Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do salonu z antresolą


Losq

Recommended Posts

Witam,
Proszę Was serdecznie o pomoc w dobraniu zestawu kina domowego do dość wymagającego pomieszczenia. Salon nie ma sufitu ponieważ jest antresola, szczyt jest na wysokości 6-7m. Na rysunku zaznaczyłem gdzie jest TV i wypoczynek. Kolorem czerwonym zaznaczyłem gdzie ja bym widział głośniki stojące przednie i tylne (podwieszone do sufitu i nachylone w stronę wypoczynku). Kolorem żółtym sufit. Schody są ażurowe.

Nie mam wiedzy na temat audio, ale chciałbym "poczuć" film. Budżet przewiduję 10tys, ale da się to trochę naciągnąć jeśli będzie trzeba.

link do rysunku: https://photos.app.goo.gl/DkC9cPSfSofeeeb99

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam, Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to wymyśliłeś. To co przedstawiłeś, to taki system ustawienia głośników, czyli 4.0.0, czyli: |4 dolne.ilość subwoferow.ilość sufitowych|

Bardziej pełny system, to z wykorzystaniem centralnego, oraz w przypadku wykorzystania satelit/monitorów konieczny jest SUB. - Czyli 5.1.0

Jak dla mnie, to jak najbardziej ustawisz kąty nachylenia i skierujesz w stronę słuchacza. Natomiast ręcznie albo automatycznie wyregulujesz sobie odległości i osobno głośność dla każdego głośnika.

Ten określony budżet, w przypadku zakupu nowego zestawu, to jest taki minimalny, bo jakby był x2, albo x3, to już by było w czym przebierać.

I obczaj sobie, że też są głośniki montażowe, montowane bezpośrednio w ścianę, bo to ciekawa alternatywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja nie zagra dobrze. Jak możesz obróć ten układ o 90 stopni w prawo. Wtedy jest szansa na złapanie prawidłowych kątów. Glosniki warstwy dolnej pod sufitem przy tej wysokości to też słaby pomysł. No i kino domowe to przede wszystkim centralny i subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PanKlor napisał:

Twoja propozycja nie zagra dobrze. Jak możesz obróć ten układ o 90 stopni w prawo. Wtedy jest szansa na złapanie prawidłowych kątów. Glosniki warstwy dolnej pod sufitem przy tej wysokości to też słaby pomysł. No i kino domowe to przede wszystkim centralny i subwoofer.

 

nie trzeba nic obracac bo to jest instalacja salonowo kuchenna typu open space i w dodatku z antresola znana z synagogi  🤣

w takim wypadku potrzebna jest wizyta firmy ktora robi instalacje w obiektach sakralnych  

"poczucie filmu" przekracza zakladany na audio  budzet  wiec nalezy sie raczej skupic na wrazeniach z zakresu dolby vision lub hdr10 + dobierajac odpowiedni telewizor  by zadowolic tylko wzrok co jest jak najbardziej mozliwe  w tym budzecie

polecam LG oled C3 77 cali 

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-oled77c32la.bhtml?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=rtv_pmax&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIv82b7fPEhgMVNEeRBR3HQQvOEAQYAiABEgLixvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ogółem system kwadrofoniczny to nie jest dobry pomysł, podobnie podwieszanie kolumn pod sufitem, czy taka asymetria na froncie. Czy jesteś w stanie coś więcej tu podziałać z ustawieniem, czy będzie ciężko? Jeśli z surroundami byłby bardzo duży problem, to może po prostu system stereo? W filmach też może dać dobry efekt, a będzie znacznie lepiej w muzyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...