Skocz do zawartości

Denon x2800 i Sony oled


moned

Recommended Posts

Cześć,

mam taką oto sytuację:

ampli połączony z tv za pomocą wyjścia i wejścia eArc kablem hdmi 2.1 ultra speed, do ampli dodatkowo podłączone ps4 przez hdmi do wyjścia oznaczonego game. Włączone jest arc oraz sterowanie Hdmi i Cec w ampli i Bravia Sync w Sony (w tv jest takie nazewnictwo). Do ampli podłączony jest zestaw 5.1 a telewizja cyfrowa jest odbierana poprzez moduł CI w telewizorze a także używane są serwisy streamingowe za pośrednictwem Google Tv w Sony. Był zrobiony pełny Setup łącznie z kalibracją Audyssey. Denon przeprowadził też autoaktualizację oprogramowania.

Problem jest tego typu, że wydaje mi się, że do Main zone jest przypisane żródło Game, ponieważ gdy wybieram w Tv wejście Hdmi akurat w tym przypadku to Hdmi 3 (eArc/Arc) przełącza na źródło Game a chcąc zmienić źródło wciskając na pilocie TvAudio wyświetla się komunikat na Tv "Brak sygnału. Sprawdż wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku Input." Nie mogę więc włączyć na tym źródle ani przycisku Setup ani Info, nie mogę więc nawet wyświetlić informacji typu nazwa źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia wideo i innych informacji.

Gdy na pilocie włączę źródło Game (lub każde inne źródło oprócz TvAudio) włącza mi się menu Denon i mogę tam wszystko ustawiać: setup, kreator, itp. i siłą rzeczy na ekranie jest podane, że źródło to Game a input Hdmi.

Dodam, że włączając/wyłączając tv pilotem od tv włącza/wyłącza się ampli natomiast włączając pilotem od ampli - tv się nie włącza/wyłącza (jak pisałem w obu urządzeniach ustawione sterowanie hdmi i arc - w opisie wejść pod TV Audio jest eArc ale wyszarzone - bez możliwości ingerencji, w instrukcji podane, że przypisuje się automatycznie).

Generalnie wydaje się, że system działa. Podczas oglądania tv kablowej poprzez moduł CAM na wyświetlaczu jest opis sygnału dolby Surround a przy streamingach jest Dolby Atmos (przy konkretnych materiałach wideo - Atmos bo włączona jest wirtualizacja). Działa heos, radio internetowe - mogę tam również wyświetlić informacje i korzystać z menu denon przez przycisk Setup na pilocie. Jednak nie wiem dlaczego jest problem ze źródłem Tv Audio, chciałbym mieć możliwość włączenia tego źródła i korzystania z opcji Info i Setup z menu Denona na tym źródle.

Czy przeprowadziłem niepoprawnie Setup skoro nie mogę włączyć na ampli źródła Tv Audio? - to znaczy włączyć mogę ale jest czarny ekran i pojawia się wyżej wspomniany komunikat i nie mogę uruchomić na tym źródle menu denona. Czy muszę robić reset i ponownie przechodzić całą procedurę łącznie z kalibracją Audyssey, czy może jest jakiś inny powód?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

A może ktoś z Was ma właśnie Denona w połączeniu z Sony i mógłby mnie oświecić z własnego doświadczenia? 

 

Edytowano przez moned
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, moned napisał:

Problem jest tego typu, że wydaje mi się, że do Main zone jest przypisane żródło Game, ponieważ gdy wybieram w Tv wejście Hdmi akurat w tym przypadku to Hdmi 3 (eArc/Arc) przełącza na źródło Game a chcąc zmienić źródło wciskając na pilocie TvAudio wyświetla się komunikat na Tv "Brak sygnału. Sprawdż wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku Input." Nie mogę więc włączyć na tym źródle ani przycisku Setup ani Info, nie mogę więc nawet wyświetlić informacji typu nazwa źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia wideo i innych informacji.

TV audio to przycisk w ampli który mówi że w tej chwili źródłem obrazu jest TV, a dźwięk (wyłącznie) poprzez ARC/eARC jest przekazywany do Denona.

Będąc w tym trybie nie uzyskasz menu z amplitunera, to TV generuje wówczas obraz. Wystarczy że źródło przełączysz na Gamę, BluRay itd, i menu Denona zobaczysz bo ampli jest wtedy pośrednikiem.

