Skocz do zawartości

Czy zakup tanich kolumn i wzmacniacza ma jeszcze sens?


none20

Recommended Posts

Hej,
Mam małe pomieszczenie i raczej nie chce wydawać więcej niż muszę na swoje potrzeby.
Zastanawiam się nad kupnem albo jakiegoś soundbara typu sony ht-s400, albo opcji druga, to kupno z drugiej ręki kolumn z kina domowego Aiwa SX-NM9 za śmieszną kasę + dokupić pod to wzmacniacz. 
Zastosowanie to dobre efekty dźwiękowe i dobry bas przy oglądaniu filmów z budżetowego projektora, ale sporadycznie chciałbym puścić muzyke z kompa czy telefonu (czy to przez bluetooth, czy gniazdo jack 3.5 / aux)

Zależy mi na obsłudze bluetooth, pilocie i wejściu conajmniej aux. Póki co byłby to zestaw stricte stereo, ale fajna by była opcja dorzucenia w przyszłości głośnika centralnego.
Jak przeglądam oferty z amplitunerami/wzmacniaczami to przyznam, że nie jest tanio. Dlatego zastanawiam się czy taki zakup w 2024 roku ma sens.
Jak takie połączenie kolumn wypadnie w porównaniu do wymienionego soundbara?

Nie krytykujcie mnie mocno, w tej kwestii jestem laikiem - nigdy nie montowałem zestawu audio. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że da się naprawdę kupić w dobrej cenie fajny sprzęt tylko trzeba trafić na tzw. okazje i śledzić co tam w sieci się pokazuje :)  wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy tylko po co żeby miało paragon i zaraz się zepsuło. Czasem te starsze są bardziej niezawodne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze tak jest, stąd pomysł na te aiwa. Mogę je mieć za jakieś 50zl. Pytanie czy wrażenia na czymś takim będą lepsze od soundbara sony. No i widze, ze ciężko kupić sensowny amplituner, bo przewyższają wartość nawet całego soundbara

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego 2024 rok?

Jest tu, na forum kinowym taki wątek o budżetowym dobrym basie (na pierwszej stronie), moższ sobie zerknąć.

4 godziny temu, none20 napisał:

Mam małe pomieszczenie i raczej nie chce wydawać więcej niż muszę na swoje potrzeby.

Może i pomieszczenie masz małe ale...

4 godziny temu, none20 napisał:

Zastosowanie to dobre efekty dźwiękowe i dobry bas

.... już Twoje potrzby nie są małe.

 

Sondbar za 1200 zł nie da Ci ani dobrych efktów ani dobrego basu. Więc jeżeli te powyższe to są Twoje potrzeby to szukasz w złym przedziale cenowym.

sony ht-s400

Czytałeś opinie? Ludzie piszą że gra głównie średnimi tonami, bas przeciętny barak wysokich tonów, moc słaba, gra cicho...

Aiwa za 50 zł i nieznana elektronika, nikt Ci nie powie jak to zagra. Ale stawiam w ciemno, że będzie mniej basu niż z soundbarem który ma subwoofer.

 

Nie baw się w składanie zestawu z tanich używanych kolumn i podstawowych amplitunerów, bo szanse, że uzyskasz to co chcesz są małe.

Za używany amplituner i parę podstawkowych kolumn na OLX musiałbys dać ok 2500 aby zacząć zbliżyć się do Twoich oczekiwań.

Zwiększ trochę budżet i kup sobie soundbara z subem na ile Cię stać i tyle.

 

 

Edytowano przez Comret
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Comret napisał:

A co ma do tego 2024 rok?

Jest tu, na forum kinowym taki wątek o budżetowym dobrym basie (na pierwszej stronie), moższ sobie zerknąć.

Może i pomieszczenie masz małe ale...

.... już Twoje potrzby nie są małe.

 

Sondbar za 1200 zł nie da Ci ani dobrych efktów ani dobrego basu. Więc jeżeli te powyższe to są Twoje potrzeby to szukasz w złym przedziale cenowym.

sony ht-s400

Czytałeś opinie? Ludzie piszą że gra głównie średnimi tonami, bas przeciętny barak wysokich tonów, moc słaba, gra cicho...

