Skocz do zawartości

Dan Clark E3 / Naim Atom Headphone Edition


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Mnie dziwi jakość brzmienia... Zwłaszcza basu. Dno. Szkoda tylko słuchawek bo jest potencjał. Moje woły robocze  Oppo PM3 z Atomem HE wypadaja jeszcze gorzej, dużo gorzej a wiem co potrafią w innych systemach.

No ale może ktoś polubi taki tłusty, miękki, podgrzany, nadmuchany, ujednolicony bas.

Ani tu reż romantyzmu czy artyzmu ani rockowego, koncertowego żywiołu. Ani bogactwa faktur, barw ani powietrza. Przeciętność a w swojej cenie mierność. Nie wiem, może słuchawki Focala łapią z Naimem synergię ale nie Oppo i nie Dan Clark E3.

Batonio uszczęśliwię Cię teraz, piec/dac słuchawkowy Moon-a z Audeze LCD XC to delicje przy przedmiotowym secie a już średnica to majstersztyk. Jak ładny ten Atom HE tak bardzo przeciętny brzmieniowo. Sorry ale nie!.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Batonio uszczęśliwię Cię teraz, piec/dac słuchawkowy Moon-a z Audeze LCD XC

Mówisz o Moon 230 HAD ? 

Nie znam, bo mam innego Moona do słuchawek 😛

Dan Clark E3 mają w zestawie jack zbalansowany 4,4mm , a Naim ma takie wyjście,  sprawdzałeś jak gra z tego wyjścia?  ja nie wracam już do asymetrycznych wyjść słuchawkowych 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, Artur Brol napisał:

Ladny zestaw.

Dziwne ze jakosc nie ta.

 

Pamiętaj , że to tylko moja opinia ale... jestem rozczarowany. 

 

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Mówisz o Moon 230 HAD ? 

Tak. Trochę brakuje kopa na dole ale środek to odlot z Audeze. 

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Dan Clark E3 mają w zestawie jack zbalansowany 4,4mm

Tak, tylko tym gniazdem zbalansowanym, najbardziej "audiofilskim", z tyłu Atoma HE podłączone. Demo słuchawek ma dołączony tylko ten kabel. Piec Naima to też rozegrane demo. 

No nic, dobrze że nie zakup w ciemno.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem, może słuchawki Focala łapią z Naimem synergię

Gdzieś taki zestaw w netach się przewijał.

Jak słuchawki nowe i Naim nowy, trzeba dać czasu i sprawdziłbym to wyj. 4,4mm

Aha, już wszystko jasne, pisaliśmy w podobnym czasie.

Mnie już żaden inny sluchawkowiec na szczęście nie grozi, zwłaszcza z moim do kompletu DAC 🤭

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Pamiętaj , że to tylko moja opinia ale... jestem rozczarowany. 

Wiem, wiem, tylko to sie chyba rzadko zdarza, by takiej klasy zestaw az tak zle sie zaprezentowal. Oczywiscie, jest to jak najbardziej mozliwe, wciaz jednak raczej rzadkie.

Ja na Singxer sluchalem Clear, Stellia, Denon AH D9200 i moge spokojnie powiedziec ze mnie nie oczarowaly Focale. Jednak efekt byl raczej bardzo pozytywny.

Piszac ze dno, to juz cos musi by nie tak. Slowa dno, malo kto tutaj chyba uzywa, a jesli juz to slowo sie pojawia, znaczy ze cos musialo bardzo zle wypasc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kaczadupa napisał:

Tak, tylko tym gniazdem zbalansowanym, najbardziej "audiofilskim"

To jest bardziej rozwiązanie z segmentu PRO, a nie audiofilskie, a że przy okazji w dobrej implementacji gra lepiej niż asymetryczne wyj.6,3mm to inna bajka, ale technicznie do wytłumaczenia dlaczego lepsze i tak w zasadzie jest. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Piszac ze dno, to juz cos musi by nie tak. Slowa dno, malo kto tutaj chyba uzywa, a jesli juz to slowo sie pojawia, znaczy ze cos musialo bardzo zle wypasc.

Przepraszam, może za nerwowo w swoim rozczarowaniu zareagowałem. Nie moje granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie ma za co. To sie musiales niezle rozczarowac🙂

Czyli jednak cos jest nie tak z tym duetem.

 Może być,  pytanie co to za kabel dołączony do tych demo, czy z manufaktury, czy jakaś samojebka i pytanie, czy zrobiona zgodnie ze sztuką co do XLR 4pin?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brak synergii. Tu jest tylko przeciętnie. Granie komfortowe, nie ma żadnych ostrości, rozjaśnienia, dzwonienia, krzykliwości itd.  Ale nie ma też piękna. Nie mogę się zatracić w muzyce, totalnie odpłynąć a przecież dobre systemu słuchawkowe potrafią wydobyć muzyczne piękno jak nic innego. Kto tego doświadczył wie o czym piszę. Moim zdaniem oczywiście...

9 minut temu, DiBatonio napisał:

 Może być,  pytanie co to za kabel dołączony do tych demo, czy z manufaktury, czy jakaś samojebka i pytanie, czy zrobiona zgodnie ze sztuką co do XLR 4pin?

 

Z tego co zapamiętałem to firmowy Dan Clark. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...