Skocz do zawartości

REL Classic 98 czy JBL HDI-1200P


Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu suba do mojego zestawu stereo.

W zasadzie byłem już na 99% przekonany do zakupu REL Classic 98, nawet temat tu na forum założyłem w sprawie połączenia ze wzmacniaczem.

Dlaczego ten? Za dobre recenzje i ze względu na design i to że pasuje mi wizualnie do kolumn (ten sam kolor).

Wszystko mi pasowało, dzwoniłem do sklepu w celu potwierdzenia zamówienia, a tu sprzedawca informuje mnie że aktualnie mają ostatni dzień promocji na JBL HDI-1200P.

Normalna cena to $3,300 USD w promocji $1,350, czyli mniej niż połowa za fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany sub z gwarancją producenta. Sprawdziłem w innych sklepach i u producenta na stronie JBL - faktycznie ten sub normalnie kosztuje ponad 3,000 USD, to nie ściema. W promocji mogę kupić JBL za prawie dokładnie tyle samo ile kosztuje REL Classic 99.

Na papierze ten JBL to rewelacja, 1000 Wat RMS, 12 cali woofer - wszystko lepsze niż oferuje REL.

Design, wykonanie - wszystko mi pasuje, bo zarówno REL jak i ten JBL są w kolorze dębowym i są solidnie wykonane.

Co wybrać? Czas na decyzję mam do dzisiaj do północy, bo jutro JBL wraca do normalniej ceny czyli $3.300 i tyle za subwoofer nie zamierzam płacić 🙂

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierku, to zbyt nisko w Hz nie schodzi, więc Kinomaniacy, pewnie by go skreślili. Natomiast do muzyki? I zniżka spora, no i jakby nie patrzeć, to stajnia JBL. Też jestem ciekaw odsłuchu, proszę i mnie dodać, jak coś do listy :) 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem JBL w promocji. Trochę za szybko to wyszło, nie ukrywam że nie jest to przemyślany zakup ale przecena naprawdę spora więc zaryzykowałem.

Wychodzę założenia że jeżeli nie będzie mi pasował to go zwyczajnie odeślę do sklepu. 

Za kilka tygodni podzielę się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@AudioTube pokój to jakieś niecałe 25m2 (kwadrat) ze skosami przy dwóch ścianach bo to piętro. 

Co do DSP to opcja jest, streamer ma wbudowany, plus na jednym ze wzmacniaczy mam pokrętła do regulacji niskich / wysokich tonów, ale nie jestem pewny czy to o to Ci chodzi.

 

Edytowano przez Martin Gora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już mogę podzielić się wrażeniami, bo czasu było dość aby wszystko ustawić, podłączyć w różnych konfiguracjach i przetestować.

Jestem zadowolony.  Jeżeli chodzi o muzykę, to JBL gra bardzo czysto i "nie narzuca się". Pasuje brzmieniem do moich Polków, dobrze je dopełnia ale nie zagłusza, nawet przy muzyce elektronicznej typu Drum and Bass (LTJ Bukem). Muzyka rockowa (AC/DC, ZZ Top, Santana, Dire Straits) również jest fajnie oddana, naturalnie, widać że ten sub ma zapas mocy i bez wysiłku gra wszystko co się na niego wrzuci. Bardziej go czuć niż słychać i czasami można zaponieć że on w ogóle jest - ma się wrażenie że system gra tak jak powinien grać, jako całość.

Używam mojego zestawu stereo również jako KD i moim zdaniem JBL w tym temacie nic a nic nie brakuje. Mieszkam w dużym wolnostojącym domu, nie mam sąsiadów (znaczy mam, 100m ode mnie), w każdym razie nie muszę się krępować jeżeli chodzi o granie, a i tak ustawiłem głośność suba w stosunku do głośników na 30% bo inaczej pzy oglądaniu filmów ma się wrażenie że szyby wypadną z okien (Dune część 2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...