Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie kina domowego 5.1


Recommended Posts

Cześć, wykańczam własne wymarzone mieszkanie i chciałbym posiadać w salonie kino domowe. Niestety z obiegu tej tematyki wypadłem dobre kilkanaście lat temu, więc potrzebowałbym pomocy w doborze dobrego sprzętu - budżet to myślę plus minus 4-5 tysięcy. Pomieszczenie to salon + aneks ok. 20m z wylotem na hol po lewej stronie. Rysunek w załączniku.

W domu rodziców mam kino domowe SONY z amplitunerem STR-DE598 - to jest chyba z 2005 roku, chyba identyczny jak pod tym linkiem, ale w moim jest jeszcze subwoofer również sony: https://www.olx.pl/d/oferta/kino-domowe-sony-5-0-sony-str-de598-dvd-sony-dvp-ns52p-5-kolumn-CID99-IDZI27B.html   jak ten zestaw się ma do dzisiejszych i czy dostępne soundbary w tym przedziale cenowym są jakkolwiek porównywalne z zestawami 5.1?

 

rys.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się złożyć kino za 5000 zł ale warunki są dwa:

1. Poruszasz się wyłącznie na rynku sprzętu używanego

2. 5000 zł to jest minimum i ani zł niżej, jeśli chcesz żeby to jakoś grało.

Np taki set:

Onkyo TX-RZ820 + Klipsch

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-onkyo-rz820-CID99-ID10vQcA.html

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glosnikow-klipsch-synergy-5-0-CID99-IDT5qCo.html

Onkyo serii 8 to świetna maszyna do kina, w połaczeniu z Klipschem zrobi taki przeciąg do jakiego nigdy nie zbliży się żaden soundbar. Sub do kupienia poźniej jako dopełnienie zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Będzie tu bardzo ciasno zmieścić kino domowe, zarówno w kwestii budżetu, jak i ustawienia, bo po lewej stronie TV będzie ciężko zmieścić kolumny. Dobry soundbar z subem będzie na pewno poprawą dźwięków z TV pod kątem filmów, ale w muzyce to dalej nie będzie szał. Warto w razie czego rozważyć Sonosa Beam z Sub Mini, a także Polk Audio Magnifi Max AX SR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki wielkie za pomoc :) Szczerze mówiąc jestem zaskoczony cenami, ale zakładam, że warto. Jak już miałbym zamiar kupić to na pewno wolałbym zakup nowego sprzętu na lata, jeśli chodzi o nowy sprzęt jaki byłby typ (mówimy tu o zestawie 5.1) do powiedzmy 7 tysięcy? :) Ewentualnie wychodzi na to, że idąc na kompromis musiałbym kupić soundbara

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak z uporem maniaka bede podsyłał zestawy z drugiej ręki takie jak poniżej, do wspomnianego wczesniej TX-RZ 820.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosnikowe-glosniki-heco-victa-2x-701-2x-301-1x-101-CID99-IDK6wdj.html

W śmiesznym budżecie 5200 zł + ewentualna wysyłka ok 200 zł masz sprzęt o jakości za który w chwili obecnej musialbyś zapłacić pewnie ok 15 tys. Zwłasza jeśli chodzi o ampli. Bardzo jestem ciekawy ile obecnie kosztuje nowy amplituner Denona, Yamahy czy Onkyo odpowiadający jakościowo chociażby takiej serii 8. Myslę ze bez 10 koła nie ma co podchodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 18:46, aenyewedien napisał:

Cześć, dzięki wielkie za pomoc :) Szczerze mówiąc jestem zaskoczony cenami, ale zakładam, że warto

Po prsotu nie sprawdziłeś rynku zanim napisałeś post. Ceny są takie od lat.

Dnia 17.06.2024 o 18:46, aenyewedien napisał:

Jak już miałbym zamiar kupić to na pewno wolałbym zakup nowego sprzętu na lata, jeśli chodzi o nowy sprzęt jaki byłby typ (mówimy tu o zestawie 5.1) do powiedzmy 7 tysięcy? :) Ewentualnie wychodzi na to, że idąc na kompromis musiałbym kupić soundbara

Soundbar to nie jest kompromis tylko zastępstwo glośników TV. Towszystko. Nie będziesz miał z tego dzwieku przestrzennego tak jak z realnego kina 5.1. Nie możesz tam także nic zmieniać.

ZA 7K coś już wybierzesz.

Każdy tysiak wiecej daje na prawde wieksze pole manewru i otiwera kolejne drzwi.

