Skocz do zawartości

Nowy Amplituner gra dużo ciszej


Recommended Posts

Witam!

Nie wiem czy mam coś, źle ustawione czy tak ma być. Przesiadka ze starego ampli Yamaha RX-V630 RDS tam „głośno” to już było przy -40 dB. Nowy Amplituner RX-A1070 głośno dopiero się robi przy -15dB. 
 

I tu pytanie, mam coś źle ustawione czy te amplitunery z YPAO już tak mają ? 
 

Kalibracja mi ustawiła fronty na 0 center na +2 tyły na +2. Włączone tylko YPAO Volume i ustawienie w kinie na STRAIGHT. EQ skopiowałem z Natural i ustawiłem krzywe żeby były takie same na frontach i takie same na tyłach.

Edytowano przez Mateusz Sz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć pomiarów V630tki, ale A1070 nie jest demonem mocy przy napędzonych 5-7 kanałach. Sprawdziłbym też selektor impedancji. Może też być kwestia inaczej skalibrowanego potencjometru, ale ogółem jeśli jest dobrze przy -15dB to nie przejmowałbym się tym tematem aż tak, o ile sprzet ma zapewnioną odpowiednią wentylację :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest kwestią skali, a bardziej jej "ustawieniem". Moc nie ma tu żadnego przełożenia, bo zauważalnie głośno zaczyna się robić od poziomu -15, -10, a weźmy pod uwagę, że skala rozchodzi się do +18! To tam dopiero uwalniają się "wysokie waty". 

Nowe, nowsze amplitunery Yamahy mają więc tą skalę inaczej ustawioną a niż konstrukcje sprzed lat.

Co do RXA1070, to tam prądu już trochę jest...to jest 2 kłady wyżej a niż Twój poprzednik 630.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...