Skocz do zawartości

Telewizor LG EVO C4 a obsługa głośności przez HDMI CEC


Recommended Posts

Wczoraj zamieniłem Sony Bravia na LG EVO C4.

Niestety z jakiegoś powodu Nvidia Shield Pro nie jest w stanie kontrolować TV prez HDMI CEC, tak więc jestem zmuszony włączać TV / zmieniać głośność pilotem od telewizora zamiast pilotem od Shield Pro tak jak robiłem to używałem Sony.

Nie wiem w czym może być problem, obsługa CEC w telewizorze jest włączona, sprawdziłem to. Tak samo w Shield Pro. Próbowałem resetować konfigurację ale nic to nie zmieniło.

Do tego aby było śmieszniej, Apple TV na nowym LG  nie ma z CEC żadnych problemów - regulacja głośności, włączanie / wyłączanie TV, wszystko działa przez CEC tak samo jak działało mi na Sony.

Czyli wygląda to tak: po zamienia Sony na LG, na Apple TV wszystko działa tak samo jak na Sony, a Shield Pro przestał obsługiwać CEC.

To jest mój pierwszy telewizor od LG i generalnie nigdy wcześniej nie miałem takich problemów, czy ktoś wie o co tu może chodzić?

 

Edytowano przez Martin Gora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martin Gora napisał:

czy ktoś wie o co tu może chodzić?

Nvidia Shield Pro, posiadam od paru tygodni. Wg mnie przeładowane menu i zbyt mało szczegółowo opisane. Pojawiają się niepożądane reakcje, tego typu, że uruchamia projektor, po włączeniu listwy zasilającej. W końcu wyłączyłem prawie wszystkie funkcje "usprawniające" współdziałanie sprzętu i chyba nastał spokój (póki co). 

I raczej w Nvidi bym się doszukiwał przyczyny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Martin Gora napisał:

Wczoraj zamieniłem Sony Bravia na LG EVO C4.

Niestety z jakiegoś powodu Nvidia Shield Pro nie jest w stanie kontrolować TV prez HDMI CEC, tak więc jestem zmuszony włączać TV / zmieniać głośność pilotem od telewizora zamiast pilotem od Shield Pro tak jak robiłem to używałem Sony.

Nie wiem w czym może być problem, obsługa CEC w telewizorze jest włączona, sprawdziłem to. Tak samo w Shield Pro. Próbowałem resetować konfigurację ale nic to nie zmieniło.

Do tego aby było śmieszniej, Apple TV na nowym LG  nie ma z CEC żadnych problemów - regulacja głośności, włączanie / wyłączanie TV, wszystko działa przez CEC tak samo jak działało mi na Sony.

Czyli wygląda to tak: po zamienia Sony na LG, na Apple TV wszystko działa tak samo jak na Sony, a Shield Pro przestał obsługiwać CEC.

To jest mój pierwszy telewizor od LG i generalnie nigdy wcześniej nie miałem takich problemów, czy ktoś wie o co tu może chodzić?

 

Miałem podobny problem. Dwa dni temu wymieniłem LG B8 na LG C3 Evo i po ustawieniu wszystkiego tzn głównie chodzi mi o sterowanie całym sprzętem (dekoder, amplituner, konsola) za pomocą pilota od tv. Czyli zmiana kanałów na dekoderze, głośności i włączanie i wyłączanie wszystkich sprzętów przyciskiem od tv. I na wcześniejszym tv wszystko działało ok. a teraz miałem problem do wczoraj. Głównie z hdmi-cec który nie chciał uruchomić amplitunera pomimo że wszystko było ustawione ok. I nie wiem jak to się stało ale dzisiaj już działa normalnie. I po włączeniu tv uruchomiły się wszystkie sprzęty. Nie wiem czy to miało wpływ ale wczoraj słuchałem muzyki na Tidal connect przez amplituner i dopiero później załączyłem tv i wydaje mi się że od tego czasu wszystko zatrybiło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C1 jest podobnie jak opisaliście swoje problemy. Będzie wam to świrować, raz działa poprawnie raz wariuje. Jak wyłączysz wszystkie sprzęty z pilota tv to jest ok, a jeżeli któryś osobno np. amplituner (pilot od ampli) to wtedy problem wraca. Ogólnie to loteria z poprawnym działaniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam internet i bardzo wiele osób porusza problem z CEC i Shield na LG Evo C2/C3. Niektórym pomogło update firmware na TV, innymi nie.

C4 jest nowe więc nie ma wiele informacji, ale zakładam że to ten sam problem. Firmware uaktualniłem i nic to nie zmieniło.

Generalnie CEC jako taki w telewizorze działa, bo Apple TV obsługuje go bez problemu - pilotem od Apple mogę TV włączyć, wyłączyć, ustawić głośność, wszystko śmiga.

Tyko Shield zachowuje się tak jakby CEC nie było. To dzisiaj. Bo wczoraj jakimś cudem dało się pilotem od Shield chociaż włączyć i wyłączyć telewizor, sterowanie głośnością nie działało. A dzisiaj nic.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...