Skocz do zawartości

Jaki DAC do amplitunera stereo?


Recommended Posts

20 minut temu, Wito76 napisał:

A co ma być źródłem tego Tidala? Chcesz słuchać po wifi czy bluetooth? 

Może któryś Wiim by tu wystarczył, choćby Mini . Streamer i Dac w jednym. Ogarnie Tidala i stacje radiowe. 

Źródłem ma być serwer muzyczny pełniący rolę streamera, na którym są Tidal i radio. Chcę słuchać po wi-fi. Potrzebuję tylko DAC. Nie chcę dublować urządzeń. 

8 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Źródłem ma być serwer muzyczny pełniący rolę streamera, na którym są Tidal i radio. Chcę słuchać po wi-fi. Potrzebuję tylko DAC. Nie chcę dublować urządzeń. 

Chodzi mi o możliwie niskobudżetową opcję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Źródłem ma być serwer muzyczny pełniący rolę streamera, na którym są Tidal i radio. Chcę słuchać po wi-fi. Potrzebuję tylko DAC. Nie chcę dublować urządzeń. 

Chodzi mi o możliwie niskobudżetową opcję

Potrzebujesz streamer z dac'iem. 

Ewentualnie połącz telefon przez bluetooth... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wito76 napisał:

Najprostszy i najbardziej uniwersalny pomysł to Topping E30 / E30 II / Lite - ma USB, optyk, coaxial, więc w każdym wariancie zagra.

A Topping D10 ?

 

33 minuty temu, Kw202 napisał:

Potrzebujesz streamer z dac'iem. 

Ewentualnie połącz telefon przez bluetooth... 

Ale streamer już mam:

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/1c430af5-9695-347d-8471-fbd260ab6c3e 

 

Potrzebuję tylko DAC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A Topping D10

Zwróć uwagę, że ten D10 ma coaxial i optyk jako wyjścia, a nie wejścia, jeśli nie przeszkadza to ok. Osobiście wolałbym E30 xx, jest sporo na rynku wtórnym choćby.

22 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Link nie działa - to nie link do aukcji tylko Twojego koszyka zakupowego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Zwróć uwagę, że ten D10 ma coaxial i optyk jako wyjścia, a nie wejścia, jeśli nie przeszkadza to ok. Osobiście wolałbym E30 xx, jest sporo na rynku wtórnym choćby.

Link nie działa - to nie link do aukcji tylko Twojego koszyka zakupowego :)

Mam coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/serwer-muzyczny-daphile-kompletny-audio-hi-end-12645530647 

 

8 minut temu, Wito76 napisał:

Zwróć uwagę, że ten D10 ma coaxial i optyk jako wyjścia, a nie wejścia, jeśli nie przeszkadza to ok. Osobiście wolałbym E30 xx, jest sporo na rynku wtórnym choćby.

Link nie działa - to nie link do aukcji tylko Twojego koszyka zakupowego :)

Raczej mi nie przeszkadza. Ten serwer muzyczny nie ma wyjść coaxial ani optycznego. Także będę podłączać tylko przez USB. Czy są jakieś znaczące różnice w brzmieniu pomiędzy D10, a E30 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem potrzebujesz coś z USB. To może Topping E30 Lite - ciut ponad 4 stówki na Amazonie, a wejście optyczne czy coaxial nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przyda w życiu.

W tym budżecie jest po prostu przyzwoicie, ale nie ma przełomu, gdy dołożysz jeszcze 200zł, więc...

Sam mam takiego E30 II, jako przetwornik dla telewizora i całkiem fajny, miły sprzęcik. Nie jako główny w systemie, ale jako zawodnik rezerwowy i do zadań specjalnych w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

Czyli jednym słowem potrzebujesz coś z USB. To może Topping E30 Lite - ciut ponad 4 stówki na Amazonie, a wejście optyczne czy coaxial nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przyda w życiu.

W tym budżecie jest po prostu przyzwoicie, ale nie ma przełomu, gdy dołożysz jeszcze 200zł, więc...

Sam mam takiego E30 II, jako przetwornik dla telewizora i całkiem fajny, miły sprzęcik. Nie jako główny w systemie, ale jako zawodnik rezerwowy i do zadań specjalnych w sam raz.

Witku dziękuję Ci bardzo za podpowiedź. Ten Topping E30 Lite ma nawet lepsze parametry od tego D10. Decyzja podjęta. Zamawiam na Amazon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...