Skocz do zawartości

Mały metraż, niski budżet. Kino domowe czy soundbar ?


Recommended Posts

zle to sobie  tlumaczysz...

gdy kupisz popularny i nowoczesny model i zapragniesz go sprzedac to stracisz na nim 45% w ciagu 3 lat 

ten za 1450 pojdzie  na elektrosmieci  bo nikt go za 3 lata nie bedzie chcial odkupic jesli oczywiscie bedzie wciaz sprawny

rachunek finansowy  wiec jest ten sam a ty zyskasz lepsze urzedzenie i dodatkowa moc sprzetu czy extra kodeki

wazna sprawa jest tez taka ze drozsze amplitunery skladane sa z lepszych czesci niz te tansze  dlatego ich przewidywany nalot jest wyzszy  😎

tansze sie psuja czesciej nie bez powodu 

moze sie wiec okazac ze kupujac tanszy bedziesz musial zrobic zakupy dwa razy "przepalajac" wyzsza kwote  niz ta co chcesz  dzis oszczedzic  😏

 

 

 

(post ten napisalem dla potomnych swiezakow ktorzy nie rozumieja gradacji sprzetu i mozliwych problemow z tym zwiazanych w przyszlosci )

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz gdzie jest pułapka ? Proponujesz mi amplituner, droższy o 60%. Przez trzy lata temu droższy straci 40-50% na wartości. Czyli straciłbym na sprzedaży jego jakieś 1200 zł. Więc nawet jak ten wyrzucę , wychodzę na 0. A jak będę z niego korzystał dalej jestem do przodu. Powiedz mi czy przy głośnikach niezbyt wysokich lotów 5.1 będzie jakaś diametralna różnica jak będę oglądał film w dolby Atmos ? Jak tak to może warto kupić Onkyo TX-SR494DAB. Ma dolby atmos i jest nieznacznie droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich materiałach Atmosa byś bazował ? 

Max możliwości i jakości to tylko blu-ray.

Więc  zrób podstawowe 5.1 na bazie tego co wybrałeś i lizniesz temat 😉 Później zapragniesz czegoś lepszego albo machniesz ręką i zostawisz co masz .

Pzdr 🤜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest roznica gdy amplituner ma wieksza moc i pochodzi z innego przedzialu cenowego nawet gdy glosniki sa przecietne   😏

identycznie jest z kazdym sprzetem  z dzialu  RTV  np.telewizorem 

ten model onkyo sr494  nie zawiera kluczowych funkcji  ktore posiada juz x2800h dab bo jest po prostu od niego starszy  

denon ktory podlinkowalem to sprzet sprawdzony w boju - mocny sredniak

onkyo podobnej klasy co ten  denon  to  model  TX-NR6100

 

Edytowano przez bora902
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach płaciłem coś za licencję. Nie pamiętam ile, bez tego był tylko okres próbny. Tydzień jak się nie mylę.

Tylko cena jest ponad 1000 wyższa. Więc jeżeli uznam, że potrzebuje więcej zajmę się tematem. Lepszego amplitunera czy glosników. W przyszłym tygodniu przyjdzie amplituner, w piątek głośniki.  Podłącze wszystko i przekonam sięczy mi się podoba dźwięk. Jak nie to zwrócę i pomyśle o czym innymA.

Amazon daje miesiąc na zwrot. Dlatego lubię u nich zakupy. Mają świetną obsługę po sprzedaży. Coś się zepsuje, nie ma problemu. Wymiana, butów bo za mały wybrałem rozmiar. Zalecam wymianę, towar wysyłają natychmiast. Nie czekają, aż nadam towar jaki miałem odesłać. Są po prostu bezproblemowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PanKlor napisał:

Tylko, że bez warstwy górnej głośników albo opcji ich wirtualizacji po podaniu Atmos do AVR on zignoruje metadane Atmos I wypluje DD ztcw.

 

gdzie ten atmos?

przeciez napisal ze kupil ten amplituner bez atmos i bez wirtuaalizacji atmos  😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sebastian Borowiec napisał:

Spoko , tylko ten Denon kosztuje 2600. Trochę dużo. Skoro chcę na cały zestaw wydać ok 3000 zł.  Ten Denon AVC-S670H 5.2 8K za 1450 to taki zły wybór ? Do małego pokoju kilkanaście m2 i takich małych glosników ?  Szczerze prawie jestem zdecydowany na niego i canon 135. Dziś chcę zamawiać 😁

Absolutnie przy tych kolumnach nie będzie żadnej różnicy na tych kolumnach.

