Skocz do zawartości

Jakie głośniki do 1000 zł?


Alibaba12

Recommended Posts

Dnia 11.05.2024 o 00:43, Alibaba12 napisał:

Prawdopodobnie wybór padnie na EDIFIER S2000 MKIII. Jeśli aktualne głośniki są podpięte do dragon fly'a red mini jackiem, a dragon fly do komputera to tak samo zrobić przy nowych? Audiofanatyk pisał coś takiego na ten temat w swojej recenzji S2000 MKIII - "Załóżmy że kupujemy tu coś w stylu DragonFly Red, pomijając że nie do końca jest to urządzenie przystosowane do takich głośników z racji wyjścia jack i braku normalnego RCA, ale dobry kabel typu Y załatwia ten temat. " 

Kompletnie nie rozumiem co recenzent miał na myśli bo RCA robi to samo co Jack.

Wiec tak podpiąc tak samo.

18 godzin temu, Alibaba12 napisał:

Czyli podłączając głośniki do do dragon fly'a za pomocą standardowego mini jacka od głośników, mogę nie wykorzystywać potencjału całego dragonfly'a i / lub głośników? 

To miałeś na myśli pisząc, że się wszystko zgadza?

Wykorzystasz. Bo to jest inny rodzaj podłączenia a nie klasy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kompletnie nie rozumiem co recenzent miał na myśli bo RCA robi to samo co Jack.

Wiec tak podpiąc tak samo.

Wykorzystasz. Bo to jest inny rodzaj podłączenia a nie klasy.

 

Dzięki i w takim razie dołączony do głośników kabel 2xRCA mini jack powinien być wystarczający w zupełności? czy warto kupić dodatkowy, choćby za 50 zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alibaba12 napisał:

Dzięki i w takim razie dołączony do głośników kabel 2xRCA mini jack powinien być wystarczający w zupełności? czy warto kupić dodatkowy, choćby za 50 zł 

Warto go sprawdzić. To kabel anologowy, będzie różnica.

Kup ze żrodła gdzie da się dokonac zwrotu. Albo wypozycz nawet droższy gdzieś z pobliskiego salonu i zobacz czy słyszysz różnice.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

 

Laptopa, czy PC też trzeba odpowiednio "uzbroić" w sensowny soft i sterowniki ASIO, WASAPI, player pod Windowsa, żeby zagrało sensownie.

 

Słucham z tidala, więc to chyba jest tak, że jak on "przejmuje" kontrolę nad głośnikami to ma w sobie to defaultowo już? (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alibaba12 napisał:

sterowników nie instalowałem, ściągnałem oprogramowanie ze strony żeby upewnić się, że mam najnowsza wersje ważki po prostu, rozpoznaje ważkę, a co do tidal max to jak mogę słuchać mqa to chyba mam tidal max

 

Tak. 

Trzeba sprawdzić, czy masz ustawioną jakość 24/192 dla Dragona.

Nie wszystkie plyty oznaczone jako Masters, czy MQA mają wysoką częst. próbkowania.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tak. 

Trzeba sprawdzić, czy masz ustawioną jakość 24/192 dla Dragona.

Nie wszystkie plyty oznaczone jako Masters, czy MQA mają wysoką częst. próbkowania.

co masz na myśli pisząc o sprawdzeniu jakości? jak miałbym to sprawdzić? masz na myśli 24/192 w Windows czy w Tidal? 

Edytowano przez Alibaba12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2024 o 23:37, Alibaba12 napisał:

Czyli podłączając głośniki do do dragon fly'a za pomocą standardowego mini jacka od głośników, mogę nie wykorzystywać potencjału całego dragonfly'a i / lub głośników? 

To miałeś na myśli pisząc, że się wszystko zgadza?

