Skocz do zawartości

Wzmacniacz z funkcjami sieciowymi do MA Bronze 100


Paweł Pławecki

Recommended Posts

Dzień dobry,

mój pierwszy post na forum oraz pierwsze kroki w stereo. Proszę o wyrozumiałość 😁.

Podane w tytule bronze 100 grają obecnie w KD, napędzanym przez denon avr-x2800h a za bass odpowiada rel ht1003 mk2 (który miałby dawać radę nawet w stereo, dlatego dopłaciłem względem Klipsch [#przyszlosciowo]). 

I teraz moje pytanie brzmi z czym i jak to połączyć. Czy wzmacniacz musi mieć wyjście SUB Out czy PRE Out (R/L) wystarczy? Tylko jak podłączyć pod to sub skoro w subie in R (LFE) połączone jest z ampli? Czy w jednym jak i w drugim przypadku kabel RCA podłączam pod wolny kanał L w sub i temat rozwiązany (SUB Out -> in L w subie/ PRE Out L -> in L w subie)?

Bo jeśli w tym przypadku musi być sub out to sporo polecanych wzmacniaczy do tych kolumn odpadnie np. Audiolab 6000A Play.

No i nadal pozostaje otwarte pytanie czym to napędzić. Szczerze sam nie wiem czego mam się spodziewać (co taki wzmacniacz wniesie?) bo po wymianie soundbara na obecne KD i skalibrowaniu całości, wydaje się, że lepiej już być nie może 😅. Nie miałem jednak jeszcze okazji słuchać jakiegokolwiek zestawu stereo i chciałbym się miło zaskoczyć. Przy obecnym zestawie jestem w stanie odróżnić jakość źródła (tidal> Spotify, True HD>DD,+) ale zmiana ze stereo na pure direct przy słuchaniu muzyki wnosi już niewiele (albo i nic, jedyna różnica, że sub przestaje grać ale wyczytałem, że tak działa ten tryb w denonie).

Co do 1 zestawu kolumn a dwóch źródeł to doczytałem, że będę potrzebował prostego switcha do którego podepnę kolumny oraz ampli i wzmacniacz (początkowo myślałem, że po to są dwie pary wejść w głośnikach 😆 żeby podpiąć bezpośrednio dwa źródła).

Budżet to okolice 4000 PLN za wzmacniacz z funkcjami sieciowymi (heos, tidal itd.)

W wątkach z poprzednich lat widziałem takie propozycje jak: Audiolab 6000A Play, Musical Fidelity M2si,  Cyrus One (w obydwu brak funkcji sieciowych) oraz NAD C368 z modułem MDC BluOS 2i (chociaż dopłata do modułu jest spora i bardziej opłacalnie byłoby dokupić Wiim - czego chcę uniknąć).

A co z:

Wiim AMP - początkowe recenzje bardzo hurraoptymistyczne, jednak z czasem coraz więcej krytyki. Wart uwagi?

Marantz PM7000N/ stereo 70s albo denon pma-900hne chociaż o tym denonie czytałem komentarze, że dobrze to już było teraz jest tylko średnio.

I wpadł mi w oko Marantz model M1 ale recenzji/opinii brak.

Brzmienie jakie wydaje mi się, że preferuję to ciepłe. Słucham głównie Rock, pop rock, rap i pop. Jednak ostatnio odkryłem vocal jazz 😍

"Pokój odsłuchowy" to salon z aneksem o łącznej powierzchni ok. 25m² i obecnie przy odsłuchu z ampli potencjometr na 20-30% to ciche wieczorne plumkanie a 50-60 to już impreza na pół piętra i walka o dominację z wiertarką sąsiada.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i propozycje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) czy planujesz pozostanie również przy kinie domowym, czy chcesz z niego zejść na rzecz stereo, czy planujesz przepinać na bieżąco przewody? AVR-X2800H niestety nie ma preout dla frontowych kolumn. Ogółem opcji masz tu wiele, a subwoofer możesz podpinać po preout, podpięcie z Denona do gniazda LFE i do drugiego gniazda złącza z preout powinno spokojnie zadziałać. 

Ogółem do Bronzeów każda ze wspomnianych opcji może być dobra, ale WiiM Amp może być nieco za jasny pod gusta niektórych, zwłaszcza przesiadając się z Denona. 

Audiolab 6000A Play zagra spokojniejszym, cieplejszym dźwiękiem, podobnie Marantz PM7000N choć ma więcej mocy, ale mniejszą scenę. PMA-900HNE to podobne granie do obecnego, ale lepsze po prostu. Marantz Stereo 70s zagra gorzej, a o Marantzu M1 nie wiemy jeszcze wystarczająco :) 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Cześć :) czy planujesz pozostanie również przy kinie domowym, czy chcesz z niego zejść na rzecz stereo, czy planujesz przepinać na bieżąco przewody?

Kino zostaje i tak jak pisałem, problem "przełączania się" między ampli a wzmacniaczem chciałem rozwiązać prostym switchem.

I poza przeze mnie wymienionymi wzmacniaczami nie ma nic ciekawego do polecenia czy należałoby zwiększyć budżet? Wiadomo "sky is the limit" dlatego wolałbym trzymać się założonego budżetu :-)
Czy o wiele lepszym rozwiązaniem, pod względem jakości, będzie wiim mini/pro za 300-700 PLN + wzmacniacz bez funkcji sieciowych za pozostałe 3300-3700 PLN? 

image.png.20fe19fc742bb817ead0a3c2aa646aac.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paweł Pławecki napisał:

I poza przeze mnie wymienionymi wzmacniaczami nie ma nic ciekawego do polecenia czy należałoby zwiększyć budżet? Wiadomo "sky is the limit" dlatego wolałbym trzymać się założonego budżetu 🙂

Najlepiej byłoby, gdybyś udał się na odsłuch i porównał na własne uszy, czy dany przeskok Cię zadowala, czy jednak oczekujesz więcej od takiego przejścia, bo jest to pytanie, na które nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi :) Zachęcam w razie czego do obejrzenia naszego filmu, jest w nim kilka ciekawych opcji :) Na naszym kanale znajdziesz też sporo innych materiałów o wzmacniaczach. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...