Skocz do zawartości

Kino domowe 39m2


adi435

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu pomyślałem na budowa własnego kina domowego, wkrótce później kupiłem suba spl 150 od znajomego po petarda cenie. Szukam aktualnie amplitunera do 2500-2600 zł i kolumn,  na początek myślę nad  5.1  z czasem sie zobaczy nad dalsza rozbudowa. Miałem okazję słuchać klipsh rp 5000f (według pana w sklepie, powiedział ze będą dobre do suba). Kubatura pomieszczenia to 39m2 dosyć nieprzystępne, wielkie 3 okna tarasowe, otwarte wejście do kuchni i jeszcze jednym wejściem do salonu obok telewizora, generalnie dosyć niewymiarowe, i długie na około 7 metrów. Przeznaczenie to zdecydowanie filmy/seriale z hbo max,netflix,disney+ . Na razie kupie pare przednią reszta w październiku.  Zastawiałem sie nad Pioneer vsx 935 lub onkyo n5100. Gdzie nie gdzie natknąłem sie powiedzenie ze do kina to tylko onkyo lub Pioneer, ale czy to prawda nie wiem. Za wszelkie rady będę serdecznie wdzięczny.

PS. Jestem laikiem jeśli chodzi o audio, dopiero wdrażam sie w te tematy, więc prosze o wyrozumiałość i  powstrzymanie się od wyśmiewania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litery oznaczają przybliżone położenie głośników warstwy dolnej. Mocowane na wysokości odsłuchu (centralny pod tv). X to potencjalneg Atmos w przyszłości. Też orientacyjnie bo nie masz wymiarów. Pomieszczenie faktycznie może być dość trudne. Poszedłbym w amplituner z Diraciem. Najtańszy w tym momencie to Pioneer lx305 za ok 4000 pln. Jeżeli system ma służyć głównie do kina to kolumny podłogowe nie są niezbędne. Można np. zastosować podstawkowe Klipsche serio RP. Na przód dać np 500 a jako surround rp160m. Jak masz mało kasy to możesz kupić 160 i zobaczyć jak się spiszą z przodu. Jak Ci wystarcza to dokupisz parę, jak nie to przeniesiesz je na surround.

Screenshot_20240613_065530_Edge.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Litery oznaczają przybliżone położenie głośników warstwy dolnej. Mocowane na wysokości odsłuchu (centralny pod tv). X to potencjalneg Atmos w przyszłości. Też orientacyjnie bo nie masz wymiarów. Pomieszczenie faktycznie może być dość trudne. Poszedłbym w amplituner z Diraciem. Najtańszy w tym momencie to Pioneer lx305 za ok 4000 pln. Jeżeli system ma służyć głównie do kina to kolumny podłogowe nie są niezbędne. Można np. zastosować podstawkowe Klipsche serio RP. Na przód dać np 500 a jako surround rp160m. Jak masz mało kasy to możesz kupić 160 i zobaczyć jak się spiszą z przodu. Jak Ci wystarcza to dokupisz parę, jak nie to przeniesiesz je na surround.

Screenshot_20240613_065530_Edge.jpg

Znalazłem używke Denona 2800h za 2300 zł, warto się w to bawić ? Czy faktycznie seria 3800h czy ten Pioneer  lx305 zmiażdżą tego 2800h ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, adi435 napisał:

Znalazłem używke Denona 2800h za 2300 zł, warto się w to bawić ? Czy faktycznie seria 3800h czy ten Pioneer  lx305 zmiażdżą tego 2800h ?

Nie znam modelu Pioneera. Natomiast co do Denona to jeżeli chodzi o sekcję wzmacniacza to różnica między x2800 a x3800 jest delikatna albo inaczej mówiać mało istotna. Różnice natomiast są w przetwarzaniu sygnału, lepszy procesor dzięki czemu dostępne są lepsze systemy korekcji. Więcej kanałów. Ale w obydwu przypadkach nie mówimy tu o produktach z wysokiej półki, więc o żadnym 'miażdżeniu' nie ma mowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Butler napisał:

X4800 i mu konkurencyjne amplitunery bym uznał za typowych średniaków. 8500H to aktualnie topowy zintegrowany model Denona i chyba można przyjąć już wyższa półka.

