Skocz do zawartości

Gramofon Dual CS 415-2 a nowa wkładka Jasmine M2


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym wymienić w tytułowym gramofonie wkładke ze sferyczną igłą,na chwile obecną mam tam zamontowaną wkładke dns 239. Czy wkładka  jasmine m2 bedzie pasowała i grała dobrze na tym sprzęcie?. Dodam że antyskating tego gramofonu jest ustawiony na stałe na 2.5 a dedykowany nacisk wkładki jasmine m2 wynosi 2.5g. Z góry dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nacisk wkładki Jasmine M2 wynosi 2.5g, a antyskating jest ustawiony na 2.5, to teoretycznie powinno być wszystko w porządku. Jednakże, warto być ostrożnym i sprawdzić, czy wkładka będzie odpowiednio pasować do tytułowego gramofonu. Może warto poszukać opinii innych użytkowników, którzy mieli do czynienia z podobnymi zmianami. Warto też zwrócić uwagę na ewentualne różnice w brzmieniu między wkładkami. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć odpowiedź i dopasować właściwą wkładkę do swojego sprzętu!

😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Audio Autonomy no właśnie w tym modelu nie da sie ustawić siły nacisku bo cieżarek na końcu ramienia jest zamontowany na stałe. Tak samo antyskating jest ustawiony na stale 2.5 i jest nie regulowalny.

Chodzi o to że mam problem taki że czasem,zwłaszcza bliżej końca płyty igła wyskakuje z rowka i odtwarza cały czas ten sam kawałek utworu.

 

Edytowano przez Michał38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał38 napisał:

no niestety ale to prawda.

Wiem , że nie kopię się leżącego ..... ale to kiedy go kopać ? :)

Zwiększenie siły nacisku to nie problem , można zastosować ciężarek na headshellu. Problem jest z antuscatingiem. Nie rób tego co piszesz , czyli przesunięcie wkładki. Dla tego ramienia overhang wynosi 19 mm i taki ma być. Igła wkładki zatem musi być 19 mm za trzpieniem. Nic nie kombinuj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Wiem , że nie kopię się leżącego ..... ale to kiedy go kopać ? :)

Zwiększenie siły nacisku to nie problem , można zastosować ciężarek na headshellu. Problem jest z antuscatingiem. Nie rób tego co piszesz , czyli przesunięcie wkładki. Dla tego ramienia overhang wynosi 19 mm i taki ma być. Igła wkładki zatem musi być 19 mm za trzpieniem. Nic nie kombinuj.

 

Rozumiem. Tylko podpowiedz mi w jakim położeniu ma być ramie w stosunku do trzpienia by zmierzyć te 19mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał38 napisał:

Tylko podpowiedz mi w jakim położeniu ma być ramie w stosunku do trzpienia by zmierzyć te 19mm.

Masz jakiś szablon do ustawiania toru prowadzenia igły ? Nie , ważne . Możesz wziąć kawałek papieru , zrobić otwór na trzpień / środek talerza/ i zaznaczyć ołówkiem na papierze od tego środka 19 mm. Potem ustawiasz ramię tak , by jego oś była w linii ze środkiem talerza / trzpieniem/. Ustawiasz tak wkładkę na śrubkach headshella , by igła była idealnie na zaznaczonych 19 mm. Tak na szybko , tak to wyglądało na moim poprzednim drapaku , miałem overhang 17 mm.

o2.jpg

o1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A nie mógłbyś go np. sprzedać lub coś ? Bez możliwości ustawienia siły nacisku i antyscatingu zawsze będziesz miał z nim problem.

Uczynie to jeśli po założeniu nowej wkładki z igłą Jasmine nic sie nie zmieni. Dzis mi przyszła nowa wkładka,zobaczymy. Jeśli bedzie to samo to gramofon pojdzie do ludzi a nową wkładke zachowam dla innego drapaka🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2024 o 15:47, Chilli napisał:

No czytając ten wątek też o tym pomyślałem.  Takie pytanie z gatunku oczywistych - sprawdzałeś nacisk na wadze? I drugie z tego gatunku- czy ramie bez oporów chodzi w całym zakresie swojej pracy?

Dociążyłem wkładke i nacisk wynosi 2,25 g i gra suuuper🙂. Igła nie przeskakuje,jest teraz ok. Tylko ramie podczas startu i ustawianiu sie na pole startowe płyty coś zaczeło chrupać i czasem zdarzy mu sie powrócić spowrotem na podpórke 😳

Jeszcze co zauwaźyłem to jak uniose ramie przełącznikiem i przesune je np na środek płyty to nie zostaje w miejscu tylko powoli ściąga je w kierunku na zewnątrz płyty,czy to normalne zjawisko?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...