Skocz do zawartości

W kinie 5,2,1 gra świetnie, lecz w stereo niekoniecznie


Plaku

Recommended Posts

Witam, 

obserwuję to forum od jakiegoś czasu, ostatnio coś tam napisalem, lecz moje wejście, luźno rzecz ujmując, nie było najlepsze. 

Starłem się z człowiekiem, który cieszy się tutaj dobrą opinią i   poważaniem. Ci, którzy to czytali, to wiedzą. On też wie. Myślałem, że wiem na temat muzyki i sprzętu więcej, niż 'zwykly' słuchacz. Może i tak jest, lecz każdy dzień, gdy czytam Wasze posty, utwierdza mnie w przekonaniu, że muszę się  jeszcze dużo nauczyć. Nie przypuszczalem, że aż tak to poczuję. Dlatego cieszę się, że tu trafilem.Zbudowalem sobie zestaw stereo,, z którego jestem zadowolony-Marantz pm7000n + Magnat signature 503. To, co potrafi ten wzmacniacz to wiedziałem, głośniki każdego dnia mnie zaskakują.

Ale nie o tym chciałem... 

Mam Kino domowe na bazie Denona 1200 W + 5,1 od Krüger&matz. Za Atmos robią małe Onkyo. 

Mam problem.W kinie zestaw jest, jak dla mnie świetny, gdy puszczam br, np koncert Watersa The Whall czuje się jakbym miał najlepszy sprzęt na świecie. Nie potrafię tego zrozumieć, ale w stereo ten sprzęt ze Spotify, czy z Tidal nawet nie zbliży się jakością w stereo do tego, co czuje w kinie.

Kolumny nie chcą pokazać tego, co na koncercie. Nawet filmy z Netfliksa, gdy są w 4 K i Atmos, są odlotowe. Co mam zrobić, żeby muzyka tu brzmiała? 

Byłem na odsłuchu, porównaniu Marantz Cinena 60 z Denonem 3800.

Marantz połknął Denona w muzyce na śniadanie. Ale jak on się będzie sprawował w kinie? 

Mam kilka opcji. 

1-kupic Marantz Cinema 60,ale czy moje kolumny od Kruger&matz dadzą radę? Z Marantzem pm 7000 n nie grają.,w sensie jest lipa. 

Po kupnie Marantza mogę kupić inne glisniki

Chce być zadowolony też że stereo. 

2-Marantz Cinena 60 i moje już ukochane Magnat-w 5,2,1.

Myślałem o wyższej serii 700

3-wzmacniacz lub ampli stereo+ 2 nowe głośniki-małe, które mógłbym powiesić szerzej i wyżej. 

4--myslalem też o Wiim pro plus do tego Denona. Pewnie byłoby lepiej. 

Zaznaczam, że muzykę słucham głównie na pm7000n, lecz w salonie siedzi się wygodniej i też posłuchałabym stereo. 

Mysle o tym już ileś miesięcy i chyba sam tego nie rozwiąże. 

Proszę o porady. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem to co masz obecnie może także zdecydowanie lepiej zagrac w kinie. Bo amplituner jest jaki jest ale kolumny śa przecietne. To efekty kinowe robią wrażenie. Po zmianie zobaczysz, usłyszysz że mogło być jednak lepiej.

W czym ten Marantz zjadł Denona?

Jaki masz budżet na to?

Możesz iść w amplituner Arcama albo Anthema. modele AVR5 i  540 widziałem ostatnio na dobrych promocjach.

Albo ampltuner moim zdaniem pokroju własnie X3800 albo RZ50 i sprawdzić jak gra w stereo najwyżej dołozyc końcowkę.

Co do samych kolumn to wybór jest ultra szeroki i podytkowany ceną.

Monitor audio Bronze, Silver, Elaci, Dali, Heco seria Revolution, Magnaty, KEFy no jest tego sporo na prawde. Kwestia ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Plaku napisał:

Witam, 

obserwuję to forum od jakiegoś czasu, ostatnio coś tam napisalem, lecz moje wejście, luźno rzecz ujmując, nie było najlepsze. 

Starłem się z człowiekiem, który cieszy się tutaj dobrą opinią i   poważaniem.

 

 

nie martw sie kolego  🤣

forumowych melomanow  nalezy traktowac jak dziwakow z gumowym uchem podchodzac na luzie do ich osądów czy opinii

jesli chodzi o glosniki to ja bym dal szanse dla   kef q950   lub   klipsch 8000f II 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No moim zdaniem to co masz obecnie może także zdecydowanie lepiej zagrac w kinie. Bo amplituner jest jaki jest ale kolumny śa przecietne. To efekty kinowe robią wrażenie. Po zmianie zobaczysz, usłyszysz że mogło być jednak lepiej.

