Skocz do zawartości

Bahzell

Uczestnik
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Bahzell

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Shire
 1. To nie do końca tak. Twój tor dźwięku wygląda następująco w chwili obecnej: Lapotop który przetwarza cyfrowo zapisane pliki na sygnał analogowy przy pomocy swojej karty dźwiękowej i w takiej formie wysyła go do wzmacniacza. Problemem jest karta dźwiękowa. Żeby to obejść i nadawać z lapotpa trzeba by albo zainwestować w kartę dźwiękową zewnętrzą podłączoną pod usb która pominie karte dżwiękową wbudowaną, lub DAC, który zostanie nakarmiony danymi po usb z laptopa, obrobi je do formy analogowej i poda na wzmacniacz. Lub jest opcja wykreślenia lapotpa z równania, poprzez urządzenie takie jak w linku. Można też pokusić się o kupno zintegrowanego zestawu np. Yamaha rn 602 który jest i wzmacniaczem i radiem i potrafi w internety.
 2. @Q21 patrzę na tego Marantza i widzę dwie rzeczy: przewaga - ma wejście na ethernet. Pomimo wifi dwuzakresowego, nawet na sprzęcie marki ubiquiti może być problem przy mocno zasianym środowsku żeby wifi nadążyło za hiresem. antyprzewaga - to jest Marantz i nie wiadomo czy za pół roku nie zmienią całkowicie wsparcia np dla radia internetowego (tak mówię do Ciebie Yamaho). Ale najwazniejsze i tak są subiektywne wrażenia słuchowe!! Więc dopóki nie posłucham tego Marantza nie powiem co lepsze
 3. Teraz akurat jest oferta na Topping d50s od chińczyka w dobrej cenie(ca 850 pln). Naprawdę dobry DAC z blutoothem. Raze z chromecastem audio wydatek rzędu 1k.
 4. Imho najlepszym rozwiązaniem będzie google audio plus dac. Pilot od Denona w domu leży w szufladzie, tak samo od yamahy (oba klocki z funkcjami sieciowymi). Steruję tylko przy pomocy telefonu. Żona też tylko telefonem dotyka urządzeń.
 5. Najprawdopodobniej zestawienie jest takie, że z kompa idzie sygnał po jacku do kabli RCA, przez co karta w laptopie skutecznie ubija cały dzwięk.
 6. Ja zawsze to biorę tak. Jak mam dwa urządzenia w tej samej cenie i jedno ma napędzić dwa głośniki a drugie za tą samą cenę 9 to znaczy, że na tych 9 coś musiało zostać przyoszczędzone. Natomiast jedyne co Ci mogę poradzić to idź i posłuchaj. W domum mam kino Denona AVR 1500H i Yamahę 602RN. Za oba te klocki dałem dokładnie tyle samo kasy. I w muzyce Denon nie ma startu. Teraz najlepsze, bo mam jeszcze Yamahę A-S 700 kupionę za połowę ceny Denona i 602, i cóż zjada je na śniadanie
 7. Pytanie: Czy wolisz jeździć ze wzmacniaczem do kolumn żeby posłuchać, Czy wolisz jeździć z kolumnami do wzmacniaczy żeby posłuchać? Ja sobie trochę nie wyobrażam wożenie swoich grundigów ls 471, z któych jeden waży 26 kg do wzmacniacza
 8. Jest stronka z tymi samymi utworami zapisanymi w różnej jakości (pliki ważą od 10mb do 1,5 gb) polecam pościągać i posluchac. Testowałem na dacmagic 100 i toppindu 50 i stwierdzam że jestem głuchy 😁
 9. Warto zasadzić się na toppinga d50. Mi udało się go wyrwać w cenie 159,99 ojro (co wyszło koło 730 złotych). Kupowane na amazon.de. Urządzenie typu plug and play. Podpinasz i gra. Żadnego kombinowania nic. Jest spięte z wzmacniaczem (włączenie wzmacniacza włacza daca i chromecasta) a dźwięku dostarcza mu chromecast audio przez toslinka. Sterowanie z telefonu (muszą być w jednej sieci wifi z chromecastem).
 10. @Q21 Jak najbardziej. To była czysta idea, żeby użyć czystego wzmacniacza, skoro można dostarczyć dźwięk przez chromecasta. Akurat podobne rozwiązanie mam w domu i bardzo sobie chwalę, dlatego zaproponowałem Yamahę. Gra to cicho i wszystko idealnie słychać.
 11. A może ciut inne rozwiązanie. Sam używam yamahy a-s700 z toppingiem d50 (jako dac) i chromecastem. Może warto spróbować Yamahy a-s 701 która ma wejście optyczne, a obsługę spotka/ innych grajów po sieci robić przy pomocy chromecasta?
 12. Skopiowane z tematu o problemach z Tidalem: Ustawienia DNS które u mnie przywróciły Tidal na Wifi: The Google Public DNS IP addresses (IPv4) are as follows: 8.8.8.8 8.8.4.4
 13. Co do Tidala jest temat na forum. Trzeba przestawić dnsy w routerze na googlowe. Sam mam rn602. Jest różnica pomiędzy tym jak ją kupiłem a teraz. U mnie działa od dwóch miesięcy po około 5h na dzień. Głównie antyradio, spotify i flac z usb.
 14. A jak wyłączysz na standby swoją yamahę i po 10 minutach ją włączysz to dzieje się tak samo? Zobacz czy nie masz w ustawieniach routera, żeby wyłączał dostęp do neta dla urządzeń które są długo w standby (zarządzanie routerem powinno mieć coś takiego u siebie). I najlepiej wyłącz tą opcję.
 15. Kazkas jeśli chodzi o tą Yamahą udało mi się ją kupić za 1,5k z 3 letnią gwarancją. Więc może trochę popolujesz na sprzęt i też Ci się uda?
×
×
 • Utwórz nowe...