Skocz do zawartości

Yamaha Rx-V4A


Recommended Posts

Tak jak pisałem wcześniej że jestem laikiem. 

 

Teraz patrzę dopiero na wyświetlaczu jak mi się zmienia system nadawania właśnie. Włączam netflixa Avatar przypuśćmy i od razu pojawia się DD. Włączam grę o tron i z polskim lektorem jest PCM jest tragedia dźwięk. Zmieniam na angielski oryginalny ijest dd i rewelacja 5.1. 

 

Myślałem że jak w denonie właśnie TVN , Gra o tron i tak dalej , jak puszczałem to pewnie mi konwertowało do 5.1. a tu żaden z programów Yamahy tego nie robię ani DPL music ani standard ani spektakl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej że jestem laikiem. 

 

Teraz patrzę dopiero na wyświetlaczu jak mi się zmienia system nadawania właśnie. Włączam netflixa Avatar przypuśćmy i od razu pojawia się DD. Włączam grę o tron i z polskim lektorem jest PCM jest tragedia dźwięk. Zmieniam na angielski oryginalny ijest dd i rewelacja 5.1. 

 

Myślałem że jak w denonie właśnie TVN , Gra o tron i tak dalej , jak puszczałem to pewnie mi konwertowało do 5.1. a tu żaden z programów Yamahy tego nie robię ani DPL music ani standard ani spektakl

Kurcze znalazłem we Wrocławiu sklep Media max który oferuje zamianę starego sprzętu na nowy. Oczywiście za dopłatą😀 zastanawiam się nad wymianą na lepszy model bo mam przypominam rxv4. Myślę o RX V6 bo już ma lepszą moc i więcej dekoderów tak jak DTS x i dolby atmos. Ale kusi mnie rx ava 2 aventage. Przypominam że mam komplet głośników 5.1 z Indiana line tessi. Czy jest sens wymieniać na aventage czy rxv6 wystarczy. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6A już trochę więcej możliwości daje, ale kolejny skok na serię aventage  to już lepiej A4A niż A2A, przy czym zostawiłbym to na późniejszy etap przygody z kinem domowym, tj. na teraz nic więcej niż V6A do tessi nie potrzeba, a dopiero za jakiś czas.zmiana amplitunera połączona z wymianą kolumn. Na spokojnie się do tego czasu oswoisz ze wszystkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6a posiada lepszą kalibrację. Jak nie masz dodatkowych głośników dla atmos itd… to nie uzyskasz nic lepszego. Jeżeli chodzi o dts to w obecnym modelu również go posiadasz, a przy układzie 5.1 to uważam że więcej nie potrzebujesz tym bardziej że streaming typu netflix … nadają w DD

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się RX-V4A dekoduje DTS, ale żaden znany mi dostawca streamingu (mam na myśli popularne jak Netflix, Disney+, Apple TV, Prime, Amazon itd. dostępne w PL) nie oferuje dźwięku w tym formacie. DTS dostępny jest tylko na płytach DVD, BR ewentualnie pliki jeśli masz do nich dostęp.

@ksieciunio3231 jeżeli nie masz zamiaru rozbudowy nagłośnienia do Dolby Atmos to chyba faktycznie na tę chwilę zmiana na V6A nie ma sensu.

6 godzin temu, Łukasz P. napisał:

streaming typu netflix … nadają w DD

Netflix, Apple TV i na pewno HBO Max (nie wiem jak pozostali dostawcy) również w DD+ i jest dostępny Atmos, natomiast dźwięk jest w jakości DD ze względu na ograniczenia przesyłu danych przez te serwisy i chociaż słychać efekty, to do jakości Dolby TrueHD czy DTS HD Master Audio, tym samym pełnoprawnego Atmos czy DTS-X sporo im brakuje. Upraszczając jest to coś na poziomie dźwięku z płyt DVD (chociaż przy niskim transferze może być gorzej) z przestrzennością jaką oferuje dźwięk obiektowy czyli Atmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek72 napisał:

RX-V4A dekoduje DTS, ale żaden znany mi dostawca streamingu (mam na myśli popularne jak Netflix, Disney+, Apple TV, Prime, Amazon itd. dostępne w PL) nie oferuje dźwięku w tym formacie. DTS dostępny jest tylko na płytach DVD, BR ewentualnie pliki jeśli masz do nich dostęp.

