Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

No właśnie Ci się nie potwierdza.

Górki i doły w wielkim zaokrągleniu podobnie ale ich wartość się znacznie różni.

Np. Pierwsze z lewej: W Rew na 30hz sygnał jest mniej wiecej podobnej wartości jak ten powyżej 60hz i dalej a a wiim grubo za nisko - o jakieś 20db. Toż to dramat! 

I teraz zobacz. W Rew masz górkę na 30hz a wiim ci jeszcze chce to podbić o prawie 10db!!! (bo tyle pewnie maksa ustawiles).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym że WiiM robi pomiar dla obu kanałów jednocześnie. Rzecz jasna można ręcznie wymuszać pojedyncze kanały i przeprowadzić proces dwukrotnie, ale raczej na przykładzie tego nie było.

Nie, nie porównywałem, pomiar stereo mnie nie interesuje.

 

Robiłeś porównania czego?

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ProjectPi napisał:

A zwróciłeś uwagę, że na prawdopodobnym screenie z REW są dwa wykresy?

Dla dwóch kanałów. Etap wstępny i etap zakończony w roku 2023r.

3 godziny temu, Palmos napisał:

Jeszcze nie robiłem ale robiłem w wiim rc w wiim i wyszła katastrofa.

No to zauważyłem że dużo mi basu podbiło ale tą dziurę z rew też 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu maly problem. Niestety nie jest tak prosto.

Zastanów się co powoduje tą dziurę? Generalnie sprzęt (wzmacniacz I kolumny) raczej grają liniowo. Więc skąd tą dziura? Z akustyki pomieszczenia, a ścisłej z modów pomieszczenia w miejscu odsłuchu, a jeszcze ścisłej obrazowo: fale z zakresu tej dziury są w przeciwfazie i się odejmują. Dlatego na basie korekcją raczej nie powinno się podbijać. Za to góry jak najbardziej korekcją można ściąć.

Założę się że jak zrobisz pomiar w innym miejscu oddalonym nawet o kilkadziesiąt cm to wyniki będą znacząco różne (mam na m6sli oczywiście bas) bo zagrają inne mody.

Jak będę miał chwilę to pobawię się umlikiem bo czytałem gdzieś że też zadziała z wiim bo myślę że słabym ogniwem w rc są mikrofony w telefonach.

 

48 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

zauważyłem że dużo mi basu podbiło

No i mnie też i to jest bardzo dziwne bo generalnie ja mam go za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest przewidywany wykres? W sensie realnie co on pokazuje?

8 godzin temu, Tomai napisał:

To ja inaczej zapytam, czy jest ktoś komu Room Correction w Ultra poprawił brzmienie ? A nie spier......ił ?

HAHAHA pytanie w punkt :)

7 godzin temu, ProjectPi napisał:

Forum WiiMa zawiera sporo stosownych świadectw.

To jak pytanie na forum Naima o Naima :P Też wszystko super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To jak pytanie na forum Naima o Naima :P Też wszystko super.

Może. Nie wiem.

 

Wracając do forum WiiMa, tak się składa, że najczęściej udzielają się tam ci, którzy stosowne urządzenia posiadają, i jakaś tam wiedzę o nich nabyli. Stąd też RC raczej ogarniają, a i nawet krzywa obrazująca przewidywana charakterystykę częstotliwościową nie jawi się im niczym magia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie? Zawsze myślałem, że właśnie tak to działa :D, że predicted to właśnie ta, która ustawi się po korekcji. 

Jak zobaczyć po czasie, jak wygląda wykres po zastosowaniu korekcji? Gdy wchodzę sobie w RC, tam można albo ponownie ustawić nową, albo po prostu wyłączyć starą. Nie ma nic, co można by podejrzeć. Gdy włączę wcześniej ustawioną RC, nagle w EQ przełącza mi się OFF na Auto. Gdy wejdę w to EQ widzę wykres. Czy to jest właśnie to, co zrobiło RC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Stąd też RC raczej ogarniają, a i nawet krzywa obrazująca przewidywana charakterystykę częstotliwościową nie jawi się im niczym magia

Szczerze to tak na szybko ta krzywa co wychodzi z wiim jawi się niczym magia mająca nie za wiele wspólnego z bardziej rzetelnymi pomiarami np. w REW. Przynajmniej tak wyszło u mnie. Ja wiem gdzie mam problem i to złapałem na słuch, a pomiary w REW to potwierdziły, RC w wiim tego nie wychwycił, a jeszcze spotęgował problem. Nie wiem - pobawię się jeszcze. i zobaczymy.

Na chwilę obecną konkluzja jest taka, że nie do końca profesjonalnym jest bowiem podejście producenta, że daje narzędzie czy tam zabawkę bez jasnych wytycznych lub instrukcji jak z niej korzystać. Stosowanie korekcji wymaga bowiem wiedzy jak i gdzie ją zastosować, a nie tylko klikania jak w jakiejś grze na smartfona dalej, dalej i zobaczymy co wyjdzie. Jeśli użytkownikom którzy mieli do czynienia z pomiarami akustycznymi wychodzą jakieś dziwne rzeczy to jak wygląda to u kogoś kto jest w tym zielony (i tu wiedza o samym wiimie się nie przyda). Za mało jest informacji - chociażby jak głośno należy puszczać sygnał (już o różnych mikrofonach w telefonach i tabletach nie wspomnę). Nie powinno się tego robić metodą prób i błędów bo jak się tego z czymś nie porówna to nie wiadomo gdzie dobrze, a gdzie błąd.

Ale żeby nie było: korzystam z wiim pro i uważam, że PEQ to jest strzał w 10 i niektórym (w tym mnie) uratuje tyłek . Bez trudu można ustawić filtry wygenerowane w REW i działa to wyśmienicie!!!. (I jeśli ktoś ma umlika - to tę drogę polecam).

RC to na razie raczej strzał w kolano (oczywiście nie trzeba tego używać bo to tylko dodatek) ale miejmy nadzieję, że w przyszłości wyewoluuje to do czegoś znacznie lepszego. Ja trzymam kciuki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...