17 godzin temu, bora902 napisał:

 

oprocz x1700h (ktory jest starszym modelem)  jest jeszcze x1800h ale oba z nich sa lepsze od s670h bo daja mozliwosc rozbudowy systemu  na przyszlosc

gdyby byly tej samej klasy co ten za 1450 to by kosztowaly podobnie a tak nie jest dlatego zwieksz swoj budzet dla wlasnego dobra i zakup drozszy model  7.2 kanalowy

czasem mozna trafic taki sprzet nawet za 2200zl    a tu jest za :

 

https://www.ceneo.pl/156335771;502-0v.htm  

czy tu :

 

https://media-max.pl/denon-avr-x1800h.html?hash=3a6586994371239647ae054ce10a9078&cne=1&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=6f432d3b-1659-c5a7-45fc-f8417eed064b

roznice pomiedzy nimi sa dobrze wyjasnione na tym filmie :

 

 

 

1800 jest absolutnie nie opłacalny w kupowaniu. W pewnym momencie to był droższy model od X2800. Coś tu się mmocno pokiełbasiło.

Teraz jest taniej ale nie warto.

 

Jeśli masz dopłacać do X2800 no to tylko dla Atmosa. Jesli go nie robisz to się nie trap.

No i smiało możesz iść w tańsze 95. Jak znajde to porównanie do podesle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Absolutnie przy tych kolumnach nie będzie żadnej różnicy na tych kolumnach.

1800 jest absolutnie nie opłacalny w kupowaniu. W pewnym momencie to był droższy model od X2800. Coś tu się mmocno pokiełbasiło.

Teraz jest taniej ale nie warto.

 

Jeśli masz dopłacać do X2800 no to tylko dla Atmosa. Jesli go nie robisz to się nie trap.

No i smiało możesz iść w tańsze 95. Jak znajde to porównanie do podesle.

Nie mam zamiaru iść w Atmos bo nie mam warunków. Chciałem zestaw z jak najmniejszymi satelitami aby nie zabierać miejsca wokoło kanapy. Nie mam jak tego rozstawić. Prawa będzie ok 50 cm od kanapy a lewa jeszcze bliżej. Po zamontowaniu ok 30. Te głośniki mają fajny kształt do zamontowaniu w rogu. Dlatego je między innymi wybrałem. Problem będzie aby było dobre 5.1.  Nie mówiąc o atmosie. 

Wydawanie ponad 1100 zł za amplituner, którego możliwości nie wykorzystam.... Średni biznes. Miałem w praktyce wybór kino domowe BARDZOOOOO PROSTE BEZ FAJERWERKÓWA z normalnym stereo i środkowym kanałem. Do tego jakiś tam efekt przestrzenny. Albo soundbar z Armosem i satelitami. Sam do końca nie wiem czy dobrze zrobiłem 😁

Fajnie jest mieć dużą przestrzeń, móc ustawić sobie super audio. Ale mieszkania szybko nie zmienię. Spłacilem jeden kredyt. Dobrze, spokojnie mi się żyje bez długów. To lepsze niż Atmos i 30 głośników 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian Borowiec napisał:

Sam do końca nie wiem czy dobrze zrobiłem 😁

Dobrze zrobiłeś.

1 minutę temu, Sebastian Borowiec napisał:

Spłacilem jeden kredyt. Dobrze, spokojnie mi się żyje bez długów. To lepsze niż Atmos i 30 głośników 😁

Why not both? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie oba.... Wiesz jakie mamy chore ceny nieruchomości? Moje mieszkanko w Lublinie 50 m2. Co prawda w bardzo dobrej części miasta. Stosunkowo blisko centrum z dobrze skomunikowane. Do tego mam dużo drzew i wszystko pod nosem. Sklepy, szkoła dzieci, przedszkole. Obecnie sprawdzałem oferty. Mieszkania na mojej dzielnicy są po około 400-500 tysięcy. Średnio mam wolne ok 300 tysięcy aby po sprzedaży mojego kupić sobie większe 😁 A kredycik.... Spłacilem i dobrze mi na tym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian Borowiec napisał:

Wydawanie ponad 1100 zł za amplituner, którego możliwości nie wykorzystam.... Średni biznes. Miałem w praktyce wybór kino domowe BARDZOOOOO PROSTE BEZ FAJERWERKÓWA z normalnym stereo i środkowym kanałem. Do tego jakiś tam efekt przestrzenny.

Zgadzam się. Sprzęt się tak szybko starzeje, że nie ma sensu kupować 'na przyszłość', chyba, że mamy zaplanowaną konkretną ścieżkę rozwoju - i to maks. rozpisaną na rok, czy dwa, a nie na nieokreśloną przyszłość. Skoro wymagania są jasno zdefiniowane i S670 je spełnia to chyba koniec tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sebastian Borowiec napisał:

Dlaczego nie oba....

