Skocz do zawartości

Yamaha Rx-V4A


Recommended Posts

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

JA jestem z Krakowa, jeżdze do innych Topów :(

Wcale mnie to nie dziwi. Dzisiaj w poszukiwaniu czegoś tam, to google sprowadziło mnie na "złą" drogę (czyt. sklep Topów) i znowu traumatyczne wspomnienia wróciły. 

Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że to zależy od ludzi. I dobrze słyszeć, że to może nie jest ogólno-polskie firmowe "pranie szarych". Czas podobno leczy rany, chociaż takie głębokie, to nie wiem. Nawet słowa przepraszam, ani nic, co za Typy z Topów! 😢

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej koniec tematu. Koniec tematu co zrobić aby RX V4 grał zaspokajająco. Tak jak mówię muzyka gra dobrze oprócz ciszy. Muzyka z TV leci bardzo słabo a na denonie leciała genialnie. 

Proszę o pomoc o wybraniu mi do 3000 zł wzmacniacza który pięknie współgra z Indiana tessi line 561 na tyłach 261. Denon raczej jednak odpada. Na surround  TV Gra pięknie ale nie tak czysto jak Yamaha w muzyce. Więc może coś innego. Może ktoś z was ma taki zestaw albo znajomego i gra to naprawdę dobrze. Czekam na odpowiedzi. Dajmy spokój z Yamahą i denonem do tych kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i tyle chaosu, to dawno nie widziałem. Coś tu jest nie tak :) 

15 minut temu, ksieciunio3231 napisał:

Koniec tematu co zrobić aby RX V4 grał zaspokajająco. Tak jak mówię muzyka gra dobrze oprócz ciszy. Muzyka z TV leci bardzo słabo a na denonie leciała genialnie. 

 ...czy chodzi o frontowe?

16 minut temu, ksieciunio3231 napisał:

Denon raczej jednak odpada. Na surround  TV Gra pięknie ale nie tak czysto jak Yamaha w muzyce.

...a tu chodzi o surroundy?

 

To Denon gra "genialnie" i "pięknie". A Yamaha gra "bardzo słabo" i "tak czysto".

I po takich słowach nie chcesz Denona, ciekawe? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, AutoPirat napisał:

Jak by to była Gościówa, to bym się może i przejechał ...a tak, to pozostaje kontakt telefoniczny.  Będę pamiętał.

Tez mimo zaproszenia jeszcze nie skorzystalem. To jednak kawał drogi dla mnie. Ale w drodze na wakacje skorzystam z propozycji kawy :) Chwili rozmowy

6 godzin temu, ksieciunio3231 napisał:

Okej koniec tematu. Koniec tematu co zrobić aby RX V4 grał zaspokajająco. Tak jak mówię muzyka gra dobrze oprócz ciszy. Muzyka z TV leci bardzo słabo a na denonie leciała genialnie. 

Proszę o pomoc o wybraniu mi do 3000 zł wzmacniacza który pięknie współgra z Indiana tessi line 561 na tyłach 261. Denon raczej jednak odpada. Na surround  TV Gra pięknie ale nie tak czysto jak Yamaha w muzyce. Więc może coś innego. Może ktoś z was ma taki zestaw albo znajomego i gra to naprawdę dobrze. Czekam na odpowiedzi. Dajmy spokój z Yamahą i denonem do tych kolumn

Yamaha 6A

2 godziny temu, ksieciunio3231 napisał:

Pioneer mnie zaciekawil

To Kopia Onkyo. Wiec je także weź pod uwage

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer tańszy 

A szczerze ja to mam mętlik w głowie jak 150. Zadzwoniłem do q21 z Pabianic żeby się zorientować czy można kupić u nich sprzęt i ewentualnie oddać albo wypożyczyć. Przy okazji pogadałem sobie o moim kinie i tak dalej i tak dalej. Pan powiedział że Pioneer nic nie zmieni ani żaden wzmacniacz w klasie do trzech czterech tysięcy. Przeskok zrobi o wiele wyższej klasy amplituner a najlepiej zmienić kolumny. 

Już nie wiem naprawdę kogo słuchać

Wezmę pod uwagę chyba tego Pioneera. Sama moc jest większa i powinna zrobić już różnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ksieciunio3231 napisał:

Pan powiedział że Pioneer nic nie zmieni ani żaden wzmacniacz w klasie do trzech czterech tysięcy. Przeskok zrobi o wiele wyższej klasy amplituner a najlepiej zmienić kolumny. 

Ale co mu powiedziałeś? Że co chcesz zmienić?

O wymianie Tessi też mówiłem.

19 minut temu, ksieciunio3231 napisał:

Sama moc jest większa i powinna zrobić już różnicę. 

Weź pod uwagę że jeśli słuchasz na okreslonej głośnosci to jest durza szansa że z obu amplituner pojdzie do kolumn podobna ilość Watów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Weź pod uwagę że jeśli słuchasz na okreslonej głośnosci to jest durza szansa że z obu amplituner pojdzie do kolumn podobna ilość Watów.

Tylko jest jeden problem. Są Waty i są Waty. Nie są takie same 🤣

W sumie dobrze powiedzieli w sklepie, trzymając się tej kategorii cenowej nie wyjdziemy nagle przed szereg z jakością grania. Będą grały trochę inaczej, patrz różnica Yamaha i Denon. Ale istotą są kolumny i akustyka pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ksieciunio3231 napisał:

Kolumn narazie nie ma szans zmienić.  

A mówiliście żeby włączyć Ypao volume. Musicast coś mi nie działa mimo że jest podpięte do tej samej sieci WiFi i nic nie zmieniałem. 

Czy w normalnych ustawieniach z pilota da radę to włączyć? Czy rzeczywiście coś to da

Tak, z pilota na OSD wszystko ustawisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2024 o 19:54, ksieciunio3231 napisał:

Kolumn narazie nie ma szans zmienić.  

A mówiliście żeby włączyć Ypao volume. Musicast coś mi nie działa mimo że jest podpięte do tej samej sieci WiFi i nic nie zmieniałem. 

Czy w normalnych ustawieniach z pilota da radę to włączyć? Czy rzeczywiście coś to da

a jak daleko masz router od samego amplitunera Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet ogólnie mam w routerze bo mi radio internetowe pięknie śmiga

Nie mogę się połączyć Ja już próbowałem was ze dwie godziny łącznie. Po prostu nagle mnie wylogowało i dziękuję. Nie trzeba chyba mieć konta założonego na stronie Yamaha? 

Nie mogę się połączyć Ja już próbowałem was ze dwie godziny łącznie. Po prostu nagle mnie wylogowało i dziękuję. Nie trzeba chyba mieć konta założonego na stronie Yamaha? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli status sieci wifi dla Yamahy jest ok to wyczyść w telefonie dane/pamięć aplikacji musiccast, nie zaszkodzi też ją odinstalować, zainstalować ponownie i wtedy dodać urządzenie. Telefon oczywiście w tej samej sieci wifi co Yamaha, a nie dane komórkowe.

Jeśli konfiguracja wifi wypadła to na nowo zrób

https://manual.yamaha.com/av/20/rxv4a/en-US/312052619.html

Edytowano przez lion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...