Skocz do zawartości

Denon X3800H i co do tego?


kthxb

Recommended Posts

Witam, salon 32m2, kanapa w 1/3 powierzchni, byłem na odsłuchu Monitor Audio Bronze 200 vs 500, 500 trochę więcej basu, ale jak mi zmienili w pewnym momencie to się nie zorientowałem xD Potem inny salon, pokój wytłumiony i porównywałem Polk ES55 vs Dali Oberon 5. Odpadły Oberony, bo jakoś tak bez wyrazu grały. Najbardziej zależało mi na porównaniu ES55 vs Monitor Audio Bronze, no ale nie mieli. Jeszcze zastanawiam się nad Polk Audio R500, ale nie ma do odsłuchu. Cenowo wypada to tak od najniższej:

1. Polk Audio ES55,

2. Polk Audio R500 (niestety zagranica, więc jakieś komplikacje w przypadku gwarancji) i nie słuchałem, 

3. Monitor Audio Bronze 200,

4. Monitor Audio Bronze 500

Nie bardzo wiem czym się kierować. Najchętniej to zapłaciłbym jak najmniej, no ale te MA Bronze 500, to też są w zasięgu budżetu, tylko zastanawiam się czy jest sens płacić ponad 2x więcej. Chyba, że ryzykować w ciemno Polki R500?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 minut temu, PanKlor napisał:

Jak to ma być kino z subem to możesz równie dobrze kupić kale glosniki MA Bronze 100 i uzupełnić subwooferem. W kinie glosniki odcinasz na ok. 80 Hz więc ich wielkość nie ma aż takiego znaczenia. Co innego gdybyś chciał się bawić w stereo. 

Jeśli podpinali mi to do amplitunera, to też zupełnie inaczej mogłoby to grać ze wzmacniaczem?

Teoretycznie przyszłościowo chcę zbudować 7.1.4, a do tego potrzebuję dodatkowy wzmacniacz przy X3800H, więc może lepiej mieć już te podłogówki (?)

Cały problem polega na tym, że nie jestem jakoś zaznajomiony z dziedziną audio i nawet nie wiem czego szukać. Pierwszy odsłuch w życiu i pierwszy amplituner zakupiłem :D

 

Edytowano przez kthxb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kthxb napisał:

też zupełnie inaczej mogłoby to grać ze wzmacniaczem

Trochę inaczej - tak. Zupełnie inaczej- raczej nie.

36 minut temu, kthxb napisał:

Teoretycznie przyszłościowo chcę zbudować 7.1.4, a do tego potrzebuję dodatkowy wzmacniacz przy X3800H, więc może lepiej mieć już te podłogówki (?)

Powinieneś już teraz zdecydować się co chcesz i zaplanować system. Koncowka mocy bedzie niezbędna do zasilenia dodatkowych kanałów ale to nie zmienia faktu, że w kinie glosniki i tak nie powinny grać niskich tonów od tego jest subwoofer. 

 

38 minut temu, kthxb napisał:

Pierwszy odsłuch w życiu i pierwszy amplituner zakupiłem :D

Więc jak to ma być kino to lepiej kup dwa subwoofery i je poprawnie skonfiguruj niż ładuj kasę w paczki które odetniesz na 80 Hz. Jak stereo to źle zacząłeś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do naszego salonu, mamy wszystkie z wymienionych przez CIebie konstrukcji, także Polk Audio serii Reserved. I jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza opcja pod względem charakteru grania do kina domowego w połączeniu z amplitunerem Denon. Co do cen, to nie szukaj po zagranicach, zapraszamy do kontaktu, przygotujemy dla CIebie indywidualną ofertę, konkurencyjną do zagranicznych sprzedawców, a u nas masz gwarancję, pewność zakupu, fakturę itp. 

Ewentualnie jako alternatywy spójrz proszę na kolumny Focal, które także mogą okazać się ciekawą opcję do kina domowego.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Zapraszamy do naszego salonu, mamy wszystkie z wymienionych przez CIebie konstrukcji, także Polk Audio serii Reserved. I jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza opcja pod względem charakteru grania do kina domowego w połączeniu z amplitunerem Denon. Co do cen, to nie szukaj po zagranicach, zapraszamy do kontaktu, przygotujemy dla CIebie indywidualną ofertę, konkurencyjną do zagranicznych sprzedawców, a u nas masz gwarancję, pewność zakupu, fakturę itp. 

Ewentualnie jako alternatywy spójrz proszę na kolumny Focal, które także mogą okazać się ciekawą opcję do kina domowego.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Z ceną Polków Reserved to pewnie nawet się nie zbliżycie, bo cenę mam za parę jak za sztukę, ale napiszę/zadzwonię. Zobaczymy co tam uda się wyczarować 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że mozesz iść w monitory. Ważne aby sub był wydajny i po prsotu dobry. Oszczedzasz na frontach dołóż do niego.

Polki R graja nieco inaczej. Są spokojniejsze, bardziej liniowe. chodź nie nudne.

Z kolei Bronze grają jasniej, zywiej. Pasują do Denona.

I tu faktycznie wieksze monitory Bronze 100 spasują bardzo dobrze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...