Skocz do zawartości

Miniwieża/minizestaw/odtwarzacz CD zamiast starej Yamahy CRX-040


lena77

Recommended Posts

2 godziny temu, Misio38 napisał:

Taga to żaden producent, tylko naklejka na gotowca z Chin. Czym rózni się od takiego Kruger Matz? Brandowane chińskie badziewie i tyle. Polecanie tego to chyba tylko przez pracownika Polpaku. 

Zrobisz co zechcesz, ale Denon Ceol to dobry kierunek bez kombinowania, składania sprzętu z różnych sklepów itp. Ale oczywiście nie musisz brać mnie na poważnie. Już dawno miałabyś zakupiony sprzęt na mjaówke, a tak. Tylko dylematy kompletnie niepotrzebne. Denon będzie sporo lepszy od w/w Yamahy (plus super funkcjonalność), a to wiem, bo sam mam Yamahę MCR 140.

Jasne, że zrobię, co zechcę. Jednak myślę, że mając znikomą wiedzę to nie ma nic złego w wysłuchaniu opinii różnych osób. Nie zależy mi na szybkim zakupie, byle tylko mieć i używać. Uważam, że konieczność zakupu może przełożyć się w moim przypadku na poszukanie sprzętu ciut lepszego, a to forum wydaje mi się dobrą przestrzenią do zdobycia jakiegoś oglądu w tej sprawie.

 

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak masz brać Ceola to ten MCR612 jest lepszy.To zresztą ten sam producent.Od Ceola lepszy jest też Magnat MC200.

Decyzji jeszcze nie podjęłam, ale znalazłam salon ze sprzętem nie tak daleko ode mnie, gdzie można posłuchać tego Marantza, Tagę, Denona i Magnata 200. Wybieram się do nich. Być może to odsłuchanie nic mi nie da, bo znawcą nie jestem, ale postanowiłam spróbować.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lena77 napisał:

 

 

Decyzji jeszcze nie podjęłam, ale znalazłam salon ze sprzętem nie tak daleko ode mnie, gdzie można posłuchać tego Marantza, Tagę, Denona i Magnata 200. Wybieram się do nich. Być może to odsłuchanie nic mi nie da, bo znawcą nie jestem, ale postanowiłam spróbować.

 

 

No i to jest najlepsze wyjście.Sprawdz sama ,który z nich najlepiej ci pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze chciałabym pociągnąć temat.

 

Pojawiła się mi opcja na zakup Yamahy MCR-B370D.  Ktoś tu wcześnie polecał Yamahy z linii PianoCraft. W związku z tym chciałam zapytać,  czy warta jest uwagi, czy raczej nie? Odsłuch pozostałych i tak zrobię, ale czy  warto się nie zainteresować, czy od razu odpuścić i nie zawracać sobie nią głowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lena77 napisał:

To jeszcze chciałabym pociągnąć temat.

 

Pojawiła się mi opcja na zakup Yamahy MCR-B370D.  Ktoś tu wcześnie polecał Yamahy z linii PianoCraft. W związku z tym chciałam zapytać,  czy warta jest uwagi, czy raczej nie? Odsłuch pozostałych i tak zrobię, ale czy  warto się nie zainteresować, czy od razu odpuścić i nie zawracać sobie nią głowy?

Ta Yamaha to w swoim budżecie jest ok,ale zawsze to lepiej zagra jak zmieni się w niej kabelki i kolumienki,bo te w zestawie to nic specjalnego.Jak tak więcej poczytałem to tą Tagę sobie odpuść, czytałem, że jest sporo w stosunku do niej zarzutów o awaryjność i głośny napęd cd.

Jeśli oddzielnie wzmacniacz z cd plus kolumny to wybieraj między Ceolem MCR 612 lub Magnatem MC200. A jeśli kompletny zestaw to albo ta Yamaha albo coś z Panasonica.

Nie wątpliwe sporo lepsza jakość będzie z tych droższych oddzielnych zestawów.

Za ile masz możliwość kupić tą Yamahę, bo w Niemczech kosztuje około 329 euro.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ta Yamaha to w swoim budżecie jest ok,ale zawsze to lepiej zagra jak zmieni się w niej kabelki i kolumienki,bo te w zestawie to nic specjalnego.Jak tak więcej poczytałem to tą Tagę sobie odpuść, czytałem, że jest sporo w stosunku do niej zarzutów o awaryjność i głośny napęd cd.

