Skocz do zawartości

2.1 -> 5.1 dobór głośników (center, side)


Roothar

Recommended Posts

Witam,

Niedawno zdecydowałem się na upgrade z Soundbar na 1 własny zestaw audio. Po sporej ilości czasu spędzonej na czytaniu i sprawdzaniu różnych opcji wybór padł na:

Denon avr x1800h

Heco Aurora 300

Klipach R 100SW

Póki co zestaw brzmi bardzo fajnie jak dla mnie, jednak przeznaczenie tego systemu to w 80% filmy - reszta to gry i sporadycznie muzyka ( preferuje jednak słuchawki do odsłuchu )..

Póki co na center i pozostałe głośniki nie chciałbym wydać jakoś dużo - kanapa jest na wprost ekranu i tak pozostanie. Głośnik centralny chciałbym umieścić w szafce pod tv i tu jest mały problem, bo max. wysokość to ok 17,5cm.

Co polecalibyście dokupić do takiego zestawu w budżecie powiedzmy 1500 max. 2000zl ?

 

Mam również małe głośniczki które dokupiłem do soundbara (surroundy z zestawu samsung sw-9200). 
Mają one impedancję 3ohm. Czy bezpiecznie mogę użyć ich jako side speakers aby stworzyć 4.1 ? Czy jednak może spowodować to problemy z amplitunerem ( impedancja poza skalą )
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Optymalną opcją byłoby dobranie kolumn z tej samej serii, czyli Heco Aurora Center 30, który jest na styk wymiarowo, ale np Pylon Pearl Center też jest fajnym rozwiązaniem, dodatkowo w bdb cenie w naszym outlecie. 

Na surroundy Heco Aurora 200, ewentualnie System Audio Saxo 1 :) W razie czego zapraszam do kontaktu. 

Nie szedłbym też w układ 4.1, a co do impedancji - w teorii powinno włączyć się zabezpieczenie w razie problemu, ale ciężko określić jak faktycznie wygląda wykres ich impedancji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o Heco Center, tylko, że może się nie zmieścić niestety ... 

Pylon Pearl wydaje się również ciekawą propozycją tu już nie powinno być problemu z wymiarami, niestety potrzebuję koloru białego ;).

Czy przy układzie 4.1 faktycznie brak centra będzie mocniej odczuwalny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Roothar napisał:

Pylon Pearl wydaje się również ciekawą propozycją tu już nie powinno być problemu z wymiarami, niestety potrzebuję koloru białego ;)

No przecież jest dostępny w kolorze białym niestety nie w outlecie.

Edytowano przez peti1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2024 o 18:30, Roothar napisał:

Pylon Pearl wydaje się również ciekawą propozycją tu już nie powinno być problemu z wymiarami, niestety potrzebuję koloru białego ;).

W outlecie go nie mamy, ale o cenie zawsze można porozmawiać :)

Dnia 7.06.2024 o 18:30, Roothar napisał:

Czy przy układzie 4.1 faktycznie brak centra będzie mocniej odczuwalny ?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2024 o 14:13, Roothar napisał:

Po sporej ilości czasu spędzonej na czytaniu i sprawdzaniu różnych opcji wybór padł na:

Denon avr x1800h

Skoro ten amplituner wybrałeś to albo xłe żrodła czytałes albo jednak  za mało. Kompletnie nie opłacalny.

X2800 bywa niewiele droższy. S970 bywa tańszy. Yamaha 6A podobnie. Onkyo 6100 lepszy model chodź słabsza kalibracja.

Dnia 7.06.2024 o 14:13, Roothar napisał:

Co polecalibyście dokupić do takiego zestawu w budżecie powiedzmy 1500 max. 2000zl ?

Kup uzywane kolumny. Na surround i centralny Tannou Mcenter i M1

 

Albo z nowych komplet właśnie z Aurora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Skoro ten amplituner wybrałeś to albo xłe żrodła czytałes albo jednak  za mało. Kompletnie nie opłacalny.

X2800 bywa niewiele droższy. S970 bywa tańszy. Yamaha 6A podobnie. Onkyo 6100 lepszy model chodź słabsza kalibracja.

Kup uzywane kolumny. Na surround i centralny Tannou Mcenter i M1

 

Albo z nowych komplet właśnie z Aurora.

Niby 400-500 zł ale dla mnie już 1800x wykroczył poza budżet. Żadnej z funkcji 2800h nie potrzebuje.Niestety 970 był niedostępny a Yamaha w tej cenie co Denon. Onkyo było droższe. Akurat gdy podejmowałem decyzje chciałem zamknąć temat w kilka dni, bo po prostu tak się złożyło ( a promocje / stock skończył się tydzień lub dwa wcześniej ale cóż ….)
Dzieki za rady. Zerknę na te surroundy. 
Jako center ostatecznie wybrałem Heco Victa Elite Center. Zmieści się akurat i mam nadzieję podoła 😅.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...