Skocz do zawartości

Nowy sprzęt i załamka


jabar

Recommended Posts

1 godzinę temu, jabar napisał:

Przeszkadza mi zbyt jasna góra i brakuje mi w nich środka i połączenia dołu ze środkiem. Gra jakby mocny dół i jasna góra

Gdy to czytam, to jestem prawie pewien, że upragnione brzmienie bardzo szybko zagości pod Twoim dachem. 
 

Słuchasz i słyszysz. Dawaj proszę znać, gdy kolejny set kolumn zamówisz. Będę czytać. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

No szkoda ze entuzjazm był przedwczesny no, ale niektórzy wiedzieli o tym.

Musiałem sam do tego dojść :) 

46 minut temu, Pitt39 napisał:

Tu nie ma  co zazdrościć, tylko kupować bilet i wbijać  😉

Trochę daleko ode mnie, mieszkam na zachodzie. Ale od dawna kusi mnie Audioriver :) Lineup jest zdecydowanie lepszy. 

37 minut temu, Pitt39 napisał:

Autor nie planuje, ale warto testować.

Przemeblowania nie zrobię, nie wyobrażam sobie tego. W tych warunkach zadowolę się czymś co gra po prostu poprawnie, nie oczekuję już teraz, że będę miał w tym pokoju brzmienie, które bym chciał. A jeżeli nie znajdę, to kupię najtańsze monitory, żeby tylko było lepiej niż z głośników z TV :) 

29 minut temu, AudioTube napisał:

Słuchasz i słyszysz. Dawaj proszę znać, gdy kolejny set kolumn zamówisz. Będę czytać. Powodzenia.

Dzięki. Chętnie podzielę się kolejnymi przygodami :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jabar napisał:

Musiałem sam do tego dojść :) 

Trochę daleko ode mnie, mieszkam na zachodzie. Ale od dawna kusi mnie Audioriver :) Lineup jest zdecydowanie lepszy. 

To zależy co się lubi. Dla mnie sentymentalnie TNM chyba stoi wyżej, no i większą różnorodność gatunkowa.

Z minusów Audio. przeniosło  się  do Łodzi, a szkoda, bo skarpa w Płocku robiła robotę przy koncertach na  głównej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pitt39 napisał:

Z minusów Audio. przeniosło  się  do Łodzi, a szkoda, bo skarpa w Płocku robiła robotę przy koncertach na  głównej.

Zgadza się. To nie będzie już to samo dla stałych bywalców. A jaki klimat będzie, to okaże się dopiero po festiwalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jabar napisał:

Musiałem sam do tego dojść :) 

Jest tak, że większość tu zgromadzonych musiała zapłacić frycowe, ja też. 

Każdy z nas jest inny, każdy ma swój gust muzyczny, kazby ma inne pomieszczenie i warunku odsłuchowe itd.  wielu kupiło sprzęt a potem go sprzedało, bo ... gdy pierwszy kurz opadnie .... dochodziliśmy do wniosku ze to nie to czego oczekiwaliśmy. i szukamy dalej.

Nie można kupić doświadczenia od innych, samemu trzeba je zdobywać, ale później, ale później jest banan na gębie i już się nie pamięta, ile po drodze było błędnych decyzji, ile się utopiło kasy, liczy się tylko .... teraz gra tak jak chciałem.

To .... taka moja zachęta .... don't give up!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2024 o 20:50, jabar napisał:

Oby to nie trwalo 2 lata 😂

 

Niektórym samo gonienie kroliczka sprawia przyjemność, więc może wejdziesz na tę ściężkę ;-).

Wiem że jesteś niechętny przebudowywaniem pokoju, ale może chociaż więcej gratów wsadzić do niego co nie zepsuje ci aranżacji.

Bas to nie wszystko, fajnie by było zapanować nad pozostałymi pasmami. Ja mam  pokój Twoich wymiarów(i taka sama pustkę w nimi), plus otwarta kuchnia i w  sumie poddałem się na tę chwilę(jest temat w tym dziale). Wrócę do niego, ale podstawa to poważna adaptacja akustyczna, bez tego ani rusz.

Z tym  że dobra adaptacja - co już pisali - przekroczy wartość średniej klasy monitorów i wzmacniacza.

Generalnie ciężki temat. Nie pozostaje nic innego jak życzyć wytrwałości 😉

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pitt39 napisał:

Niektórym samo gonienie kroliczka sprawia przyjemność, więc może wejdziesz na tę ściężkę ;-).

Mi to przyjemności raczej nie będzie sprawiać :) Wolałbym już znaleźć i zająć się innymi rzeczami. Ale jestem dość wymagający i wybredny w każdej praktycznie dziedzinie i może być ciężko coś wybrać w tym budżecie :) 

7 minut temu, Pitt39 napisał:

ale może chociaż więcej gratów wsadzić do niego co nie zepsuje ci aranżacji

Racja. Rozglądam się już za drugim dywanem. Rozważam też zasłony i postawienie paneli pochłaniających za głośnikami i może powieszenie rozpraszaczy/absorberów na ścianach. Najgorsze jest to, że te wszystkie wydatki mogą okazać się później wyrzuconymi pieniędzmi w błoto. 

13 minut temu, Pitt39 napisał:

jest temat w tym dziale

 Podaj link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jabar napisał:

Ale jestem dość wymagający i wybredny w każdej praktycznie dziedzinie i może być ciężko coś wybrać w tym budżecie :) 

Jak jesteś wymagający to obawiam się że z następnymi może być jak z tymi pierwszymi(dla mnie obok kolumn akustyka jest najważniejsza).

I żeby nie było, spec że mnie żaden, ale parę systemów ostatnio było mi dane posłuchać i na ucho byłem w stanie stwierdzić co robi dobra adaptacja akustyczna lub jej brak/niedostatecznie dobra.

30 minut temu, jabar napisał:

Racja. Rozglądam się już za drugim dywanem. Rozważam też zasłony i postawienie paneli pochłaniających za głośnikami i może powieszenie rozpraszaczy/absorberów na ścianach. Najgorsze jest to, że te wszystkie wydatki mogą okazać się później wyrzuconymi pieniędzmi w błoto. 

Z drugiej ręki patrzeć. Na olx czasem  pojawiają się spoko oferty; jak się  nie sprawdzi to mniej stracisz.

Dywan czy zasłonka nie zrujnuje  budżetu i nawet jak nie sprawdzi się jako element akustyczny, to może poprawi wystrój salonu(tak w ostateczności).

Da się to oczywiście zrobić na skróty, ale pomiary swoje kosztują. Ogólnie dobrze myślisz jak chcesz mieć to jakoś przyzwoicie zrobione, niemniej łatwo  nie będzie... licz się z tym, że poświecisz na to grube godziny 😉

30 minut temu, jabar napisał:

Podaj link

"Salon z kuchnią w prostokącie", pare tematów niżej

ps. finalnie przeniosłem się do małego pokoiku i tam adaptuje go.

Wczoraj nawet miałem gościa z Naszego forum i powiedział, że jest dobrze(czyli wiadomo, żeby nie urazić tak się mówi😅), dlatego interpretuje to na zasadzie; nie jest źle, można bez bólu ucha jakoś posłuchać.

 

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabar napisał:

Rozglądam się już za drugim dywanem. Rozważam też zasłony

Zrobią różnicę.

A panele możesz potestować i jeśli nie usłyszysz różnicy, to odesłać. Jak z wzmakiem, czy kablami itp.

Wdepnąłeś w audio. Ostrzegam, to niekończąca się pogoń, frustracja, stres, wydatki. Jeszcze masz czas😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...