Jeśli oddzielnie wzmacniacz z cd plus kolumny to wybieraj między Ceolem MCR 612 lub Magnatem MC200. A jeśli kompletny zestaw to albo ta Yamaha albo coś z Panasonica.

Nie wątpliwe sporo lepsza jakość będzie z tych droższych oddzielnych zestawów.

Za ile masz możliwość kupić tą Yamahę, bo w Niemczech kosztuje około 329 euro.

1769. Nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
14 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

W Top-Hifi w chwili obecnej jest po 1699zł, a jak się zarejstrujesz do newslettera to dostaniesz 5% zniżki.

 

Na ich stronie produkt chwilowo niedostępny.  Czy jednak jest to cena adekwatna do jakości - te 1769? Czy lepiej skupić się na czymś droższym?

 

5 minut temu, lena77 napisał:

Na ich stronie produkt chwilowo niedostępny.  Czy jednak jest to cena adekwatna do jakości - te 1769? Czy lepiej skupić się na czymś droższym?

 

Sprawa się rozwiązała. Już nieaktualne.

Edytowano przez lena77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 10:16, lena77 napisał:

Jeśli Marantz to jaki?

MCR to się zwie

Dnia 1.05.2024 o 10:16, lena77 napisał:

Jak jest różnica miedzy Magnat MC100 a wcześniej w wątku proponowanym Magnat MC 200?

200 ma sieć.

Dnia 1.05.2024 o 15:28, lena77 napisał:

Już zdążyłam się zorientować, że CD jest problemem. A gdyby zrezygnować z tego CD? W jakim kierunku szukać?

Arcam solo Uno. Wyprzedają je. Wiim amp

 

Dnia 1.05.2024 o 21:42, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak masz brać Ceola to ten MCR612 jest lepszy.To zresztą ten sam producent.Od Ceola lepszy jest też Magnat MC200.

Dokładnie jestem tego samego zdania

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lena77 napisał:

To pytam o opinię: Marantz czy Magnat 200?

Marantz mcr to fajnie grający i niezawodny klocek, ma jedną wadę, trochę skomplikowane na samym początku są ustawienia, które trzeba powprowadzać.Jak już się to zrobi to już nie ma na co narzekać.Można też podłączyć dwie pary kolumn.

O MC 200 się nie wypowiadam, bo nie miałem z nim doczynienia.

Ale oba to fajne, sprawdzające się sprzęty ,które już długo są na rynku.

MCR612 ma jeszcze jedną zaletę,jeśli połączysz się kablem optycznym z tv, to przy jego włączeniu on też automatycznie się włącza.Choć przy wyłączaniu już trzeba użyć pilota od mcra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

 

Przepraszam, że tak męczę, ale nie jest to łatwa decyzja zakupowa. Chciałabym zapytać jeszcze o opinię na temat tego zestawu:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-a-s301-cd-s303-nota-260.html

Czy też należałoby go zmodyfikować? Czy w takiej konfiguracji jest ok? Ciągnie mnie do Yamahy, chyba z sentymentu. Wiem, że to powyżej mojego założonego budżetu, ale zaczynam się łamać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lena77 napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

 

Przepraszam, że tak męczę, ale nie jest to łatwa decyzja zakupowa. Chciałabym zapytać jeszcze o opinię na temat tego zestawu:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-a-s301-cd-s303-nota-260.html

Czy też należałoby go zmodyfikować? Czy w takiej konfiguracji jest ok? Ciągnie mnie do Yamahy, chyba z sentymentu. Wiem, że to powyżej mojego założonego budżetu, ale zaczynam się łamać.

Jeżeli miałeś dewagacje na temat modeli AS201 i AS301, to naprawdę wyższy poziom reprezentuje 301. Nawet wyższy model 501, brzmi niemal tak samo...

Do tej Noty 260 to w zupełności wystarczający wzmacniacz. Inwestycja w droższe konstrukcje niewiele tu zmieni. Ogólnie jest to porządna, tania i dobra konfiguracją na początek.

Istnieje oczywiście opcja aby tego posłuchać w naszych sklepach, do czego zapraszamy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...