trafi. Po remoncie P.Szelongowskiej lub P.Mirusia sprzęt razem z kolumnami znika. Jest passe , bo pod TV mamy szafeczkę od ściany do ściany, nikt przecież nie pokaże kabli do kolumn na ślicznej podłodze z paneli PCV. Po robocie , mamy usiąść na kanapie i podziwiać dzieła mistrzów architektury wnętrz, a nie rozpraszać się słuchając muzyki. W ostatnim odcinku P.Szelongowska wstawiła ludziom w darze od sponsora belkę pod TV i tak mówiła jakie to cudowne urządzenie , że sam miałem już opylić wszystko co mam grającego i nabyć tego Graala. I tak właśnie robi się ludzi w jajo :)

odpiszę tylko tak:
 😅

A tak poważnie, to powiem Ci, że ja nawet lubię takie programy oglądać bo wiesz, nikt nie każe mi tego robić a zawsze można zaczerpnąć coś do siebie do domu :) Ale fakt, mam wrażenie, że oglądając takie programy to wychodzi bardziej nasze zboczenie czy coś :) Bo podam Ci przykład, mój kuzyn, po szkole muzycznej, bardzo lubi muzykę, ma pieniądz, domek, więc wszystko się zgadza by mieć fajne audio, a jak byłem u niego to okazało się, że na półce stoi miniwieża i obok niej po jednej stronie wie kolumny z zestawu koło siebie. Spytałem się go czemu tak ma, a on mi na to, że odpala Spotify muzyka leci a on zajmuje się czymś innym. Jak chce się delektować muzyką to jedzie do filharmonii :) Finalnie udało mi się go namówić na wydanie jakiejś kasy na nowy sprzęt :P (bo i tak coś tam mu się zepsuło w tamtej micro wieży) i powiedzmy szczerze, sprzęt jest dużo lepszy, oczywiście słyszy różnicę itp, ale mówi, że dalej słucha tak samo, czyli odpali w salonie i robi coś w kuchni :) Kupił bo mu się podobało, bo ładny bo faktycznie gra dużo lepiej ale dalej uważa, że na jego potrzeby równie dobrze mógł kupić taką samą micro wieżę jaką miał :)

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem będzie ciężko ale warto. Tutaj masz przykład minimalistycznego amplitunera https://www.q21.pl/marantz-cinema-70s-czarny.html można ewentualnie szukać poprzedniego modelu (trochę uboższy w kodeki i 2 kanały mniej). Inną ciekawą opcją może być Yamaha V6A (normalny rozmiar) lub szukanie czegoś używanego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja bym się tu u Rafała nie przejmował brakiem 2 kanałów , jak tu się uda złożyć coś w 5.1 będzie max. 

Elektronikę bym proponował mu niestety nową, bo nie lubię kogoś namawiać na zakup używanej choć sam jestem cebula i zawsze wolę starszy ale wyższy model niż nowe niższe :P

Ale kolumny plus sub to już obowiązkowo używki muszą wjechać by to jakoś złożyć.

Ale butler dobrze mówi, nikt nie każde amplitunera stawiać pod TV, można poszukać mu innego miejsca albo poszukać jakąś promkę na slimowaty amplituner. Budżet ograniczony ale ja osobiście traktuję to jak wyzwanie by znaleźć jakiś set (nie piszę celowo, który zagra lepiej niż belka, bo to wystarczy kupić cokolwiek:P)  który sprawi, że autor posta stwierdzi, że warto było , nie przekroczy mocno budżetu i będzie miał banana na twarzy jak odpali film :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Wiesz co, ja bym się tu u Rafała nie przejmował brakiem 2 kanałów , jak tu się uda złożyć coś w 5.1 będzie max. 

Ja w sumie też nie ale 70s mi się bardziej podoba 😉

4 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Elektronikę bym proponował mu niestety nową, bo nie lubię kogoś namawiać na zakup używanej choć sam jestem cebula i zawsze wolę starszy ale wyższy model niż nowe niższe :P

Myślałem o w miarę świeżych używkach. Ja np. parę mc temu pozbyłem się s970 za rozsądne pieniądze. Czasami taka okazja się trafi. 

5 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale kolumny plus sub to już obowiązkowo używki muszą wjechać by to jakoś złożyć.

Może @maciek72 ma jeszcze ten zestaw Tannoy satelitek 😉

 

6 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale butler dobrze mówi, nikt nie każde amplitunera stawiać pod TV, można poszukać mu innego miejsca albo poszukać jakąś promkę na slimowaty amplituner.

Dokładnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanKlor napisał:

Myślałem o w miarę świeżych używkach. Ja np. parę mc temu pozbyłem się s970 za rozsądne pieniądze. Czasami taka okazja się trafi. 

