Skocz do zawartości

Co zamiast Canton Ergo RCL?


Scorp

Recommended Posts

Witam. Po kilku latach świetnej wspólpracy musze się rozstać z moimi Cantonami. W sierpniu czeka mnie przeprowadzka i niestety pełnowymiarowe kolumny nie zmieszczą się na jednej scianie z telewizorem (sciana to schody na piętro). Cantony grają w tej chwili z Marantzem pm7000n i gramofonem. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia i chętnie celowałbym w podobne tony, tylko coś mniejszego gabarytami (o ile się w ogóle da :/). Może ktoś coś podpowie? Może być nowe albo z drugiej ręki. Budżet taki jak Cantony, czyli 3-4tys.

 

Przy okazji - Cantony będę miał na sprzedaż, o ile ktoś byłby zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Scorp napisał:

Witam. Po kilku latach świetnej wspólpracy musze się rozstać z moimi Cantonami. W sierpniu czeka mnie przeprowadzka i niestety pełnowymiarowe kolumny nie zmieszczą się na jednej scianie z telewizorem (sciana to schody na piętro). Cantony grają w tej chwili z Marantzem pm7000n i gramofonem. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia i chętnie celowałbym w podobne tony, tylko coś mniejszego gabarytami (o ile się w ogóle da :/). Może ktoś coś podpowie? Może być nowe albo z drugiej ręki. Budżet taki jak Cantony, czyli 3-4tys.

 

Przy okazji - Cantony będę miał na sprzedaż, o ile ktoś byłby zainteresowany.

Cześć, 

Twoje Cantony to dobre kolumny. Zamiana na coś mniejszego (a zazwyczaj rozmiar przekłada się na ostateczne odczucia) może wiązać się ze stratą. 

Ile będziesz miał miejsca (w centymentrach) na te nowe kolumny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Canton to granie analityczne, dokładne. I dość podatne na wzmacniacz.

Chcesz zachować taki dzwiek polecam Magnaty Quantum 1003s. Jedne z lepszych monitorów w swojej cenie. Nieznane na polskim rynku za bardzo.

Heco Revolution 3 albo poprzednie Celan GT302.

Monitor Audio Silver 2, nowsze Silver  100

Monitory od Cantona z tym że tu nei będziesz miał takiej potęgi brzmienia jak w podłogowych RCL

Quadral to też marka na którą możesz zwrócić uwagę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć, 

Twoje Cantony to dobre kolumny. Zamiana na coś mniejszego (a zazwyczaj rozmiar przekłada się na ostateczne odczucia) może wiązać się ze stratą. 

Ile będziesz miał miejsca (w centymentrach) na te nowe kolumny?

 

No niestety zdaje sobie z tego sprawę, ale wyjścia innego nie mam :( Jak będę w długi weekend na budowie, to dokładnie sprawdzę ile tam jest miejsca i dam znać.

 

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Hej, Canton to granie analityczne, dokładne. I dość podatne na wzmacniacz.

Chcesz zachować taki dzwiek polecam Magnaty Quantum 1003s. Jedne z lepszych monitorów w swojej cenie. Nieznane na polskim rynku za bardzo.

Heco Revolution 3 albo poprzednie Celan GT302.

Monitor Audio Silver 2, nowsze Silver  100

Monitory od Cantona z tym że tu nei będziesz miał takiej potęgi brzmienia jak w podłogowych RCL

Quadral to też marka na którą możesz zwrócić uwagę.

 

Ok, dziękuję bardzo. Fajnie że mamy jakiś punkt zaczepienia. Magnaty kojarzę- kolega ma sprowadzone kilka ładnych lat temu z Niemiec i bardzo sobie chwalił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Scorp napisał:

No niestety zdaje sobie z tego sprawę, ale wyjścia innego nie mam :( Jak będę w długi weekend na budowie, to dokładnie sprawdzę ile tam jest miejsca i dam znać.

 

Ok, dziękuję bardzo. Fajnie że mamy jakiś punkt zaczepienia. Magnaty kojarzę- kolega ma sprowadzone kilka ładnych lat temu z Niemiec i bardzo sobie chwalił. 

Ok, daj znać. Zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Właśnie ten model? 1003s?

No to super paczki. Czym je napędza?

 

Podpytałem i okazuje się że on ma 603. Słuchałem ich kilka miesięcy temu i całkiem spoko grały. Te 1003s widze ze bardzo ciężko dostać ale zachwytów w internecie sporo :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Scorp napisał:

Podpytałem i okazuje się że on ma 603. Słuchałem ich kilka miesięcy temu i całkiem spoko grały. Te 1003s widze ze bardzo ciężko dostać ale zachwytów w internecie sporo :/

A no to jest kompletnie coś innego, To po drodze były jeszcze 753 i 803. Oczywiście także w różnych wersjach czasowych.

Tak 1003 to inne rozwinięte granie i mega ciezko je dostać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdziłem. Na surowo (nie ma jeszcze tv ani wykonczenia schodów ani nawet podłogi) to max wysokość pod TV wychodzi mi 82cm. Gdybym chciał normalne kolumny, to po bokach mam jeszcze 25cm, ale tu pewnie będzie mniej. Cantony mają około 25cm szerokości, ale to pewnie musiałbym je wciskać na styk :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z zeszłego roku, ale tak to wygląda. Na środku jest przepust pod tv. Po bokach (z lewej jest róg z drugą ściana, słabo to widać na zdjęciu) miałbym około 25cm luzu. Problem w tym że będzie wykończenie schodów po prawej, więc tego luzu będzie zapewne mniej.

Screenshot_20240602_190232_Gallery.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...