Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie Gramofonu


Angeeel

Recommended Posts

Hej mam takie pytanie i potrzebuje Waszej pomocy poniewaz nie wiem na który gromofon sie zdecydowac mam upatrzone dwa modele:

Denon DP450USB oraz Pioneer DJ PLX-1000

 

Który bedzie lepszym wyborem a moze polecicie cos innego w podobnych pieniadzach plus, minus. Mysle, ze nie mam to wiekszego znaczenia ale gramofon bedzie wykorzystywany w warunkach domowych do odtwarzania w wiekszosci przypadkow muzyki klubowej.

Przy okazji mozecie tez polecic jakis dobry kabel podlaczeniowy do tego gramofonu.

 

Bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Pozdrawiam

Angeeel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa różne gramofony. Jeden na pasku, drugi z napędem bezpośrednim. A wszystkie gramofony łączy jedna rzecz: IGŁA :)
 

Ostatnio bez większej wiedzy na temat gramofonów, i też nie wiedziałem co wybrać ...zajrzyj do tego wątku: Jaki gramofon wybrać? Tam wiele pomocnych sugestii oraz wskazówek dostałem od forumowiczów. Może coś więcej się dowiesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to ma być do użytku domowego czy klubowego? Bo daleś dwa rózne.

No mozna lepiej

Project Debut Carbon Evo

Rega Planar 2

Ale i z Audiotechnici by się coś znalazło.

Co takiego lepszego jest w tandetnym Project czy Rega niż w Denonie. Denon zaś lepiej 400 niż 450, bo po co ci w nim USB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Angeeel napisał:

upatrzone dwa modele:

Denon DP450USB oraz Pioneer DJ PLX-1000

Jeżeli nie przeszkadzają Ci dodatki dla DJ-ów to wybierz Pionieera. Oba nie posiadają osłony przeciwkurzowej, nie da się żadnego zamknąć, gdy gra płyta. Denon dodatkowo nie ma regulacji tak podstawowego parametru jak VTA. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem. To zasadniczo ogranicza przy wyborze wkładek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Highlander_now napisał:

Jeżeli nie przeszkadzają Ci dodatki dla DJ-ów to wybierz Pionieera. Oba nie posiadają osłony przeciwkurzowej, nie da się żadnego zamknąć, gdy gra płyta. Denon dodatkowo nie ma regulacji tak podstawowego parametru jak VTA. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem. To zasadniczo ogranicza przy wyborze wkładek.

Nie przeszkadzają mi te dodatki dla Dj-a, natomiast zagłębiając się w temat natknęłem się na gramofon - Technics SL-1500C wiem, że cena jest znacznie większa od Pioneer PLX 1000 i oba chyba są na pasku ale pytanie jest zasadnicze czy warto wyłożyć więcej kasy i kupić Technics. A może jednak są one do siebie podobne i nie warto przepłacać i lepiej zostać przy Pioneer ?.

Dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Angeeel napisał:

Technics SL-1500C wiem, że cena jest znacznie większa od Pioneer PLX 1000 i oba chyba są na pasku

Nie na pasku --> oba są na napędzie bezpośrednim. Oba mają regulację VTA. Jeden i drugi ciekawy, ...jak większość gramofonów :) 

Niestety Pioneer nie ma pokrywy przeciwkurzowej :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AutoPirat napisał:

Nie na pasku --> oba są na napędzie bezpośrednim. Oba mają regulację VTA. Jeden i drugi ciekawy, ...jak większość gramofonów :) 

Niestety Pioneer nie ma pokrywy przeciwkurzowej :( 

Więc jeśli oba są na napędzie i mają regulacje VTA to wychodzi na to, że te ponad 1000zl więcej płacimy za inny wygląd i firmę bo Technics gdzieś o tyle drozszy.

Masz na myśli ta pokrywę przeciwkurzową ?

Angeeel

Screenshot_20240507_120543_eBay.jpg

Screenshot_20240507_120537_eBay.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, że jest pokrywa? :)  ...no to byłoby od razu lepiej.

A jak sprawa wygląda z obowiązkowym przedwzmacniaczem do gramofonu? Masz takie wejście pt. "Phono" we wzmacniaczu, bo wtedy jest tam? A czasem gramofony mają własne wbudowane. A czasem trzeba dokupić jako osobne urządzenie.

20 godzin temu, Angeeel napisał:

Przy okazji mozecie tez polecic jakis dobry kabel podlaczeniowy do tego gramofonu.

Co do kabla RCA, to na początku użyj firmowego, który powinien być w zestawie. Osłuchasz się, to wtedy kombinuj. Gdzieś wyczytałem, że gramofon jest wrażliwy na impedancję, czyli krótszy lub dłuższy, cieńszy lub grubszy, to może mieć wpływ na sygnał. Tak samo podobno warto, żeby osłuchać się z firmową igłą (1-2 lata)  i potem wymieniać. Aczkolwiek te reguły są luźne, zależne od własnych preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Znaczy się, że jest pokrywa? :)  ...no to byłoby od razu lepiej.

A jak sprawa wygląda z obowiązkowym przedwzmacniaczem do gramofonu? Masz takie wejście pt. "Phono" we wzmacniaczu, bo wtedy jest tam? A czasem gramofony mają własne wbudowane. A czasem trzeba dokupić jako osobne urządzenie.