W czym ten Marantz zjadł Denona?

Jaki masz budżet na to?

Możesz iść w amplituner Arcama albo Anthema. modele AVR5 i  540 widziałem ostatnio na dobrych promocjach.

Albo ampltuner moim zdaniem pokroju własnie X3800 albo RZ50 i sprawdzić jak gra w stereo najwyżej dołozyc końcowkę.

Co do samych kolumn to wybór jest ultra szeroki i podytkowany ceną.

Monitor audio Bronze, Silver, Elaci, Dali, Heco seria Revolution, Magnaty, KEFy no jest tego sporo na prawde. Kwestia ceny.

3800 absolutnie mi nie poszedł. Oba grały wyzerowane i Marantz miał dynamikę, górę, dół. Słuchałem kawałków, które znam na pamięć. Tak, wiem, zdaje sobie sprawę, że moje kolumny są, lekko rzecz ujmując, średniawe. Dźwięk i wygląd Magnatow mi pasuje. 

I barwa Marantza. 

Prawdopodobnie masz rację - zmiana ampli i zmiana kolumn. 

Jaki budżet-to jest dobre pytanie. Mam swoich faworytów-za wszystko do 15 tysi. 

Dzięki za sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Plaku napisał:

3800 absolutnie mi nie poszedł. Oba grały wyzerowane i Marantz miał dynamikę, górę, dół.

Każdemu pasuje co innego ale uoewnilbym się że wszystko było ok. To raczej Marantze grają spokojniej i nudniej. Denon jest bardziej dociazony. BTW Diraciem można bardzo dużo zmienić. Kupując graty do 15k nie zdecydowałbym się na urządzenie gdzie nie jest on dostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bora902 napisał:

 

nie martw sie kolego  🤣

forumowych melomanow  nalezy traktowac jak dziwakow z gumowym uchem podchodzac na luzie do ich osądów czy opinii

jesli chodzi o glosniki to ja bym dal szanse dla   kef q950   lub   klipsch 8000f II 

 

 

 

Wymyśliłem sobie dobre podstawkowe. Za jakiś czas zmiana tv na 75 cali i nie będzie miejsca. Prawdopodobnie całe kino do wymiany, to też nie jest problem, bo już mi się chce czegoś nowego i lepszego. No i całość na podstawkowych..Musze wybrać dobrze-to ma być docelowy zestaw. 

Bez odsłuchow się nie obejdzie. Ampli raczej wybrane-Marantz Cinema 60.Na kpl głośników nie więcej niż 10 tysi. - 5,2,1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, PanKlor napisał:

Każdemu pasuje co innego ale uoewnilbym się że wszystko było ok. To raczej Marantze grają spokojniej i nudniej. Denon jest bardziej dociazony. BTW Diraciem można bardzo dużo zmienić. Kupując graty do 15k nie zdecydowałbym się na urządzenie gdzie nie jest on dostępny.

Na pewno było ok. Słuchałem w dobrym sklepie. Denon o połowę droższy, ustawienia były robione przy mnie. Pure Direct. 

Zwykła korekcja wystarczy. Za te płatna można kupić centralny. Czy zwykłe ucho by to docenilo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Plaku napisał:

Denon o połowę droższy,

No to ktoś bardzo chciał Ci tego Marantza sprzedać bo ceny sklepowe w PL to ok 6k za Denona i 4.8 za Cinema60. Denona kupisz za 4k na Amazonie. W PL jak porozmawiasz to bardziej 5-5.5 jest do zapłacenia.

45 minut temu, Plaku napisał:

Zwykła korekcja wystarczy

Oczywiście XT32 to całkiem dobry system korekcji ale nie ma podejścia do Diraca. 

 

47 minut temu, Plaku napisał:

Czy zwykłe ucho by to docenilo? 

Jak nie będzie miało porównania to pewnie nie. Dużo też zależy od reszty sprzętu i pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, PanKlor napisał:

No to ktoś bardzo chciał Ci tego Marantza sprzedać bo ceny sklepowe w PL to ok 6k za Denona i 4.8 za Cinema60. Denona kupisz za 4k na Amazonie. W PL jak porozmawiasz to bardziej 5-5.5 jest do zapłacenia.

Oczywiście XT32 to całkiem dobry system korekcji ale nie ma podejścia do Diraca. 

 

Jak nie będzie miało porównania to pewnie nie. Dużo też zależy od reszty sprzętu i pomieszczenia.

