Skocz do zawartości

Audiolab 7000a kolumny podstawkowe?


Arturixo

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Proszę Was o poradę. Szukam kolumn podstawkowych do zestawu audiolab 7000a i 7000n. Kolumny będą rozstawione 2m od siebie ok. 30 cm od ściany w części pokoju o pow. ok. 16 m2k. Miejsce odsłuchu ok. 3 m od źródła. W tej chwili mam Pylony 28 diamond. Stereofonia, rytmiczność, przestrzeń jest ok. W zasadzie to przeszkadza mi wyłącznie w nich ogromna ilość basu, ale poszukuję także dźwięku ciepłego , łagodnego otulającego, nie efekciarskiego. W górze łagodnego, z zaznaczoną średnicą, rytmicznym basem, ale niekoniecznie nisko zbyt nisko schodzącym. Czy Waszym zdaniem kierunek kef r3, gato fm 15, ma gold 100, bowers 705, buchardt s300/400 to dobry kierunek.  Czy może coś innego? Z góry dziękuję i pozdrawiam.  

Edytowano przez Arturixo
Brak tytułu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Arturixo changed the title to Audiolab 7000a kolumny podstawkowe?

Witam.

Mialem w domu MA Gold 100 5G, porownywalem z Pylon Diamond 25. Jak dla mnie MA troche - z braku innego okreslenia - ciemniejsze brzmienie zaprezentowaly niz Pylony.

Wykonanie pierwsza klasa. Basik jak najbardziej obecny i przyjemny. Reszta pasma tez ok.

Moim zdaniem warto je sprawdzic. Moze akurat to Twoj rodzaj brzmienia.

Tez w okolo 15 m slucham, i sobie te Pylon  Diamond 25 chwale. Nie mowie ze wszystko jest idealnie, ale za te pieniadze to nie mam o co narzekac. Moze troche za duze kolumny kupiles. Mniejsze stojace by moze sobie lepiej rade daly. Probowales usiasc w trojkacie rownobocznym? Taka sam odleglosc od kolumn do Ciebie jak i pomiedzy nimi. I te kolumny troche dalej  od tylniej sciany ? Masz je skrecone w swoja strone? 

No i jaki budzet? Taki jak najdrozsze kolumny z listy?

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artur Brol napisał:

Witam.

Mialem w domu MA Gold 100 5G, porownywalem z Pylon Diamond 25. Jak dla mnie MA troche - z braku innego okreslenia - ciemniejsze brzmienie zaprezentowaly niz Pylony.

Wykonanie pierwsza klasa. Basik jak najbardziej obecny i przyjemny. Reszta pasma tez ok.

Moim zdaniem warto je sprawdzic. Moze akurat to Twoj rodzaj brzmienia.

Tez w okolo 15 m slucham, i sobie te Pylon  Diamond 25 chwale. Nie mowie ze wszystko jest idealnie, ale za te pieniadze to nie mam o co narzekac. Moze troche za duze kolumny kupiles. Mniejsze stojace by moze sobie lepiej rade daly. Probowales usiasc w trojkacie rownobocznym? Taka sam odleglosc od kolumn do Ciebie jak i pomiedzy nimi. I te kolumny troche dalej  od tylniej sciany ? Masz je skrecone w swoja strone? 

No i jaki budzet? Taki jak najdrozsze kolumny z listy?

Kolumny zostały po poprzednim zestawie.

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Witam.

Mialem w domu MA Gold 100 5G, porownywalem z Pylon Diamond 25. Jak dla mnie MA troche - z braku innego okreslenia - ciemniejsze brzmienie zaprezentowaly niz Pylony.

Wykonanie pierwsza klasa. Basik jak najbardziej obecny i przyjemny. Reszta pasma tez ok.

Moim zdaniem warto je sprawdzic. Moze akurat to Twoj rodzaj brzmienia.

Tez w okolo 15 m slucham, i sobie te Pylon  Diamond 25 chwale. Nie mowie ze wszystko jest idealnie, ale za te pieniadze to nie mam o co narzekac. Moze troche za duze kolumny kupiles. Mniejsze stojace by moze sobie lepiej rade daly. Probowales usiasc w trojkacie rownobocznym? Taka sam odleglosc od kolumn do Ciebie jak i pomiedzy nimi. I te kolumny troche dalej  od tylniej sciany ? Masz je skrecone w swoja strone? 

No i jaki budzet? Taki jak najdrozsze kolumny z listy?

Teraz ceny tak szaleją w różne strony, że te które były najdrozsze są natańsze ale oscyluje wokół 6000 zł za parę.  Mogą być używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Gold konkroluje dolne pasmo dużo lepiej od Pylona.

Mieliśmy tu uzytkownika który świadomie wybrał , wymienił Diamondy 28 na Gold 100. no było lepiej.

R3 fajne paczki, w wersji Meta mozna także sprawdzić. Gato jak najbardziej. Sprawdź także Amphion Argon 3s, mozna się zskoczyc. Albo coś z Dynaudio?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony Diamondy potrafią faktycznie przyłożyć dołem. Jeśli szukasz barwy to w mojej ocenie warto byłoby spróbować MA Gold 100, Gato FM15 oraz Elac Carina. 

Buchardt S400 byłyby ciekawą opcją ale mam obawy, że dołu może być tutaj za dużo. Wybitne byłyby Chario Delphinus grające dużym dźwiękiem, świetnie kontrolowanym dołem oraz szeroką sceną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...