Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn


Szynszyl

Recommended Posts

Witam, posiadam amplituner Denon AVC-X3800H  + zestaw Koda AV-708 MkII + SW-1000. Pomieszczenie  30m2 prostokąt wys. 2.4  z którego około 15-16m2 jest wydzielone na strefe audio.

Planuje stopniową rozbudowe najpierw o kolumny podłogowe w przyszłości wzmacniacz stereo do tych kolumn, głośniki sufitowe do atmosa oraz wymiana reszty systemu 5.1

To propozycje które sam wybrałem

Kolumny podłogowe Polk Audio Signature Elite ES60

Kolumny Heco Aurora 1000

Kolumny Monitor Audio Bronze 500

Nie mam jak zrobić odsłuchu bo w mojej miejscowosci ich nie ma ale od kolumn oczekuje mocy zeby słuchac na 80% głośnosci max. Muzycznie to słucham każdego gatunku wiec zależy mi na uniwersalności jeśli to tak można nazwać.

Kolumny chce czasem zabierać do nagłośnienia wiekszych pomieszczeń.

Pozdrawiam

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Z tych trzech do Stereo najlepsze będą Monitor Audio Bronze 500

Dlaczego?    

21 godzin temu, Szynszyl napisał:

Nie mam jak zrobić odsłuchu bo w mojej miejscowosci ich nie ma

Pojedz do innej, warto :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ich posłuchac. Ale pod Denona tez stawiał bym na Monitor Audio Bronze 500. To otwarte brzmienie o mocnym uderzeniu dynamiki.

Denon gra łagodniej góra i cieplej na dole, stąd uzupełnianie pewnych zakresów. Polk tez nie będzie złym wyborem.

Heco 1000 moim zdaniem bardzo udana konstrukcja, chodź ja osobiscie nie specjalnie lubie połączenia z Denonnem. Tu dzwiek jest lagodniejszy, mniej detaliczny. cieplejszy.

Też uważam że powinieneś pojechać dalej. Bo to jednak Ty będziesz na tym słuchał i to ma być Twoja decyzja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Moim zdaniem nie ma tu jednych i najlepszych kolumn, choć najsłabiej wypadną moim zdaniem Heco. One lubią mocniejsze wzmacniacze i największy model średnio nadaje się do amplitunerów KD. Monitor Audio Bronze 500 to fajna opcja, dobrze zgrywa się z Denonem. Polki grają gęściej, cieplej, bardziej imprezowo, ale mniej detalicznie. W kinie oba modele sprawdzą się bardzo dobrze :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2024 o 12:14, Szynszyl napisał:

Witam, posiadam amplituner Denon AVC-X3800H  + zestaw Koda AV-708 MkII + SW-1000. Pomieszczenie  30m2 prostokąt wys. 2.4  z którego około 15-16m2 jest wydzielone na strefe audio.

Planuje stopniową rozbudowe najpierw o kolumny podłogowe w przyszłości wzmacniacz stereo do tych kolumn, głośniki sufitowe do atmosa oraz wymiana reszty systemu 5.1

To propozycje które sam wybrałem

Kolumny podłogowe Polk Audio Signature Elite ES60

Kolumny Heco Aurora 1000

Kolumny Monitor Audio Bronze 500

Nie mam jak zrobić odsłuchu bo w mojej miejscowosci ich nie ma ale od kolumn oczekuje mocy zeby słuchac na 80% głośnosci max. Muzycznie to słucham każdego gatunku wiec zależy mi na uniwersalności jeśli to tak można nazwać.

Kolumny chce czasem zabierać do nagłośnienia wiekszych pomieszczeń.

Pozdrawiam

salon.png

Cześć,

Dorzuć sobie jeszcze na testy, Indianę Linę Diva 5 :) Cieple grająca, delikatnie w zakresie góry i środka. 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-5.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwsuSzBhCLARIsAIcdLm7aNph8OI4yciMyPpaLGV-yqHMrXaCysuqr520JOJUtLPKMrpBuG9UaAl0_EALw_wcB

Istnieje też opcja, aby Ci je wysłać na testy. Możesz wtedy pisać na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dedal napisał:

Heco Revolution . Pzdr

To tak, ale nie ten budżet. :(

Zdecydowanie.

Przydał by się w ofercie model Revolution 5, podłogowy z jednym nisko i jednym średnio-niskotonowym.

Ale keidyś Heco mmiało w linii Music Style model 500 a już w Aurora go nie ma. Nie wiem czemu. Sprzedawał się mniej niż 900. ale nie tak że wcale.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...