 

23 godziny temu, 60d napisał:

Ja jednak z uporem maniaka bede podsyłał zestawy z drugiej ręki takie jak poniżej, do wspomnianego wczesniej TX-RZ 820.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosnikowe-glosniki-heco-victa-2x-701-2x-301-1x-101-CID99-IDK6wdj.html

W śmiesznym budżecie 5200 zł + ewentualna wysyłka ok 200 zł masz sprzęt o jakości za który w chwili obecnej musialbyś zapłacić pewnie ok 15 tys. Zwłasza jeśli chodzi o ampli. Bardzo jestem ciekawy ile obecnie kosztuje nowy amplituner Denona, Yamahy czy Onkyo odpowiadający jakościowo chociażby takiej serii 8. Myslę ze bez 10 koła nie ma co podchodzić.

Amplituner fajny ale stary. Kolumny nowe do dostania za 3500 zł. Wiec z tym 15K to bym nie przesadzał. Chodź to udany produkt to jednak nie, na pewno mozna by lepiej set złapać w tej cenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2024 o 06:55, 60d napisał:

Ja jednak z uporem maniaka bede podsyłał zestawy z drugiej ręki takie jak poniżej, do wspomnianego wczesniej TX-RZ 820.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosnikowe-glosniki-heco-victa-2x-701-2x-301-1x-101-CID99-IDK6wdj.html

W śmiesznym budżecie 5200 zł + ewentualna wysyłka ok 200 zł masz sprzęt o jakości za który w chwili obecnej musialbyś zapłacić pewnie ok 15 tys. Zwłasza jeśli chodzi o ampli. Bardzo jestem ciekawy ile obecnie kosztuje nowy amplituner Denona, Yamahy czy Onkyo odpowiadający jakościowo chociażby takiej serii 8. Myslę ze bez 10 koła nie ma co podchodzić.

 

to nie jest zadna okazja wg.mnie bo masz to :

 

https://www.uniwexaudio.pl/heco-victa-prime-702-202-c102.html

40 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Po prsotu nie sprawdziłeś rynku zanim napisałeś post. Ceny są takie od lat.

 

 

 

 

Od lat czyli od roku 2018 na zestawy 5.0 

Reszta cen wg.mnie wciaz jest bardzo korzystna jesli zestawimy to z kosztem zakupu iphone czy macbook

Wciaz za cene porzadnego roweru mozna kupic dobry zestaw  muzyczny czyli raczej norma jest zachowana  🤣

Przy zalozeniu zakupu tych nowych heco prime 2849zl i uzywanego x2800h DAB+   za 2600zl to zestaw KD wyjdzie 5449zl  czyli w limicie 🤣

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to się kończy

Setu Quadrala 6500 juz nie ma

Heco weszło z nową linia. Jak wyprzeda się  kto co ma to victa nie bedzie juz taka tania, Bo umówmy się. Jest tania

Magnat to samo. Supreme które był super setami no braki juz. Nie ma towaru

Polk T531 poszły mocno do góry.

Tanie sety kinowe , a gdzie sub do tego jeszcze, poszły do góry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlode pokolenie preferuje party box z podswietleniem LED   a nie sety kinowe 

producenci musza sie wiec dopasowac do rynku lub zaprzestac produkcji  badz  zmienic profil

sam widzisz czytajac tu posty ze ludzie kupujacy nowe mieszkanie lub budujacy dom maja nierealistyczne podejscie do  systemow muzycznych  czy zakupu TV

co bardziej smieszne sa aktorzy i dziennikarze muzyczni ktorzy nie ma maja porzadnego pokoju kina czy sprzetu muzycznego w domu 🤣

 

tu 5 szt. quadral 6500 :

 

https://www.ebay.de/itm/174567192027?var=0&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=707-53477-19255-0&toolid=20006&campid=5337770552&customid=lMwupTfl41ikCAlDntYRmA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Amplituner fajny ale stary. Kolumny nowe do dostania za 3500 zł. Wiec z tym 15K to bym nie przesadzał. Chodź to udany produkt to jednak nie, na pewno mozna by lepiej set złapać w tej cenie :)

Po opinii załozyciela tematu raczej nie chodzi tutaj o nowinki techniczne typu 4k 120Hz, a rozważa także zakup soundbara, także uważam ze taki RZ-820 przerośnie w kinie jego najśmielsze oczekiwania. Skoro uważasz ze do 5000 zl można złożyć lepszy set kinowy niż ampli Onkyo serii 8 (lub jego odpowiednik innej marki) + kolumny to slucham 😜 ok, może dobierzesz do tego fajniejsze kolumny ale kosztem gorszego amplitunera zeby się trzymać w budżecie. To są i tak minimalne ceny w jakich sie poruszamy. Pomijajac kwestie tego czy tamtego modelu ampli czy kolumn, uważam że w tym budzecie kolega powinien się skupić na jak najlepszym ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bora902 napisał:

mlode pokolenie preferuje party box z podswietleniem LED   a nie sety kinowe 

W naszym celu jest ich dokształcać aby te świecące Sony nie znalazły się w domach a świeciły ładnie w sklepach.