Oj i po co tak osobiście to odbierać? To były raczej życzenia pomyślności i obyś kiedyś mógł sobie pozwolić na lepszy system bez zaciągania kolejnej hipoteki. Większość z nas ma jakieś ograniczenia finansowo lokalowe ale ponieważ tutaj sami gentlemani to tematu pieniędzy nie poruszamy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają 😁 Temat mogę uznać za zamknięty. Głośniczki i wzmacniacz kupiłem wczoraj. W piątek będą głośniki a wzmacniacz do 5 czerwca. Swoją drogą to naprawdę trudno jest znaleźć informacje czym się różnią poszczególne serie Canton Movie. Pomiędzy 95 a 135 jest na 100% różnica w wadze. Ten model 135 jest troszkę cięższy. I tyle można się dowiedzieć. Te z 2 na początku są większe. Ale wg specyfikacji głośniki mają takie same. Słaba jest komunikacja producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzeje nie starzeje 🤷 

U mnie przez ponad 12 lat działał HK255 bez fajerwerków , mało oglądam dlatego nic szczególnego mi w nim nie przeszkadzało , chyby tylko brak pass-through .  Wymieniłem na tx nr 696 i na normalne potrzeby i moje oglądanie wystarczy . 

Pzdr 

Ps.Co do małych zestawów ,sporo lat temu montowałem komuś zestaw bodajże hkts 11 od Harmana i w kinie było poprawnie natomiast muzyka bardzo  średnio  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2024 o 08:11, Sebastian Borowiec napisał:

Nie mam zamiaru iść w Atmos bo nie mam warunków. Chciałem zestaw z jak najmniejszymi satelitami aby nie zabierać miejsca wokoło kanapy. Nie mam jak tego rozstawić. Prawa będzie ok 50 cm od kanapy a lewa jeszcze bliżej. Po zamontowaniu ok 30. Te głośniki mają fajny kształt do zamontowaniu w rogu. Dlatego je między innymi wybrałem. Problem będzie aby było dobre 5.1.  Nie mówiąc o atmosie. 

Wydawanie ponad 1100 zł za amplituner, którego możliwości nie wykorzystam.... Średni biznes. Miałem w praktyce wybór kino domowe BARDZOOOOO PROSTE BEZ FAJERWERKÓWA z normalnym stereo i środkowym kanałem. Do tego jakiś tam efekt przestrzenny. Albo soundbar z Armosem i satelitami. Sam do końca nie wiem czy dobrze zrobiłem 😁

Fajnie jest mieć dużą przestrzeń, móc ustawić sobie super audio. Ale mieszkania szybko nie zmienię. Spłacilem jeden kredyt. Dobrze, spokojnie mi się żyje bez długów. To lepsze niż Atmos i 30 głośników 😁

670 Ci wystarczy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

670 Ci wystarczy :)

 

Kolegab bora902 tak mnie zachęcał do wyższego modelu, że aż zacząłem się zastanawiać czy nie kupić lepszego amplitunera 😀 Glosników do Dolby Atmos bym raczej nie zainstalował. Ale niby jest tam wirtualizacja Dolby Atmos. Takie coś działa naprawdę fajnie na słuchawkach ( zwykle tanie na kabelku, firmowe  od Xboxa za 250 zł). Niby tylko jeden głośnik na ucho a efekt jest przestrzenny. Wiem, słuchawki to nie głośniki, inna konstrukcja. Nie jest głośnik odizolowany od świata.  Wiadomo jak to się sprawuje w amplitunerze  ? Wiadomo nie zastąpi głośnika na suficie. Ale coś tam może i daje.

Co prawda mój amplituner jest jeszcze u naszych zachodnich sąsiadów. Ale do środy ma być u mnie, zawsze mogę go nie odebrać, albo po testach zwrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebastian Borowiec napisał:

Kolegab bora902 tak mnie zachęcał do wyższego modelu, że aż zacząłem się zastanawiać czy nie kupić lepszego amplitunera 😀

Tak widzę.

I trochę sie zgadzam jeśli

Canton to nie docelowe kolumny.

Będzie Atmos

W przeciwnym razie na Movie nie odczujesz różnicy co zaznaczałem wielokrotnie.

16 minut temu, Sebastian Borowiec napisał:

Wiadomo jak to się sprawuje w amplitunerze  ? Wiadomo nie zastąpi głośnika na suficie. Ale coś tam może i daje.

Mega kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mega kiepsko, to nie ma co sobie zawracać głowę wirtualizacją. Kupuje budżetowy zestaw, więc nie spodziewam się cudów. I tak patrząc na ceny, w innych sklepach zapłaciłem stosunkowo tanio. Głośniki 1430, gdzie na stronie producenta to 499 euro. Inne polskie sklepy ponad 2000 zł Jak uznam , że będę potrzebował czegoś więcej, to kupię nowy sprzęt 😀 Dzięki za odpowiedź i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...