Skocz do zawartości

Audiotrak cube 2 - jakie słuchawki


Recommended Posts

Witam. Kilka dni temu nabyłem DAC audiotrak cube 2. Wiem że jest to bardzo niska półka ale dopiero zaczynam przygodę z audio. Mam do niego podpięte sluchawki isk 2011 i chciał bym je wymienić na coś lepszego. Budżet to 600 zł. Słucham raczej każdego gatunku ale uwielbiam wysokie damskie głosy i rocka. Jakie słuchawki najlepiej kupić w tym budżecie? Czy BEYERDYNAMIC DT990 PRO będą dobre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Beyerdynamici będą rozsądnym wyborem, swego czasu było to bardzo popularne połączenie. Warto też sprawdzić Hifiman HE400SE, są nieco prostsze w napędzeniu, mają łagodniejsze, równiejsze brzmienie. Inaczej też budują scenę. Do rocka obie pary mogą się sprawdzić :) Opcją o cieplejszym i gęstszym brzmieniu będą Sennheisery HD560S. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tekanu napisał:

Czy charczenie może być spowodowane komputerem lub zakłóceniami z sieci elektrycznej?

W teorii tak, ale problem wtedy powinien zniknąć po zmianie źródła na inny sprzęt. Największa szansa jest moim zdaniem jednak na to, że coś jest nie tak ze słuchawkami.

11 godzin temu, Tekanu napisał:

Oraz czy Can da więcej mocy słuchawkom?

Tak.

11 godzin temu, Tekanu napisał:

Ogólnie rzecz biorąc jestem strasznie rozczarowany bo moje stare superluxy HD 669 podpięte bezpośrednio do pc grały lepiej a dokładniej nie miałem problemów ze zniekształceniami a grały też znacznie głośniej.

Jeśli podobały Ci się bardziej pod kątem charakterystyki dźwięku, to tutaj jest kwestia odsłuchu, który bardzo by pomógł szukając sprzętu dla siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczem można brzmienie słuchawek trochę poprawić, ale jak chcesz większej zmiany to bym sprawdził jeszcze inne słuchawki, a konkretnie wymienione wcześniej Hifimany HE400se. Grają one bardziej równo od 990, mniejsze podbicie na dole pasma, bas mniejszy ale pod lepszą kontrolą, duża przestrzenność i precyzja grania w tej kategorii cenowej, ale nie okupiona żadną ostrością w górze pasma. Testowałem je kiedyś z Audiotrakiem ale w PC z Prodigy HD2 w konfiguracji opampów OPA2604 + 2x OPA2134 i dało to bardzo dobrej jakości, muzykalne granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...