Topowy model Denona to A1H. Na zachodzie model x4800h to jest tzw 'entry level', czyli w sam raz do rozpoczęcia zabawy (w poważniejsze) w kino 🙂

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lion napisał:

brak crossover'a na wszystkie kolumny - o ile ktoś tego potrzebuje to będzie minus, ale używka z gw. za 4k PLN to i tak nieźle 

Nie brak tylko taki sam na wszystkie. I nie jestem pewien czy z Diraciem tak samo jest. Poza tym jak wszystkie będą podobne to nie robi to większego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bora902 napisał:

chyba nie slychac tego za bardzo na odsluchu master 🤣

Czyli Rz50 tak słabo gra? To jaki amplituner w budżecie rz50 zagra lepiej? Powoli przymierzam się do zmiany mojego staruszka TX-NR709. 

A cena 4200 to dobra cena. Czy crossover wspólny na wszystkie kolumny jakoś nie ogranicza trochę funkcjonalności tego ampli? W sensie ustawień kolumn.

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie generalnie obcina się wszystkie kanały poniżej 80Hz, LFE odpowiada za bas i taki set z tym ampli jest ok. Gorzej jak klient sobie ubzdura że przednie kolumny mają grać fullband i kropka, wtedy robią się schody bo wypuszczenie pelnego zakresu na każdy kanał nie jest zbyt dobrym pomysłem.

55 minut temu, MasterD23337 napisał:

Czyli Rz50 tak słabo gra?

To dobry ampli, warty uwagi. Zestawił bym go chyba z Denonem serii 4 jako lepszą ale i droższą alternatywą. Jest w grze jeszcze Marantz Cinema 50, choć jego sygnatura dźwięku nie bardzo mi podchodzi. Pioneer 505 nie odstaje mocno od powyższych, kusi zdecydowanie korzystniejszą ceną.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MasterD23337 napisał:

Czyli Rz50 tak słabo gra? To jaki amplituner w budżecie rz50 zagra lepiej?

 tu na forum macie zbyt rozbudzone oczekiwania co do sprzetu uzywanego do kino domowe  🤣

kazde RZ zagra dobrze jak dobierzesz wlasciwe kolumny pod swoje potrzeby badz ucho gumowe 

ostatnio  wymyslilem konfiguracje  rz70 ktore ma zagrac z 10 letnim lezakiem magazynowym systemu KD  ktory zostal odnaleziony na polce w zakurzonym magazynie hipermarketu 😜

wrecz jestem pewien ze po wlasciwym montazu bedzie gral wyjatkowo na tym projekcie i cieszyl ucho 

 

 

 

 

 

 

apdejt:

lepsze glosniki i slabszy amplituner ?

drogi amplituner i tanie glosniki?

sprawa nie jest jednoznaczna dlatego bezpiecznie jest laczyc sprzet podobnej klasy jesli ktos nie jest technicznie ogarniety 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam, Na wstępie dziękuje za zainteresowanie sie tematem. Przesyłam wersje poprawioną z wymiarami. W międzyczasie zamówiłem amplituner onkyo nr7100 zamiast pioneera vsx 305. Wiem ze za 4300 można dostać lepszy sprzęt w postaci  denona x3800 na amazonie, ale  wydatek na ten moment ponad 4300 zł to za dużo (nie samym audio człowiek żyje ;)) więc postawiłem na nr7100 raty 0%.  Wstępnie ''PanKlor'' już określił jakie kolumny powinienem zerknąć, ale było to na ślepo bo rysunek nie był kompletny, więc myślę ze teraz ostatecznie ustalimy sprzęcik. 

salon.jpg

Edytowano przez adi435
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...