Grasz na konsoli podpiętej do Game. Chcesz obejrzeć Netflix na apce Sony, to musisz kliknąć właśnie TVaudio by uzyskać dźwięk pochodzacy z TV na ampli.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon x2800h bardzo dobrze wspolpracuje z dekoderem zewnetrznym i jak to nazywasz  "main"  :)

tu problemem jest modul cam ktory robi za dekoder a denon go nie wykrywa  bo go nie widzi  

by rozwiazac ten problem nalezy zastosowac dekoder zewnetrzny (zamiast CI/CAM) ktory bedzie podlaczony do hdmi  cable box w denonie   🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, Butler napisał:

TV audio to przycisk w ampli który mówi że w tej chwili źródłem obrazu jest TV, a dźwięk (wyłącznie) poprzez ARC/eARC jest przekazywany do Denona.

Będąc w tym trybie nie uzyskasz menu z amplitunera, to TV generuje wówczas obraz. Wystarczy że źródło przełączysz na Gamę, BluRay itd, i menu Denona zobaczysz bo ampli jest wtedy pośrednikiem.

Grasz na konsoli podpiętej do Game. Chcesz obejrzeć Netflix na apce Sony, to musisz kliknąć właśnie TVaudio by uzyskać dźwięk pochodzacy z TV na ampli.

Ok, dlaczego więc nie przełącza automatycznie na menu Denona przy wyborze Hdmi 3 (eArc/Arc) w tv, nie przełącza też na menu przy wyborze na pilocie przycisku Main (i dodatkowo w informacjach ogólnych Main zone to Game)
 

52 minuty temu, Butler napisał:

Grasz na konsoli podpiętej do Game. Chcesz obejrzeć Netflix na apce Sony, to musisz kliknąć właśnie TVaudio by uzyskać dźwięk pochodzacy z TV na ampli.

No właśnie gdy przycisnę TV Audio pojawia się czarny ekran z komunikatem "Brak sygnału. Sprawdż wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku Input."

Gdyby było jak piszesz wówczas mógłbym np. włączyć przycisk info na pilocie ampli  i zobaczyć wszystkie informacje o źródle - a nie mogę. Dźwięk z TV pojawia gdy włączę przycisk TV albo Home na pilocie telewizora

Jak zatem skorzystać z przycisku Info na pilocie ampli i uzyskać informacje o źródle TV jak te poniżej z manuala:

"Naciśnięcie INFO na pilocie powoduje wyświetlenie informacji, takich jak nazwa
źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia
wideo i inne informacje. Wskaźnik FRL jest wyświetlany, gdy “Format Sygnału
4K/8K” ustawienie tego urządzenia jest “8K Wzmocniony”, a podłączony telewizor
obsługuje tryb transmisji FRL."

nie wiem czy mogę wstawić link z manuala z grafiką ekranu po wyborze przycisku Info - próbowałem ale pokazuje blokadę, że spam

 

23 minuty temu, bora902 napisał:

denon x2800h bardzo dobrze wspolpracuje z dekoderem zewnetrznym i jak to nazywasz  "main"  :)

tu problemem jest modul cam ktory robi za dekoder a denon go nie wykrywa  bo go nie widzi  

by rozwiazac ten problem nalezy zastosowac dekoder zewnetrzny (zamiast CI/CAM) ktory bedzie podlaczony do hdmi  cable box w denonie   🤣

 

i dopiero wtedy zobaczę Info ze źródła TV - np podczas wyświetlania materiałów z platform streamingowych? tylko wtedy, gdy będzie podłączony pudełkowy modem a nie moduł CI CAM? przecież wtedy moduł CI nie ma nic do rzeczy gdy chciałbym zobaczyć Info o materiale np. z netflixa z aplikacji sony z google tv

Edytowano przez moned
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moned napisał:

Ok, dlaczego więc nie przełącza automatycznie na menu Denona przy wyborze Hdmi 3 (eArc/Arc) w tv

HDMI3 to połączenie z ampli. Jak przełączasz TV na nie to wówczas źródłem jest ampli. Ale ma on wiele wejść, klepnac musisz Game by grała konsola itd. Przelaczy z automatu jak prawidłowo HDMI CEC jest skonfigurowane. Np. Amazon Stick włączam na pilocie, odpala się TV i ampli, po około 10 sekundach pojawia się obraz z HDMI3 a ampli zmienia audio.

11 minut temu, moned napisał:

No właśnie gdy przycisnę TV Audio pojawia się czarny ekran z komunikatem "Brak sygnału. Sprawdż wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku Input."