22 godziny temu, bora902 napisał:

sam widzisz czytajac tu posty ze ludzie kupujacy nowe mieszkanie lub budujacy dom maja nierealistyczne podejscie do  systemow muzycznych  czy zakupu TV

Tak. Aczkolwiek ttuaj zwalił bym sporą winę na developerów , architektów. Mieszkania , domy są coraz mnie justawne. Kiedys TV i system nagłośnieniowy był w jasno okreslonym miejscu. Było na to miejsce. Teraz ludzie pisza mam 40m i kolumny 30 cm wysokie 13 wąskie.

13 godzin temu, 60d napisał:

Po opinii załozyciela tematu raczej nie chodzi tutaj o nowinki techniczne typu 4k 120Hz, a rozważa także zakup soundbara, także uważam ze taki RZ-820 przerośnie w kinie jego najśmielsze oczekiwania. Skoro uważasz ze do 5000 zl można złożyć lepszy set kinowy niż ampli Onkyo serii 8 (lub jego odpowiednik innej marki) + kolumny to slucham 😜 ok, może dobierzesz do tego fajniejsze kolumny ale kosztem gorszego amplitunera zeby się trzymać w budżecie. To są i tak minimalne ceny w jakich sie poruszamy. Pomijajac kwestie tego czy tamtego modelu ampli czy kolumn, uważam że w tym budzecie kolega powinien się skupić na jak najlepszym ampli.

Bardziej czepiam się kolumn.

820 ma już swoje lata. Jeśli spełnia oczekiwania funkcyjne to ok. Trzeba dokładnie sprawdzić. I wtedy ok

Ale co do kolumn to mozna juz iść w Aurora et 5.1, Zensor set , Monitor Audio Bronze, KEF Q750. I tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2024 o 19:19, aenyewedien napisał:

Cześć, wykańczam własne wymarzone mieszkanie i chciałbym posiadać w salonie kino domowe. Niestety z obiegu tej tematyki wypadłem dobre kilkanaście lat temu, więc potrzebowałbym pomocy w doborze dobrego sprzętu - budżet to myślę plus minus 4-5 tysięcy. Pomieszczenie to salon + aneks ok. 20m z wylotem na hol po lewej stronie. Rysunek w załączniku.

W domu rodziców mam kino domowe SONY z amplitunerem STR-DE598 - to jest chyba z 2005 roku, chyba identyczny jak pod tym linkiem, ale w moim jest jeszcze subwoofer również sony: https://www.olx.pl/d/oferta/kino-domowe-sony-5-0-sony-str-de598-dvd-sony-dvp-ns52p-5-kolumn-CID99-IDZI27B.html   jak ten zestaw się ma do dzisiejszych i czy dostępne soundbary w tym przedziale cenowym są jakkolwiek porównywalne z zestawami 5.1?

 

rys.png

Możesz wykorzystać obecny ampli przez złącze optyczne i kupić kolumny i dobry sub - np. Magnat 302A na OLX to koszt 700zł, legenda nawet na tym forum, teść ma i jest kozacko.

Nowe podstawowe modele Onkyo albo Denon są realne za 300-500 EUR w Niemczech.

Elac Debut 4x 500zł, centralny poewidzmy 800 + rzeczony sub, i masz kino miażdżące dowolny soundbar nawet za 10k.

Czy soundbar może być porównywalny do prawdziwego kina - nie, choć pewnie są konstrukcje które dają frajdę, z satelitkami, ale upgrade nigdy nie zrobisz, jest co jest.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 60d napisał:

@Piotr Sonido jeśli chodzi o kolumny to pełna zgoda. To byl tylko przyklad pierwszej lepszej aukcji gdzie cena miesciła sie mniej wiecej w budżecie zalozyciela tematu. Przecież jest tego duzo duzo wiecej a i w sklepie mozna dostac rabat i wziac coś lepszego :)

Jasne, rozumiem.

19 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Możesz wykorzystać obecny ampli przez złącze optyczne i kupić kolumny i dobry sub - np. Magnat 302A na OLX to koszt 700zł, legenda nawet na tym forum, teść ma i jest kozacko.

Nowe podstawowe modele Onkyo albo Denon są realne za 300-500 EUR w Niemczech.

Elac Debut 4x 500zł, centralny poewidzmy 800 + rzeczony sub, i masz kino miażdżące dowolny soundbar nawet za 10k.

Czy soundbar może być porównywalny do prawdziwego kina - nie, choć pewnie są konstrukcje które dają frajdę, z satelitkami, ale upgrade nigdy nie zrobisz, jest co jest.

Pytanie jakie jest żrodło. Jesli takie ktore nie ma dzwieku HD to mozna chwile przecierpieć. Ale generalnie na starych ampli bez HD sporo się traci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...