Na Amazonie 3800 kosztuje 5,5 tysia.

a nie 4.On odpada. Mówiłem, że słuchałem i odpada. Poza tym w cenie Denona 3,800 z polskiej ceny mogę kupić Denona 4800. Jednak to Marantz do mnie trafił. Koniec, kropka. Natomiast otwarta sprawa są głośniki. 

Nikt nie chciał mi sprzedać tego Marantza. Po jakimś czasie po odsłuchu kupiłem pm7000n i to jest to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje 4 tylko trzeba go znaleźć. Kupiłeś Marantza i git ale to nienjest tak, że Denon jest o 50% droższy.

51 minut temu, Plaku napisał:

Denona 3,800 z polskiej ceny mogę kupić Denona 4800

Gdzie jest do kupienia x4800h za 6 tysięcy?

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PanKlor napisał:

Kosztuje 4 tylko trzeba go znaleźć. Kupiłeś Marantza i git ale to nienjest tak, że Denon jest o 50% droższy.

Gdzie jest do kupienia x4800h za 6 tysięcy?

Nie, nie chcieli sprzedać bardzo tego Marantza. On kosztował 5 tysi, a 3800 kosztował 6500 zł. To ja poczułem jak gra Cinema 60.Po jakimś czasie kupiłem pm 7000.I wiem, że to jest to, co chciałem. W cenie Denona 3800 mogę kupić Denona 4800 h. 

6 minut temu, Plaku napisał:

Nie, nie chcieli sprzedać bardzo tego Marantza. On kosztował 5 tysi, a 3800 kosztował 6500 zł. To ja poczułem jak gra Cinema 60.Po jakimś czasie kupiłem pm 7000.I wiem, że to jest to, co chciałem. W cenie Denona 3800 mogę kupić Denona 4800 h. 

Sprzedawcy w Polsce łupia Polaków. W Niemczech za D4800 zapłacę 6500-tutaj D3800 kosztuje 6 tysi. 

Marantza pm7000n kupiłem legalnie z fakturą i gwarancja za 670 Euro. W Polsce kosztuje 4,4 tysia. 

 

3 godziny temu, bora902 napisał:

ja nie widze kina czy stereo bez kolumn podlogowych 

podstawkowe czy monitory to tylko uzupelnienie  systemu wg.mnie 

 

Są monitory, które są lepsze od dobrych podłogówek. Nalezy się, oczywiście, podeprzeć subwooferem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Plaku napisał:

On kosztował 5 tysi, a 3800 kosztował 6500

Czyli bardzo chcieli bo oficjalna cena x3800 to 5999 a nie 6500. Dodatkowo 6500 vs 5000 to nie jest o połowę drożej. Jeszcze raz powtórzę. Kupiłeś Marantza I bardzo dobrze, tylko nie dorabiaj do tego teorii i nie naginaj faktów pod to.

 

15 minut temu, Plaku napisał:

Sprzedawcy w Polsce łupia Polaków. W Niemczech za D4800 zapłacę 6500-tutaj D3800 kosztuje 6 tysi. 

Zacznij porównywać jabłka z jabłkami. I zamiast opowiadać ile to zapłacisz podrzuć pls ofertę na x4800h za 6500 pln. BTW w trakcie pisania Twojego posta Denon x3800 staniał o 500 pln. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanKlor napisał:

Czyli bardzo chcieli bo oficjalna cena x3800 to 5999 a nie 6500. Dodatkowo 6500 vs 5000 to nie jest o połowę drożej. Jeszcze raz powtórzę. Kupiłeś Marantza I bardzo dobrze, tylko nie dorabiaj do tego teorii i nie naginaj faktów pod to.

 

Zacznij porównywać jabłka z jabłkami. I zamiast opowiadać ile to zapłacisz podrzuć pls ofertę na x4800h za 6500 pln. BTW w trakcie pisania Twojego posta Denon x3800 staniał o 500 pln. ;)

Sprawdź, jakie ceny były 10 miesięcy temu. Wiesz lepiej, to ok. I grzeczniej, proszę, chłopczyku. A najlepiej to zakończmy dyskusje, panie wszystko wiedzący. Beż odpowiedzi, proszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Plaku napisał:

Sprawdź, jakie ceny były 10 miesięcy temu

Proszę bardzo. Mam FV z sierpnia  2023 kiedy kupiłem swojego x3800h w PL za 5600 PLN.Mialem też ofertę na 5550 PLN. Obie za oficjalnej dystrybucji. Na Amazonie w tym samym czasie ok. 4500. Od tego czasu przynajmniej kilka razy pojawiamy sie oferty za ok 4000 PLN tj. 960-1050 EUR. Zależało mi na czasie i stwierdziłem, że przyda mi się rok dodatkowej gwarancji w razie czego. 

Rozumiem, że jeżeli fakty nie pasują do głoszonej tezy to tym gorzej dal faktów?