Aiwa za 50 zł i nieznana elektronika, nikt Ci nie powie jak to zagra. Ale stawiam w ciemno, że będzie mniej basu niż z soundbarem który ma subwoofer.

 

Nie baw się w składanie zestawu z tanich używanych kolumn i podstawowych amplitunerów, bo szanse, że uzyskasz to co chcesz są małe.

Za używany amplituner i parę podstawkowych kolumn na OLX musiałbys dać ok 2500 aby zacząć zbliżyć się do Twoich oczekiwań.

Zwiększ trochę budżet i kup sobie soundbara z subem na ile Cię stać i tyle.

 

 

Konkretna odpowiedź - dzięki. Przejrzę wspomniany temat. Co do sony, głównie polecał mi to sprzedawca, który sprawiał wrażenie, że wie o czym mówi no i obejrzałem parę zagranicznych video recenzji na yt. Tak czy inaczej, w kwestii moich małych potrzeb - z racji pomieszczenia 3x3m, nie sądziłem, żeby nagłośnić tak mały obszar potrzebuję zestawu za 2.5k :)
Więc suma suma-rum chyba będę szukał innego soundbara zamiast bawić się w "ulepy" 

Jeszcze raz dziękuję, 
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To nie kwestia gotówki jest problemem, tyle, że żaden ze mnie audiofil - słuchałem kilku soundbarow za 1300zl i dla mnie brzmią ok w duzym sklepie. Sądzę, że w 3x3m pokoju byloby jeszcze lepiej. W jednym ze sklepów powiedziano mi, że kupując dwie kolumny uzyskam lepszy efekt niż w soundbarze i tak też znalazłem się na tym forum.

Brzmienie basu jak ja moje amatorskie ucho do zastosowań filmowych wypada nieźle w jbl 2.1 mk2, sony tez daję radę. Słuchałem również yamaha yas 209 i tez jest ok. Więc moje potrzeby nie są wygórowane i nie muszą kosztować 2500k.

Idąc za radą, że lepszy efekt uzyskam kupując dwie niewielkie kolumny, widząc cenę 50zl, no musiałem zapytać... 

Edit. Standardowego zestawu 5.1 czy wyżej nie chcę, chcę zminimalizować liczbę kabli do minimum.

 

 

Edytowano przez none20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, none20 napisał:

Zależy mi na obsłudze bluetooth, pilocie i wejściu conajmniej aux. Póki co byłby to zestaw stricte stereo, ale fajna by była opcja dorzucenia w przyszłości głośnika centralnego.
Jak przeglądam oferty z amplitunerami/wzmacniaczami to przyznam, że nie jest tanio. Dlatego zastanawiam się czy taki zakup w 2024 roku ma sens.

Jeżeli chodzi o ceny audio to dawno nie było tak tanio jak obecnie.

57 minut temu, none20 napisał:

W jednym ze sklepów powiedziano mi, że kupując dwie kolumny uzyskam lepszy efekt niż w soundbarze i tak też znalazłem się na tym forum.

Uzyskasz lepszy efekt stereo, ale przy odpowiednim budżecie. Jeżeli mówimy o nowych produktach to nie w cenie nowego HT-S400. Jeżeli już porównujemy to nowe z nowym.

 

1 godzinę temu, none20 napisał:

Idąc za radą, że lepszy efekt uzyskam kupując dwie niewielkie kolumny, widząc cenę 50zl, no musiałem zapytać... 

 

Wiesz, zazwyczaj rynek wycenia dobrze towary, wycena 50zł w audio to jest poziom szrotu i tak to należy to traktować.

16 godzin temu, Comret napisał:

Zwiększ trochę budżet i kup sobie soundbara z subem na ile Cię stać i tyle.

Ale wspomniany Sony HT-S400 to jak widzę ma  suba w komplecie

20 godzin temu, none20 napisał:

Póki co byłby to zestaw stricte stereo, ale fajna by była opcja dorzucenia w przyszłości głośnika centralnego.

Zestaw stereo obsługuje jedynie ma dwa kanały (czyli stereo). Jeżeli chcesz mieć coś więcej niż dwa kanały stereo, czyli np dodatkowo kanał centralny to musisz mieć sprzęt, który obsłuży kinowe formaty dźwięku, jak np Dolby Digital, które są wielkanałowe. Zestaw stereo tego nie potrafi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...