Skocz do zawartości

Przyzwoity sprzęt stereo : wzmacniacz ( amplituner ) + kolumny do sypialni 15 m2. Budżet do 3 kpln.


wsiOk

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim,

Zamieszczam tu pierwszy post, więc na wstępie chcę się przywitać. Moja główna cecha muzyczna to minimalna znajomość sprzętu, ale wysokie potrzeby.

Aktualnie mam Onkyo CR 545, oraz zalegające kolumny Tonsil od Radmora, z których też mógł bym zrobić ew. użytek.

To Onkyo wg mnie nadaje się do słuchania wiadomości i pogody, ale mniej do muzyki. Brakuje mi zarówno góry jak i dołu. Jest sam środek.

Stąd prośba do Was doświadczeni w słuchaniu i zaznajomieni z rynkiem: co kupić i czy można ew. zastosować te kolumny co mam, a za to kupić lepszy amplituner. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. :12_slight_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sry z rozpędu nie zauważyłem w temacie danych ;)

Sprzętu jest cała masa wzmacniacz do 1000 zł się kupi, do tego kolumny od KEFów ls50, przez ELAC po Focale, sądzę że każde będą brzmiały lepiej nawet to wiem, tylko pytanie co lubisz w dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
40 minut temu, Wing0 napisał:

A sry z rozpędu nie zauważyłem w temacie danych ;)

Sprzętu jest cała masa wzmacniacz do 1000 zł się kupi, do tego kolumny od KEFów ls50, przez ELAC po Focale, sądzę że każde będą brzmiały lepiej nawet to wiem, tylko pytanie co lubisz w dźwięku. 

Z muzyką to u mnie różnie, od muzyki dawnej ( oratoria ), przez klasyczną oraz jazz i dynamiczny rock, wychowałem się na hard rocku. Lubię mocne pierdnięcie.

Edytowano przez wsiOk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wsiOk napisał:

Z muzyką to u mnie różnie, od muzyki dawnej ( oratoria ), przez klasyczną oraz jazz i dynamiczny rock, wychowałem się na hard rocku. Lubię mocne pierdnięcie.

Jako 3kpln to jest całkiem rozmaita kwota 🙂, z chęcią spróbuje moich sił i zasugeruje tobie jakieś stereo które testowałem (;. 

 

Wzmacniacz : Typowo, Pionner a-400 (Ok. 1600 zł) Miałem okazje go słuchać dużo razy na kolumnach : Quadral quintas 5000, Pioneer cs 777, i powiem że są to tanie kolumny to pionner zawsze mi je rozjaśniał i budził do pięknego dźwięku 😁 (Ze względu na większy twój budżet nie sugeruj się na czym testowałem a-400)

 

Kolumny Jamo S809 bądź S606, S606 miałem okazje słuchać u kolegi... wow naprawdę za 1000zł +/- to naprawde miały mocny czysty bass z idelaną górą.  Jamo S809 słucham prawie codziennie u mojego taty na Denonie ale i tak Kolumny 10/10, Jeżeli miałbym ocenić jakimś kolorem dźwięk, to góra by była czysty matowy bez żadnych pisków, dół przelatuje cały dom jak duch i wraca do uszy idealnie że nie zagłusza nic 🙂, POLECAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2024 o 18:44, Piotr Sonido napisał:

Loxie A30 + Wiim mini + ELAC B6.2

Wiim AMP jest na promocji dla użytkowników Prime + Monitor Audio Bronze 100 / KEF Q 350

Jeden z klientów był niedawno u nas, ze swoim wzmacniaczem, właśnie z tym Loxie. Byłem pod wrażeniem tej małej skrzyneczki za 150 euro:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2024 o 13:39, KrólKiczu napisał:

Myślę, że w troszkę starszym sprzęcie można wybrać ciekawsze monitory niż te Polki czy Heco. 

W sensie wybierając wzmacniacz używany?

No to mozna :)

Dnia 12.06.2024 o 22:20, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeden z klientów był niedawno u nas, ze swoim wzmacniaczem, właśnie z tym Loxie. Byłem pod wrażeniem tej małej skrzyneczki za 150 euro:)

 

Ma swoje ograniczenia, ale faktycznie za 500 zł mozna wyrwac uzywany. Jako pierwszy wzmacniacz do monitorów jest ok. Warto wybierać te o cieplejszej barwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję bardzo za Wasze dotychczasowe podpowiedzi. Czytam, oglądam i łeb mam kwadratowy, co wybrać. Podciągnąłem trochę budżet i myślę, żeby wydać ~2700 na amplituner, np. Marantz MCR 612 - co o nim myślicie ? do tego kolumny np. Indiana Line Tesi 261 L. Co myślicie o takim zestawia do sypialni ? Kino domowe mi niepotrzebne, tylko radio internetowe, CD oraz DAB, bo słucham muzyki najczęściej z radia.   Może coś innego do 3800 zł ?

Edytowano przez wsiOk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wydajesz sporo na amplituner z CD a mało na kolumny. No może byc lepiej.

Elac B6.2 moim zdaniem gra lepiej.

Są jeszcze systemy Taga z wbudowanym CD albo Magnat. Jesli będzie taniej to wiecej na kolumny

Ciekawe i ważne dla mnie spostrzeżenie. Myślałem o kolumnach KEFIQ1, ewent. Indiana Line tesi 261. Co o nich sądzisz ?

KEF-IQ1.webp

indiana-line-tesi-261.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 19:29, wsiOk napisał:

Ciekawe i ważne dla mnie spostrzeżenie. Myślałem o kolumnach KEFIQ1, ewent. Indiana Line tesi 261. Co o nich sądzisz ?

KEF-IQ1.webp

indiana-line-tesi-261.jpg

Od Tesi wolę ELACi B6.2. Tesi 261 sa czesto zestawiane z Heco Aurora 300, te też możesz dopisac do listy.

IQ1 fajne kolumny. Jednak jak juz uzywane to polował bym na Q350

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...