Właśnie jest odwrotnie :)
W pełni to wykorzystasz, w takiej konkretniej konfiguracji :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Właśnie jest odwrotnie :)
W pełni to wykorzystasz, w takiej konkretniej konfiguracji :)

 

bardziej miałem na myśli czy jest sens kupowac specjalny kabel 2x rca mini jack, inny niż ten dołączany do głośników, choćby ten z Waszego sklepu za 300, inny za 50, ale zanim nie sprawdzę różnicy sam to się nie przekonam pewnie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Alibaba12 napisał:

bardziej miałem na myśli czy jest sens kupowac specjalny kabel 2x rca mini jack, inny niż ten dołączany do głośników, choćby ten z Waszego sklepu za 300, inny za 50, ale zanim nie sprawdzę różnicy sam to się nie przekonam pewnie ;]

Różnice będą kosmetyczne, zapewne ich nie zauważysz w takim podłączeniu, aczkolwiek warto zawsze spróbować :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Różnice będą kosmetyczne, zapewne ich nie zauważysz w takim podłączeniu, aczkolwiek warto zawsze spróbować :)

 

ok dzięki i jak mam podłączone w taki sposób i słucham po prostu z tidala, to jest jeszcze coś co powinienem zrobić? jakieś sterowniki, czy ustawienia? np to co kolega wyżej pisał o sprawdzeniu gdzieś 24/192? Osobiście mi się wydaje, że jak tidal przejmuje kontrolę nad głośnikami, to ustawia już sam wszystko tak jak powinno być, choć mogę się mylić oczywiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alibaba12 napisał:

ok dzięki i jak mam podłączone w taki sposób i słucham po prostu z tidala, to jest jeszcze coś co powinienem zrobić? jakieś sterowniki, czy ustawienia? np to co kolega wyżej pisał o sprawdzeniu gdzieś 24/192? Osobiście mi się wydaje, że jak tidal przejmuje kontrolę nad głośnikami, to ustawia już sam wszystko tak jak powinno być, choć mogę się mylić oczywiście

Dragonfly podaje rozdzielczość , na urządzeniu masz kolory wskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dragonfly podaje rozdzielczość , na urządzeniu masz kolory wskazane.

zgadza się, działa to prawidłowo, MQA pokazuje jako fioletowe itp, więc nie zostaje chyba nic innego jak słuchać po prostu

Edytowano przez Alibaba12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2024 o 11:40, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ok, monitoruj to sobie, bo raz na jakiś czas coś się może pojawić :)

czy mógłbyś jeszcze powiedzieć jak ma się sytuacja między EDIFIER S2000 MKIII a Dragonfly Red? Czy to może być, tak, że jak głośniki podłącze do dragonfly, a dragonfly do kompa, tak jak do tej pory ze starymi głośnikami, to nie zyskam dużo na tym, z racji, że sam DAC w głośnikach tych jest już dosyć (dobry?) Czy najważniejszą nadal kwestią będzie to, że źródłem nie będzie zintegrowana karta dzźwiękowa z komputera,  a własnie dragon fly?

Generalnie nawet na moich aktualnych głośnikach (R1700BTS) słuchanie prosto z karty dźwiękowej komputera, a słuchanie przez dragon fly to jest niebo a ziemia, niesamowite jaką różnicę na plus robi dragon fly, kwestia jak to było by właśnie w lepszych głośnikach, S2000 MKIII

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Alibaba12 napisał:

czy mógłbyś jeszcze powiedzieć jak ma się sytuacja między EDIFIER S2000 MKIII a Dragonfly Red? Czy to może być, tak, że jak głośniki podłącze do dragonfly, a dragonfly do kompa, tak jak do tej pory ze starymi głośnikami, to nie zyskam dużo na tym, z racji, że sam DAC w głośnikach tych jest już dosyć (dobry?) Czy najważniejszą nadal kwestią będzie to, że źródłem nie będzie zintegrowana karta dzźwiękowa z komputera,  a własnie dragon fly?

Generalnie nawet na moich aktualnych głośnikach (R1700BTS) słuchanie prosto z karty dźwiękowej komputera, a słuchanie przez dragon fly to jest niebo a ziemia, niesamowite jaką różnicę na plus robi dragon fly, kwestia jak to było by właśnie w lepszych głośnikach, S2000 MKIII

Połączenie Dragonfly do komputera a następnie wyjście po mino jacku z niego do Twoich głośników to obecniej najlepsza opcja. Nie wchodziłbym w karty dźwiękowe-komputerowe bo te zazwyczaj są słabe i dużo mieszają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...