Skocz do zawartości

Yamaha A-S301


Lucas1988

Recommended Posts

Witam, 

Jestem laikiem w temacie i potrzebuję pomocy.

Przebudowuję swój sprzęt. Muzykę słucham z gramofonu. Obecnie mam wkładkę MC ale zamierzam zmienić na MM. 

Zaczynam od kupna wzmacniacza. Upatrzyłem sobie Yamaha A-S301 i później do niego dobiorę kolumny podłogowe.

Pytanie brzmi: Czy ten wzmacniacz obsłuży obie wkładki? MM i MC ? Bo na tym mi by zależało czy tylko MM.

W opisie jest wspomniane tylko o tego rodzaju wkładce.

Jak wspomniałem nie znam się za bardzo. 

Proszę o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucas1988 napisał:

Hmm to moze zostanę przy jednej wkładce w takim razie lub zacznę szukac wzmacniacza który obsługuje obydwie. 

Dziekuje

Możesz też, dokupić przedwzmacniacz z obsługą obu rodzajów wkładek - MM i MC :) i podłączyć go do Yamaszki.

https://www.tophifi.pl/stereo/przedwzmacniacze/thorens-mm-008.html?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD3sgsHqb8UCnCnkR8qMqU9BGJI4p&gclid=CjwKCAjw74e1BhBnEiwAbqOAjAqAC9YYVkZi94tQEniv6FNTLdlynxDXtiAENQnnWk40zbz8udgxCxoCMp4QAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra rozumiem już. Przypuśćmy że zostanę przy Yamaha i wkładce MM to im więcej czytam tym dalej w las idę. Będę się wahał między A-301 a A-501.
Kontynuując wątek... jeśli w ogóle mogę... Zaraz po wzmacniaczu kupuję kolumny i tu kolejna zagwozdka. Ogólnie planowałem mieć budżet okrojony ale wyszedł rozstrzelony.
Przyglądam się od Dali Oberon 5, Kef Q550, Pylon Pearl 27, Saphire 23, Taga Harmony TAV807F po Oberony 7, Focale Chora 816, KEF Q770 lub Indiana Tesi 5/6. 
Czy to byłoby kompatybilne z tymi Yamahami? Pokój mam lekko ponad 20m i stały by 20 cm od ściany. Czy ktoś naprowadzi mnie na dobry tor ?

Dzięki  z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym nurtem jest hip hop i jazz. Więc na głośnikach w 70 % gra ten nurt muzyczny a po za tym to wszystkiego po trochu... rock, rnb, pop, nawet muzyka klasyczna. Nie słucham raczej metalu.. tego typu ciężkich brzmień. Na pewno nie chciałbym się zawieść słabym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie myślałem o używkach. Właściwie to gramofon mam już długo tylko gra na jakichś starych slabych podstawkach. Teraz po prostu przechodzę na inny level który mam nadzieję pozwoli mi się cieszyć nowym brzmieniem przez następne dobrych lat. Zacząłem szukać kolumn do 3tys plus wzmacniacz to tak chciałem 4 wydać No ale jeżeli miałbym trochę dołożyć ale dostać wzamian coś naprawdę lepszego to chyba mógłbym to zrobić. Nie do końca jest mi łatwo samemu wszystko skompletować. Nie wiem czy lepiej kupić lepszy wzmacniacz który pociągnie w górę słabsze glosniki czy odwrotnie. I tak podpytuje tu i tam. Chciałbym żeby ktoś mnie pokierował na tańsza opcje i na droższa żebym miał wybór ale wiedzial że dany komplet będzie zadawalajacy dla mnie i zostawił mi do podjęcia decyzję czy chce wydać tyle czy tyle. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lucas1988 napisał:

No dobra rozumiem już. Przypuśćmy że zostanę przy Yamaha i wkładce MM to im więcej czytam tym dalej w las idę. Będę się wahał między A-301 a A-501.
Kontynuując wątek... jeśli w ogóle mogę... Zaraz po wzmacniaczu kupuję kolumny i tu kolejna zagwozdka. Ogólnie planowałem mieć budżet okrojony ale wyszedł rozstrzelony.
Przyglądam się od Dali Oberon 5, Kef Q550, Pylon Pearl 27, Saphire 23, Taga Harmony TAV807F po Oberony 7, Focale Chora 816, KEF Q770 lub Indiana Tesi 5/6. 
Czy to byłoby kompatybilne z tymi Yamahami? Pokój mam lekko ponad 20m i stały by 20 cm od ściany. Czy ktoś naprowadzi mnie na dobry tor ?