4 minuty temu, Plaku napisał:

I grzeczniej, proszę, chłopczyku

Troszkę się zagalopowałeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanKlor napisał:

Proszę bardzo. Mam FV z sierpnia  2023 kiedy kupiłem swojego x3800h w PL za 5600 PLN.Mialem też ofertę na 5550 PLN. Obie za oficjalnej dystrybucji. Na Amazonie w tym samym czasie ok. 4500. Od tego czasu przynajmniej kilka razy pojawiamy sie oferty za ok 4000 PLN tj. 960-1050 EUR. Zależało mi na czasie i stwierdziłem, że przyda mi się rok dodatkowej gwarancji w razie czego. 

Rozumiem, że jeżeli fakty nie pasują do głoszonej tezy to tym gorzej dal faktów?

Troszkę się zagalopowałeś...

Ty też. Prosiłem, żeby był koniec. 

Teraz wiem, dlaczego się denerwujesz. Bo masz Denona 3800 i nie dopuszczasz do siebie myśli, że można coś lepszego kupić dużo taniej. Ok. Uważam, że temat wyczerpany. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Poproszę o dokładniejsze info skąd i konkretnie za ile.

Idealo. de. 

Ceny są ruchome. Trzeba śledzić. Akurat dzisiaj jest trochę drożej, ale widziałem już cenę 1449.

Ceny nieraz skaczą jak w M. E

Ale czasem też Amazon de. Czasem są ogromne różnice w stosunku do Amazon. pl

5 minut temu, Plaku napisał:

Idealo. de. 

Ceny są ruchome. Trzeba śledzić. Akurat dzisiaj jest trochę drożej, ale widziałem już cenę 1449.

Ceny nieraz skaczą jak w M. E

Ale czasem też Amazon de. Czasem są ogromne różnice w stosunku do Amazon. pl

Też trzeba zaglądać na holenderskie  portale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plaku napisał:

Teraz wiem, dlaczego się denerwujesz. Bo masz Denona 3800 i nie dopuszczasz do siebie myśli, że można coś lepszego kupić dużo taniej.

Dopuszczam, nawet Ci to napisałem. Nie lubię po prostu gdy ktoś manipuluje, żeby postawić na swoim. 

1 godzinę temu, Plaku napisał:

Ty też. Prosiłem, żeby był koniec

Prosić sobie możesz. Na podane na tacy argumenty i wyliczenia zacząłeś od "chlopczykowania". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PanKlor napisał:

Dopuszczam, nawet Ci to napisałem. Nie lubię po prostu gdy ktoś manipuluje, żeby postawić na swoim. 

Prosić sobie możesz. Na podane na tacy argumenty i wyliczenia zacząłeś od "chlopczykowania". 

<< AGRESJA SŁOWNA >>

1 godzinę temu, Butler napisał:

Poproszę o dokładniejsze info skąd i konkretnie za ile.

Idealo. de. 

Ceny są ruchome. Trzeba śledzić. Akurat dzisiaj jest trochę drożej, ale widziałem już cenę 1449.

Ceny nieraz skaczą jak w M. E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Plaku napisał:

3800 absolutnie mi nie poszedł. Oba grały wyzerowane i Marantz miał dynamikę, górę, dół. Słuchałem kawałków, które znam na pamięć. Tak, wiem, zdaje sobie sprawę, że moje kolumny są, lekko rzecz ujmując, średniawe. Dźwięk i wygląd Magnatow mi pasuje. 

I barwa Marantza. 

7 godzin temu, Plaku napisał:

Ampli raczej wybrane-Marantz Cinema 60

@Plakuwyraźnie napisał, że wybiera Marantza (gratuluję wyboru, bardzo dobre brzmienie!). I ma dość dyskusji.

I rozumiem też emocje i zdenerwowanie, bo jako autor wątku zostaje postawiony pod ścianę i zadaje mu się 100 pytań do. Łapie się go za słówka i szczegóły.

Dokładnie wygląda to tak, jakby "kibice" Denona chcieli zagłuszyć kibica Marantza.

Ostatnio coś sporo, i coraz więcej wpisów osób przekonanych do tego drugiego klubu pt: "Marantz" :) ...ciekawe, ciekawe, kto tu ma lepszy słuch :D 

 

4 godziny temu, Plaku napisał:

Są monitory, które są lepsze od dobrych podłogówek. Nalezy się, oczywiście, podeprzeć subwooferem. 

Oczywiście, że są. I do muzyki bez suba też dają radę. Jako wieloletni użytkownik monitorów, to wiele podłogówek nie umywało się. Żeby nie było, teraz nasłuchuję z podłogówek :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...