Skocz do zawartości

Gramofon do kina domowego.


PioneerLover

Recommended Posts

Witam. W temacie dopiero zaczynam się poruszać. Skompletowałem zestaw kina domowego 5.1 do którego obecnie jest podłączony komputer oraz dekoder telewizyjny. Amplituner, który wszystko zasila to NAD T754. Marzy mi się podpięcie do niego gramofonu. Pytanie jest, czy to w ogóle jest możliwe? Ampli nie posiada wejścia fono. Jeżeli jest możliwość aby ten NAD zagrał dźwięk z gramofonu, jakie wymagania spełniać musi gramofon, czy trzeba dokupić urządzenia typu przedwzmacniacz? Dopinam różne zdjęcia z tyłu ampli, które ostatnio robiłem.IMG_3510.jpeg.f26fb55aebd37b208d73fc48e4040e6a.jpeg

IMG_3506.jpeg

IMG_3507.jpeg

IMG_3508.jpeg

IMG_3509.jpeg

Edytowano przez PioneerLover
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pzepraszam zapomniałem gdzie moje maniery😁 Jako osoba, która ledwo co weszła w świat audio wrażenia są ogromne. Mimo tego, że na początku prawe kanały grały cichutko wrażenia przerosły moje oczekiwania poczułem się jak dziecko w święta gdy wszystko zagrało. Na szczęście usterke udało się szybko namierzyć i wyeliminować, rozchodziło się o niedopięty kabelek wkładki gramofonowej, po naprawie szczęście jeszcze większe. Audiofilem nie jestem i zakładem, że nigdy nie będe możliwe, że to placebo ale różnica dźwięku była dla mnie odczuwalna. Sam klimat rytuału czyszczenia płyty dbania o sprzęt, odtwarzania winyli i oglądania jak pięknie się kręcą jest niepowtarzalny nie zastąpi to żadna platforma streamingowa. Szkoda mi wszystkich zwykłych śmiertelników którzy tego nie doświadczą lub nie docenią. Niestety jedynym mankamentem słuchania muzyki z gramofonu jest to, że nie gra subwoofer. Czemu? Musiałbym ustawić to w opcjach na ekranie telewizora jednak mam problem z różnymi pilotami i uniwersalnymi i oryginalnymi - mój kochany Nadzik na nie nie reaguje. Bez pilota nie ma możliwości dobrania się do wielu opcji, które wymyślili Kanadyjczycy. Zapraszam do mojego innego tematu, jeżeli ktoś czuje się na siłach pomóc mi w problemie. Pełne możliwości kina domowego uzyskuje jedynie na komputerze w trybie external 7.1. Świadomość tego, że nie mogę w pełni wykorzystać swojego kina jest smucąca☹️

Dnia 22.04.2024 o 20:17, Misio38 napisał:

Czemu masz soft clipping wyłączony?

Wracając do tego pytania i odpowiedzi na nie innego kolegi, jestem świerzy w temacie świata audio. Świadomym użytkownikiem siebie bym nie nazwał choć edukuje się aby takim być. O soft clippingu co nieco poczytałem i +/- znając temat postanowiłem zostawić opcje tę wyłączoną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...