Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn do Marantz PM7000N, mały salon


irvv

Recommended Posts

Dnia 20.07.2024 o 22:18, irvv napisał:

Cześć wszystkim!

Uprzejmie proszę o pomoc w wybraniu kolumn podłogowych lub podstawkowych do Marantz PM7000N. Sprzęt będzie stał w małym salonie 16 m2, 2.40 m wysokim, ale chciałbym żeby był z jakimś potencjałem to mocniejszego grania.

Słucham głównie rocka czasem Możdżera, ale zdarza się tez coś w stylu Hyper "Clockwork" więc sprzęt musi mieć pazur. Nie lubię dźwięku jak spod koca. Mam też nowy  gramofon i trochę płyt gramofonowych m.in. z punkiem, ogólnie lata 80-te.

Biorę po uwagę też  sprzęt używany Koszt do 3k. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Witaj

Ja mam pm7000n i dobrałem podstawki takie, że nic już nie będę szukał. I pewnie się zdziwisz, ale możesz je kupić w znanym sklepie polskim i ewentualnie oddać bez podania przyczyny. Magnat Signature 503-za ok. 2000 zł. W necie kupisz za ok 1750.Certyfikat Hi-res. Było mi mało basu, to dokupiłem mały subwoofer. Albo Magnat signature 505. Podłogowe. W Polsce ok1700 za szt. - w Niemczech ok. 1000 za szt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanSioś napisał:

Witaj

Ja mam pm7000n i dobrałem podstawki takie, że nic już nie będę szukał. I pewnie się zdziwisz, ale możesz je kupić w znanym sklepie polskim i ewentualnie oddać bez podania przyczyny. Magnat Signature 503-za ok. 2000 zł. W necie kupisz za ok 1750.Certyfikat Hi-res. Było mi mało basu, to dokupiłem mały subwoofer. Albo Magnat signature 505. Podłogowe. W Polsce ok1700 za szt. - w Niemczech ok. 1000 za szt. 

Dziękuję sprawdzę :⁠-⁠)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2024 o 09:49, irvv napisał:

Jak wróciłem do pierwszej konfiguracji czyli internet z routera dla amplitunera i smartfona to zaczęło działać. Chyba to problem Tidala...

Hmmm,

Dnia 5.08.2024 o 19:06, PanSioś napisał:

Witaj

Ja mam pm7000n i dobrałem podstawki takie, że nic już nie będę szukał. I pewnie się zdziwisz, ale możesz je kupić w znanym sklepie polskim i ewentualnie oddać bez podania przyczyny. Magnat Signature 503-za ok. 2000 zł. W necie kupisz za ok 1750.Certyfikat Hi-res. Było mi mało basu, to dokupiłem mały subwoofer. Albo Magnat signature 505. Podłogowe. W Polsce ok1700 za szt. - w Niemczech ok. 1000 za szt. 

Albo wyższe ale starsze Quantum 753. Super brzmienie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu Polk R200  słychać dużo więcej szczegółów i bas jest akurat, ale są według mnie mocno przytłumione w porównaniu do MA Silver 100.  Czy to, że sklepy przysyłają używki jako nówki to jest standard w tym audiofilskim świecie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, irvv napisał:

Po sprawdzeniu Polk R200  słychać dużo więcej szczegółów i bas jest akurat, ale są według mnie mocno przytłumione w porównaniu do MA Silver 100.  Czy to, że sklepy przysyłają używki jako nówki to jest standard w tym audiofilskim świecie? 

 

Jeśli chciałeś "tylko na odsłuch" to zdecydowanie jest to rozsądne rozwiązanie po stronie sklepu, jeśli zamówiłeś jako nowe, bez uprzedzenia, że bierzesz na testy, to nowe powinieneś dostać. Ale nie wnikam, bo nie wiem jak było :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli chciałeś "tylko na odsłuch" to zdecydowanie jest to rozsądne rozwiązanie po stronie sklepu, jeśli zamówiłeś jako nowe, bez uprzedzenia, że bierzesz na testy, to nowe powinieneś dostać. Ale nie wnikam, bo nie wiem jak było :)

 

Miały być nówki,  ale może dobrze, że tak wyszło. Chyba po prostu nie było nowych na stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2024 o 22:13, irvv napisał:

Po sprawdzeniu Polk R200  słychać dużo więcej szczegółów i bas jest akurat, ale są według mnie mocno przytłumione w porównaniu do MA Silver 100.  Czy to, że sklepy przysyłają używki jako nówki to jest standard w tym audiofilskim świecie? 

 

Do testów czy po zakupie?

Nie jest to standard ale czesto spotykany zabieg.

Do testów jak najbardziej. Dla Ciebie to tez lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...