Co do kabla RCA, to na początku użyj firmowego, który powinien być w zestawie. Osłuchasz się, to wtedy kombinuj. Gdzieś wyczytałem, że gramofon jest wrażliwy na impedancję, czyli krótszy lub dłuższy, cieńszy lub grubszy, to może mieć wpływ na sygnał. Tak samo podobno warto, żeby osłuchać się z firmową igłą (1-2 lata)  i potem wymieniać. Aczkolwiek te reguły są luźne, zależne od własnych preferencji.

Mam przedwzmacniacz Atoll In 200 i byłem pewny, że będę mógł pod niego podlaczyc gramofon ale nie jestem teraz pewny czy mam wejście Phono. 

Angeeel

Screenshot_20240507_142844_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20240507_143035_Samsung Internet.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Angeeel napisał:

Do użytku domowego do odtwarzania muzyki klubowej Trance, House.

Dzięki za odpowiedź

No to nie bierz produktów DJ.

13 godzin temu, Misio38 napisał:

Co takiego lepszego jest w tandetnym Project czy Rega niż w Denonie. Denon zaś lepiej 400 niż 450, bo po co ci w nim USB?

A co jest lepszego w Tandetnym Denonie?

3 godziny temu, Angeeel napisał:

Mam przedwzmacniacz Atoll In 200 i byłem pewny

Masz Integre IN 200. Nie przedwzmacniacz i nie ma wejscia Phono.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No to nie bierz produktów DJ.

A co jest lepszego w Tandetnym Denonie?

Masz Integre IN 200. Nie przedwzmacniacz i nie ma wejscia Phono.

 

A może dałoby radę podłączyć ten gramofon pod Ampa, mam Onkyo TX-RZ830 czy też nie da rady ?

Angeeel

20240507_182417.jpg

20240507_182435.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Angeeel napisał:

A może dałoby radę podłączyć ten gramofon pod Ampa, mam Onkyo TX-RZ830 czy też nie da rady ?

Miałem się już wcześniej pytać :) ...a głośniki to z jakiej stajni masz? 

I co to za "diabelska korona" stoi na Audiolabie? (...bo ja to się nie znam już na takich "rodach z piekła") 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fandiscopolo napisał:

Internety mowia ze pod Onkyo da rade sie podpiac bez zewnetrznego pre.

 

Screenshot 2024-05-07 at 20-44-27 Onkyo TX-RZ830.png

No to jak da radę podpiąć pod amplituner Onkyo to jesteśmy w domu.

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Miałem się już wcześniej pytać :) ...a głośniki to z jakiej stajni masz? 

I co to za "diabelska korona" stoi na Audiolabie? (...bo ja to się nie znam już na takich "rodach z piekła") 

Hej głośniki cały zestaw 5.1 od Klipsch ja jestem basowy i u mnie ma naparzać basem.

A to na Audiolabie to jest router do neta zasieg na całej chacie i na zewnątrz też :)

Angeeel 

20240507_231211.jpg

20240507_231230.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Masz je bardzo ale to bardzo do rogu wciśnięte nie przeszkadza Ci to?

No i tak Onkyo ma Phono pre. :)

Niedługo czeka mnie przeprowadzka to ustawie je inaczej i zrobi się miejsce na gramofon :)

Angeeel

1 godzinę temu, Fandiscopolo napisał:

@Angeeel jesli lubisz srogo jebnac basem to idz w strone Pioneer DJ PLX-1000.

Jest szansa ze igla nie przeskoczy.

I tak też zrobię więc wybór padnie na Pioneer DJ PLX-1000.

Spokojnie igla nie przeskoczy :)

Angeeel

1 godzinę temu, Fandiscopolo napisał:

@Angeeel jesli lubisz srogo jebnac basem to idz w strone Pioneer DJ PLX-1000.

Jest szansa ze igla nie przeskoczy.

I tak też zrobię więc wybór padnie na Pioneer DJ PLX-1000.

Spokojnie igla nie przeskoczy :)

Angeeel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2024 o 00:17, Angeeel napisał:

ja jestem basowy i u mnie ma naparzać basem.

To się zawiedziesz. Będziesz musiał mocno zniekształcić dźwięk aby uzyskać "naparzanie basem".

Płyta winylowa ma bardzo naturalny dźwięk i efektu przerostu basu nad treścią, jak w przypadku np. strumienia, nie znajdziesz.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Highlander_now napisał:

To się zawiedziesz. Będziesz musiał mocno zniekształcić dźwięk aby uzyskać "naparzanie basem".

Płyta winylowa ma bardzo naturalny dźwięk i efektu przerostu basu nad treścią, jak w przypadku np. strumienia, nie znajdziesz.

Coś tam pogra i płyta się pokręci, poprostu wstałem rano i mówię kupił bym sobie gramofon. No to będzie mniej basu zawsze mogę przeskoczyć na Audiolaba i podkręcić bass będzie mała odskocznia coś innego.

Angeeel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AutoPirat napisał:

Basy z płyty są akurat fajne, owszem mało ich, ale są naturalne i płynne.

Ponieważ słucham głównie klasyki, mogę dodać, że ów bas z płyty winylowej jest bardzo dobrym odzwierciedleniem czy to orkiestry symfonicznej, czy kameralnej, czy też pojedynczych instrumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...