A co ma się pojawić? Klepniesz TV Audio i jest nic, bo tak ma być. Kliknij Home albo dowolny skrót na pilocie TV i obraz z dźwiękiem dopiero uzyskasz. Sam TV ma jeszcze 3 inne HDMI które są wejściami.

14 minut temu, moned napisał:

Gdyby było jak piszesz wówczas mógłbym np. włączyć przycisk info na pilocie ampli  i zobaczyć wszystkie informacje o źródle - a nie mogę. Dźwięk z TV pojawia gdy włączę przycisk TV albo Home na pilocie telewizora

Zobaczysz info z ampli wyłącznie jak źródło pochodzi z wejść ampli. Denon nie narzuci menu na TV jeśli źródłem obrazu jest wewnetrzny soft telewizora.

Mam podpięte trzy konsole pod HDMI telewizora i nie ma szans by uzyskać na ich obrazie menu ampli. To samo z dowolnych apek Google TV.

Menu będziesz mieć wyłącznie korzystając z ampli jako pośrednika treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, moned napisał:

Ok, dlaczego więc nie przełącza automatycznie na menu Denona przy wyborze Hdmi 3 (eArc/Arc) w tv, nie przełącza też na menu przy wyborze na pilocie przycisku Main (i dodatkowo w informacjach ogólnych Main zone to Game)
 

No właśnie gdy przycisnę TV Audio pojawia się czarny ekran z komunikatem "Brak sygnału. Sprawdż wejście zewnętrzne lub wybierz inne wejście przy użyciu przycisku Input."

Gdyby było jak piszesz wówczas mógłbym np. włączyć przycisk info na pilocie ampli  i zobaczyć wszystkie informacje o źródle - a nie mogę. Dźwięk z TV pojawia gdy włączę przycisk TV albo Home na pilocie telewizora

Jak zatem skorzystać z przycisku Info na pilocie ampli i uzyskać informacje o źródle TV jak te poniżej z manuala:

"Naciśnięcie INFO na pilocie powoduje wyświetlenie informacji, takich jak nazwa
źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia
wideo i inne informacje. Wskaźnik FRL jest wyświetlany, gdy “Format Sygnału
4K/8K” ustawienie tego urządzenia jest “8K Wzmocniony”, a podłączony telewizor
obsługuje tryb transmisji FRL."

nie wiem czy mogę wstawić link z manuala z grafiką ekranu po wyborze przycisku Info - próbowałem ale pokazuje blokadę, że spam

 

i dopiero wtedy zobaczę Info ze źródła TV - np podczas wyświetlania materiałów z platform streamingowych? tylko wtedy, gdy będzie podłączony pudełkowy modem a nie moduł CI CAM? przecież wtedy moduł CI nie ma nic do rzeczy gdy chciałbym zobaczyć Info o materiale np. z netflixa z aplikacji sony z google tv

 

28 minut temu, bora902 napisał:

denon x2800h bardzo dobrze wspolpracuje z dekoderem zewnetrznym i jak to nazywasz  "main"  :)

tu problemem jest modul cam ktory robi za dekoder a denon go nie wykrywa  bo go nie widzi  

by rozwiazac ten problem nalezy zastosowac dekoder zewnetrzny (zamiast CI/CAM) ktory bedzie podlaczony do hdmi  cable box w denonie   🤣

 

ale main to przycisk na pilocie i dotyczy Main zone, więc co ma do tego dekoder zewnętrzny/czy moduł Cam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Zobaczysz info z ampli wyłącznie jak źródło pochodzi z wejść ampli. Denon nie narzuci menu na TV jeśli źródłem obrazu jest wewnetrzny soft telewizora.

Mam podpięte trzy konsole pod HDMI telewizora i nie ma szans by uzyskać na ich obrazie menu ampli. To samo z dowolnych apek Google TV.

Menu będziesz mieć wyłącznie korzystając z ampli jako pośrednika treści.

ale jak pisałem na początku, jedyne połączenie hdmi w TV to ampli przez hdmi (eArc) - nic więcej do telewizora nie wpięte, konsola jest połączona z ampli przez hdmi game

 

10 minut temu, Butler napisał:

A co ma się pojawić? Klepniesz TV Audio i jest nic, bo tak ma być. Kliknij Home albo dowolny skrót na pilocie TV i obraz z dźwiękiem dopiero uzyskasz. Sam TV ma jeszcze 3 inne HDMI które są wejściami.

czyli jedyną możliwością sprawdzenia trybów dźwięku na ampli jest ekranik wyświetlacza denona, czy tak?

i nie sprawdzę jakie aktualnie są aktywne głośniki z poziomu Info ze źródła TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, moned napisał:

ale jak pisałem na początku, jedyne połączenie hdmi w TV to ampli przez hdmi (eArc) - nic więcej do telewizora nie wpięte, konsola jest połączona z ampli przez hdmi game

No i ok. Menu ampli jest? Jest. Na TV przełączasz na HDMi3 a na ampli Game.

