Skocz do zawartości

Czy subwoofer może być "za duży?" SVS SB-1000 vs 2000


Recommended Posts

Chciałbym zrobić upgrade subwoofera. Czy takowy może być "za duży" do danego pomieszczenia?

Salon z kuchnią ma powiedzmy 30m^2, jednak jest otwarty na długi korytarz. Subwoofer niestety jest w kącie obok kanapy (nie ma zasadniczo dlań innego miejsca). Obecnie jest to Magnat Alpha RS8, zadowalający ale chcę więcej - zejścia i precyzji.

Na papierze idealny wydaje mi się SVS SB-1000, jednak jest już niedostępny, jedynie wersja Pro - co naturalnie wymusza porównanie z SB-2000 nie-Pro, które na forum już było grane, i w zasadzie "wygrał" 2000.

Mocniejszy wzmacniacz 2000 i inne parametry mnie przekonują, pytanie jednak czy przy takim metrażu i ustawieniu to sprawi, że będzie wymiernie lepiej niż 1000, lub co gorsza - gorzej? 1000 ma najwyższy mid-bass trochę wyżej niż 2000. Czy 1000 jest szybszy? Czy lepiej uzupełni satelitki-surroundy? 2000 ma wystarczająco wysoko Frequency response.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Wcisnąłem ten SB-2000. Jeszcze nic nie skalibrowane, ale przeskok jest naprawdę duży. Tak jak chciałem i wnioskowałem z wykresów, podaje równo "wysokie" jak na subwoofer mid-bass, przez co surround i atmosy w 5.1.2 nieprawdopodobnie ożyły.

No i na "Hz test" na YouTube tam, gdzie poprzednik wymiękał przy 35Hz, ten autentycznie bulgocze przy 20Hz ;)

WSZYSTKO jakieś takie czystsze, przez lepszy bas którego w kinie dużo. Streamingowałem scenę akcji z Gwiezdnych Wojen Przebudzenia Mocy którą ktoś polecał jako trening dla Atmosów. Teraz było naprawdę je słychać, polepszył się odbiór przestrzenny, nie rozumiem nawet jak. Tzn rozumiem--subwoofer robiący dodatkowo za głośnik niskotonowy umieszczony z tyłu znacznie precyzyjniej dopełnił malutkie satelitki. A przez ich wyższe tony są do zlokalizowania.

To już ich drugie "odżycie", raz po przesiadce z 5.1 na 5.1.2, teraz po "subgrade"!

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...