Ztcw Sony udostępnia treści z DTS w swojej usłudze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlor i @Butler miałem z tyłu głowy Bravia Core że obsługuje, ale że nie mam u siebie to nie byłem pewien 👍

3 godziny temu, ksieciunio3231 napisał:

S4 home z Oświęcimia zaproponowali mi wypożyczenie Marantz Cinema 70 s

możesz wypożyczyć i porównać. Ja miałem Onkyo TX-NR686, ale niestety zostało uszkodzone (piorun) w 2021 roku gdy na rynku praktycznie nic nie było i kupiłem Marantz-a SR-5013 (dziś jego następcą chociaż nie bezpośrednim bo był jeszcze 5015 jest chyba Cinema 60). Sprzęt całkiem fajny, na pewno w stereo wypada lepiej względem byłego Onkyo, jednak w kinie dla mnie - to moje zdanie i odczucia - mimo gorszego systemu kalibracji/korekcji Onkyo "zjada go na śniadanie". Marantz jest w moim odczuciu zbyt wyważony, łagodny i brakuje mu czasem tzw. pazura w pewnych momentach. No moim zdaniem dużo "żywiej" odczuwałem Onkyo, potrafiłem podskoczyć na fotelu - czego nie mogę powiedzieć w przypadku Marantz-a. Yamahy nie miałem okazji u siebie posłuchać, ale z tego czytałem chyba bliżej jej w przekazie do Onkyo niż Marantz-a. Nie wiem też jak wypadłby Denon względem Marantz-a, mimo że to jedna "stajnia". Ale jak możesz wypożyczyć to warto sprawdzić, co własny słuch to własny słuch - żadna opinia go nie zastąpi. To jednak jest slim i chyba ma nieco niższą moc względem V4A, ale cyferki to nie wszystko, najlepszy jest odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ksieciunio3231 napisał:

Tak jak pisałem wcześniej że jestem laikiem. 

 

Teraz patrzę dopiero na wyświetlaczu jak mi się zmienia system nadawania właśnie. Włączam netflixa Avatar przypuśćmy i od razu pojawia się DD. Włączam grę o tron i z polskim lektorem jest PCM jest tragedia dźwięk. Zmieniam na angielski oryginalny ijest dd i rewelacja 5.1. 

 

Myślałem że jak w denonie właśnie TVN , Gra o tron i tak dalej , jak puszczałem to pewnie mi konwertowało do 5.1. a tu żaden z programów Yamahy tego nie robię ani DPL music ani standard ani spektakl

Kurcze znalazłem we Wrocławiu sklep Media max który oferuje zamianę starego sprzętu na nowy. Oczywiście za dopłatą😀 zastanawiam się nad wymianą na lepszy model bo mam przypominam rxv4. Myślę o RX V6 bo już ma lepszą moc i więcej dekoderów tak jak DTS x i dolby atmos. Ale kusi mnie rx ava 2 aventage. Przypominam że mam komplet głośników 5.1 z Indiana line tessi. Czy jest sens wymieniać na aventage czy rxv6 wystarczy. ?

Powtórzę, Polskie ścieżki sa bardzo złe.

To normalne.

14 godzin temu, ksieciunio3231 napisał:

S4 home z Oświęcimia zaproponowali mi wypożyczenie Marantz Cinema 70 s. Zastanawiam się bo mogę zwrócić. Ale nigdy z tym sprzętem nie miałem do czynienia 

Orientuje się może ktoś?