2 minuty temu, moned napisał:

czyli jedyną możliwością sprawdzenia trybów dźwięku na ampli jest ekranik wyświetlacza denona, czy tak?

i nie sprawdzę jakie aktualnie są aktywne głośniki z poziomu Info ze źródła TV?

Dokładnie tak. Z bezpośrednich źródeł telewizora (jego HDMI lub apek) nie zobaczysz menu ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

No i ok. Menu ampli jest? Jest. Na TV przełączasz na HDMi3 a na ampli Game.

Dokładnie tak. Z bezpośrednich źródeł telewizora (jego HDMI lub apek) nie zobaczysz menu ampli.

rozumiem, czyli info z Denona zobaczę tylko dla urządzeń podłączonych do wejść ampli,

myślałem, że dzięki eArc będę mógł też zobaczyć po naciśnięciu info na pilocie Denona informacje pochodzące z TV poprzez tę funkcję Denona - czyli "Naciśnięcie INFO na pilocie Amplitunera powoduje wyświetlenie informacji, takich jak nazwa źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia wideo i inne informacje. Wskaźnik FRL jest wyświetlany, gdy “Format Sygnału 4K/8K” ustawienie tego urządzenia jest “8K Wzmocniony”, a podłączony telewizor obsługuje tryb transmisji FRL."

 

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Możesz jeszcze użyć przeglądarki internetowej. 

chodzi mi o aktualnie używane tryby dźwięku podczas odtwarzania konkretnych treści z telewizora/platform streamingowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszyfrować eARC? Enhanced Audio Return Channel. To funkcja pozwalająca uzyskać dźwięk z TV i jego źródeł na amplitunerze. Zauważ że kierunek transmisji jest odwrotny, bo normalnie to ampi jest nadajnikiem a TV odbiornikiem treści.

😉

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 minut temu, Butler napisał:

Rozszyfrować eARC? Enhanced Audio Return Channel

😉

jasne, wiem co to eArc, napisałem tak odnośnie dźwięku, bo przecież hdmi to główny interfejs/przekaźnik;

wymyśliłem sobie, że być może eArc może pomóc rozszyfrować informacje zaawansowanych trybów dźwięku z Tv

8 minut temu, PanKlor napisał:

No masz te informacje dostępne po zalogowaniu się przeglądarką do amplitunera. 

 

image.png.4a9ec17da3dec64bc489eac7d86d2c5c.png

ale czy muszę mieć podpięty PC/laptop aby się zalogować przeglądarkę do amplitunera? czy mogę inaczej? ale widzę tylko info Audio a czy informacje na temat wideo też w ten sposób uzyskam?

Edytowano przez moned
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moned napisał:

ale muszę mieć podpięty PC/laptop aby się zalogować przeglądarkę do amplitunera? jak to zrobic?

Oba urządzenia (AVR i komputer, telefon, tablet z przeglądarką) muszą być w tej samej sieci lokalnej. W pasek adresu wpisujesz <IP AVR>:10443 W AVR musisz mieć włączoną opcję "Network Control". 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 minuty temu, PanKlor napisał:

Oba urządzenia (AVR i komputer) muszą być w tej samej sieci lokalnej. W pasek adresu wpisujesz <IP AVR>:10443 W AVR musisz mieć włączoną opcję "Network Control". 

czyli mogę na komputerze a czy na telefonie też?

IP AVR znajdę w ustawieniach sieci, tak? czy trzeba używać w ścieżce znaków <,>

Edytowano przez moned
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 minutę temu, PanKlor napisał:

Możesz na telefonie - tak jak napisałem wyżej. 

Nie używasz <>, wpisujesz po prostu IP AVR np. 10.0.0.2:10443, 192.168.89.234:10443 itp. Dostaniesz pewnie komunikat nt. certyfikatu, musisz zmusić przeglądarkę do przejścia na niebezpieczną stronę. 

dzięki;

czy info odnośnie wideo też się pojawi, gdy będzie odtwarzany materiał np. z netflixa?

Edytowano przez moned
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...