Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do amplitunera Denon


9oolie

Recommended Posts

Cześć. Od dłuższego czasu zabieram się za wymianę kina domowego 2.1 na 5.1.

Amplituner kupiłem już jakiś czas temu i kurzy się i czeka na głośniki - Denon Avr-x2800h.

Sprzęt będzie użytkowany tylko do TV i filmów (bez muzyki). Zależy mi przede wszystkim na czystym i wyraźnym dźwięku dialogów (często lecą filmy/bajki z dubbingiem i polskie, gdzie przy obecnym zestawie bardzo często są one niewyraźne i trudno się ogląda).

Sprzęt do pomieszczenia 4klika metrów (nie zależy mi żeby to grało jakoś bardzo głośno). W miarę możliwości wolałbym stojący (kolumny, centralny), ale jeżeli trzeba satelity mogę zamontować na ścianie. Patrzyłem na taki zestaw POLK AUDIO T50/T15/T30 i na stronie producenta w jednej z konfiguracji satelity stały na kolumnach. 

Limitu cenowego na razie nie ustaliłem - zależy mi żeby kupić możliwie tanio, z drugiej strony nie chcę żałować i jeżeli trzeba wolę dołożyć.

Nie znam się na tym kompletnie, te które oglądałem to:

wspomniany POLK AUDIO T50/T15/T30 + subwoofer

teufel ultima 40

Proszę o podpowiedź co wybrać.

Edytowano przez 9oolie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Układanie surroundów na frontach nie ma sensu. Powinny one być nieco za Tobą, po bokach, jak na grafice poniżej. Polki to bardzo tanie kolumny, jakoś zagrają, ale sugerowałbym dorzucenie do zestawu od Pylon Audio z linii Pearl :) Fajne, naturalne granie. Warto też sprawdzić Magnat Monitor S70. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

image.png.49eceecb891a38de60b0e0cc2e1a06e6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Układanie surroundów na frontach nie ma sensu.

17 godzin temu, 9oolie napisał:

i na stronie producenta w jednej z konfiguracji satelity stały na kolumnach. 

To mogłybyć głośniki upfiring... jeżeli ograniczamy się do 5.1 to ustawiamy tak plus/minus jak na diagramie powyżej. Wszystko na wysokości odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...