A no jasne, że tak, a można ugrać całkiem dużo na cenie. Zresztą kiedyś jak się poddałem w budowie kina to sprzedawałem taki roczny budżetowy zestaw składający się z yamahy rx v473, Jamo S807HCS chyba i jakiś tam jeszcze subik był i sprzedałem to za 3 koła i wiem, że nowy właściciel był zachwycony bo przesiadał się właśnie z belki z "atmosem" i mówił, że żałuje każdego dnia spędzonego z tą belką :P. Ale tak da się kupić i za półtora tysiaka jakiś używany amplituner , nawet slim ( tylko trzeba zobaczyć od kogo się kupuje i najlepiej osobiście by zobaczyć jak człowiek go obsługuje, gdzie ten amplituner był itp :) i wtedy mamy 3,5 tysiąca na kolumny plus sub, tanio można sub magnata supreme z głośnikiem 30 albo 20 cm w zależności od miejsca  albo właśnie celować w zestaw satelit i suba jako zestawu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanKlor napisał:

Podstawowym problemem z jakimkolwiek dźwiękiem przestrzennym w tym pomieszczeniu będzie to, że nie siedzisz w osi TV. Dźwięk jest miksowany względem tego co widzisz na ekranie. Jak usiądziesz pod kątem 90 stopni do TV to wszystko bierze w łeb. 

Więc jeszcze czeka mnie przemeblowanie 😭.

20 minut temu, PanKlor napisał:

Ulubione miejsce oglądania na leniucha nie jest na wprost telewizora.Bo kanapa jest na lewej ścianie względem tv

 

 

IMG_20240408_162156.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim to zrobisz obejrzyj sobie https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1-virtual-speakers-setup-guide/

zwróć uwagę na kąty. Glosniki powinny być na wysokości odsłuchu (chociaż przy 5.1 można sobie pozwolić na pewne odstepstwa). Spróbuj zrobić to tak aby zachować 1m (najlepiej 1.5m) odległości od głośnika do miejsca odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Wszystko jest jasne.

Oglądając film lub serial

przeważnie oglądam go sam.Dzieci jeszcze za małe na brutalne sceny bo niecałe 15,17 lat.Żonę też specjalnie nie interesują treści które mi się podobają.Więc nie ma problemu ustawić sobie fotel tak,aby wszystko "grało".

Choć idealnie też nie będzie" luknijcie " na tą narożną gablotę .W tym kącie nie umieszczę głośnika w rogu na wysokości głowy.No chyba że pozbędę się szyby 🤗Po prawej od telewizora szafa.Też musiałbym usunąć dzwi od szafy żeby było idealnie.

Same problemy 😤

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, szafa jest problemem, i to nie małym. Fajny mebelek masz z tyłu, nie chciałbyś szafy z nim zamienić miejscami? Można by było na tej komodzie głośnik postawić. Fakt, będzie trochę za wysoko, ale z tego co widzę TV też masz trochę wyżej jak trzeba. Rozumiem że kosztem kilku książe wygospodarujesz miejse na kolumnę po prawej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No jakoś muszę sobie poradzić.Łatwo nie będzie pertraktacje w toku.Dodatkowo parę miesięcy temu kładłem pod listwami Ethernet do pokoju syna i znowu czeka mnie to samo.Zdawalem sobie sprawę z tego jak wygląda mój salon dlatego chciałem tego uniknąć.Ale belka nie rozwiązała by tu żadnego problemu skoro pod kino trzeba zrobić przemeblowanie to belka byłaby całkiem kicha 

Jeszcze do tego czeka mnie zmiana operatora na światłowód od Orange(za półtora roku bo umowa na czas określony) i znowu kable.Bo Vectra jest porażką

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Chłopaki naprawdę bardzo Wam dziękuje za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie Cambridge Audio Minx mnie zainteresował ze względu na niedużą ilość zajmowanego miejsca i stosunkowo łatwe rozstawienie.

Przemeblowanie pod swój system kina jest mocno problematyczne.Ja na prawdę nie uważam się za gościa pod pantoflem żony.Ale wojna o to prowadzona nie ma zwyczajnie sensu.

Tym bardziej że argumenty które przedstawia są sensowne i do mnie trafiają.Pytanie czy Cambridge Audio Minx zagra lepiej od Soudbara za przypuśćmy 3k?

Poproszę o linki bo wpisując w google wyświetla się jeden głośnik

Edytowano przez Rafał1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rafał1 napisał:

Cambridge Audio Minx mnie zainteresował ze względu na niedużą ilość zajmowanego miejsca i stosunkowo łatwe rozstawienie.

Dobre mini głośniczki.

44 minuty temu, Rafał1 napisał:

Pytanie czy Cambridge Audio Minx zagra lepiej od Soudbara za przypuśćmy 3k?

Ale w kinie 5.1?

No tak

45 minut temu, Rafał1 napisał:

Poproszę o linki bo wpisując w google wyświetla się jeden głośnik

Je się kupuje na sztuki albo w zestawach 5.1

22 minuty temu, Rafał1 napisał:

A jeszcze lepiej Klipsh the Fives ale tam też różne propozycje

Ale to jest stereo. I koniec

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał1 napisał:

Poczytałem ciut o Fives narzekają na aktualizację i bodajże apkę Klipscha.

To kolumny z tych, które jak sam nie posłuchasz to się nie przekonasz. Opieranie się na wyłącznie negatywnych opisach może być zgubne przy tak popularnym globalnie produkcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PanKlor napisał:

No to masz jeszcze kilka opcji - np. Wiim Amp i do tego kolumny. Jak sie nie spodoba zawsze mozesz podmienić element zestawu. Cena będzie podobna za np. Wiim Amp + Monitor Audio Bronze 100. 

Czyli zestaw około 4,300 zł wzmacniacz plus dwa monitory 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...