Może bym spróbował. Jeśli nie będzie przeskoku to rzeczywiście zostawiam moja Yamaszke

A co to ma zmienić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. No fajnie to gra na ścieżkach oryginalnych. Muzyka również. Jeśli chciałbym przeskok to musiałbym wymienić pewnie wszystko. ....

Najmniej jestem zawodolony z grania nocnego. W ciszy. Słabo gra to wszystko. Ale nie oczekuje Bóg wie czego. Tzn. oczekuje🙂 Ale tego nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ksieciunio3231 napisał:

No masz rację. No fajnie to gra na ścieżkach oryginalnych. Muzyka również. Jeśli chciałbym przeskok to musiałbym wymienić pewnie wszystko. ....

Najmniej jestem zawodolony z grania nocnego. W ciszy. Słabo gra to wszystko. Ale nie oczekuje Bóg wie czego. Tzn. oczekuje🙂 Ale tego nie mam

Dlatego zostaw co masz.

Z Marantz lepiej nie będzie. Inaczej, to już tak.

12 godzin temu, ksieciunio3231 napisał:

Muzyka. Chodzi o muzykę. W ustawieniach zwykłych nie mam chyba YPAO volume. Tylko w tych zaawansowanych a nie mogę ich odpalić. Chyba że jest to proszę o pomoc

Już wiele dzięki wam zrozumiałem także proszę jeszcze więcej😀

Czemu? Jest wyszarzane?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co dla swiezaka ten belkot ?!

zamiast napisac mu ze musi kupic sobie denona x1700h dab     lub x1800h dab       lub x2800h dab   ( !!!)   w zamian yamahy !

entry model denona  bija na glowe inne amplitunery  i tu nie ma sensu sie rozwodzic w temacie...

nie lubie takiego zachowania waszego  gdy ktos sie zapytuje co ma zrobic 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2024 o 08:08, ksieciunio3231 napisał:

Po prostu w ciszy gra strasznie płytko. Żeby dostrzec jakieś detale muzyczne trzeba już dać normalny ,,dzienny,, poziom głośności. Sub w nocy na 3/4 aby poczuć lepsze brzmienie

YPAO Volume włacz. W Marantz tego nie poprawisz.

22 godziny temu, bora902 napisał:

po co dla swiezaka ten belkot ?!

zamiast napisac mu ze musi kupic sobie denona x1700h dab     lub x1800h dab       lub x2800h dab   ( !!!)   w zamian yamahy !

entry model denona  bija na glowe inne amplitunery  i tu nie ma sensu sie rozwodzic w temacie...

nie lubie takiego zachowania waszego  gdy ktos sie zapytuje co ma zrobic 😜

Nie uważam żeby 1700 grał lepiej od V4A

Gra inaczej to wszystko. A to kwestia ustawienia jesli tak mu gra. Partnerstwa kolumn. Z Denonem będzie to samo.

2800 ok, ale to znowu porownanie do V6A i też nie uważam żeby Denon grał lepiej. Gra inaczej po prostu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Nie uważam żeby 1700 grał lepiej od V4A

Gra inaczej to wszystko. A to kwestia ustawienia jesli tak mu gra. Partnerstwa kolumn. Z Denonem będzie to samo.

2800 ok, ale to znowu porownanie do V6A i też nie uważam żeby Denon grał lepiej. Gra inaczej po prostu.

 

 

dla mnie x1700h dab  gra w kinie przyjemniej od x2800h  😜

(ofkors na RP od klipsch bo tylko w tej konfiguracji to odsluchalem)

od kiedy tez v4a jest sprzetem tej samej klasy co x1700h dab ?

porownanie :

 

https://www.crutchfield.com/S-a5fYiHHwkVI/compare_022RXV4ABL_033AVX1700/Yamaha-RX-V4A-vs-Denon-AVR-X1700H.html

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...