Dzięki  z góry

Ogółem będzie to kompatybilne, ale opcji masz bardzo dużo i wszystko zależy od brzmienia, jakiego oczekujesz :) Zachęcam do obejrzenia dwóch filmów, gdzie opowiadamy o niektórych z tych kolumn, a także do kontaktu i umówienia się na odsłuch ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lucas1988 napisał:

No dobra rozumiem już. Przypuśćmy że zostanę przy Yamaha i wkładce MM to im więcej czytam tym dalej w las idę. Będę się wahał między A-301 a A-501.
Kontynuując wątek... jeśli w ogóle mogę... Zaraz po wzmacniaczu kupuję kolumny i tu kolejna zagwozdka. Ogólnie planowałem mieć budżet okrojony ale wyszedł rozstrzelony.
Przyglądam się od Dali Oberon 5, Kef Q550, Pylon Pearl 27, Saphire 23, Taga Harmony TAV807F po Oberony 7, Focale Chora 816, KEF Q770 lub Indiana Tesi 5/6. 
Czy to byłoby kompatybilne z tymi Yamahami? Pokój mam lekko ponad 20m i stały by 20 cm od ściany. Czy ktoś naprowadzi mnie na dobry tor ?

Dzięki  z góry

Żeby podejść obiektywnie i sprawiedliwie, to należałby wszystkie te konstrukcje przesłuchać :)

My, na codzień pracujemy z Indianą i Yamahą, dlatego proponujemy Ci w pierwszej kolejności przesłuchać Tesi 5 i Tesi 6 oraz wyższe ale 

w cenie tej samej co Tesi 6, Diva 5 :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-5.html?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD3sgsFKG9e_9iPL3R7TTZGsKeKP8&gclid=CjwKCAjwko21BhAPEiwAwfaQCOgp9AtJgnZbfeQFiLMcPbXuNvxvlpumCxPmGX0pf7SB2zvsMIwBFhoCgqQQAvD_BwE

więcej dojrzałości i przyjemności ze słuchania. Warto przetestować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. 

Mam złe doświadczenia ze sprzętem używanym więc wolałbym na ten moment zbudować coś co mnie zadowoli w swoim budżecie.

Dziękuje za video, oglądałem  wraz z milionem innych w ostatnich dniach.

Resumując:

Yamaha 301 lub w tym przedziale cenowym Denon PMA 600NE

- Indiana Line Tesi 5 lub tańsze, starsze 561
- Saxo 40 tylko czy pomieszczenie 25m nie będzie dla nich za duże?
- Pylon Pearl 27 choć nie mogę się do nich przekonać ale są tu bo nie widzę nic innego godnego uwagi w tym przedziale cenowym.

Wszystko to nakierowuje mnie na Indiane. 

Czy to będzie dobre połączenie z jednym lub drugim wzmacniaczem? Jak wspomniałem liczę na dobry bas. Nie jestem melomanem, chciałbym żeby po prostu to ładnie grało. Chyba można przypisać mi ciepłe brzmienie.

Mógłbym wybrać droższe kolumny ale wtedy musiałbym obciąć budżet na wzmacniaczu ale nie wiem czy jakikolwiek tańszy mógłby je uwydatnić.

co o tym myślicie?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2024 o 17:01, Lucas1988 napisał:

- Indiana Line Tesi 5 lub tańsze, starsze 561
- Saxo 40 tylko czy pomieszczenie 25m nie będzie dla nich za duże?
- Pylon Pearl 27 choć nie mogę się do nich przekonać ale są tu bo nie widzę nic innego godnego uwagi w tym przedziale cenowym.

Najlepiej będzie odsłuchać i porównać na własne ucho, które kolumny podobają Ci się najbardziej :) Basu najwięcej dadzą stąd moim zdaniem Pearle 27. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.07.2024 o 17:01, Lucas1988 napisał:

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. 

Mam złe doświadczenia ze sprzętem używanym więc wolałbym na ten moment zbudować coś co mnie zadowoli w swoim budżecie.

Dziękuje za video, oglądałem  wraz z milionem innych w ostatnich dniach.

Resumując:

Yamaha 301 lub w tym przedziale cenowym Denon PMA 600NE

- Indiana Line Tesi 5 lub tańsze, starsze 561
- Saxo 40 tylko czy pomieszczenie 25m nie będzie dla nich za duże?
- Pylon Pearl 27 choć nie mogę się do nich przekonać ale są tu bo nie widzę nic innego godnego uwagi w tym przedziale cenowym.

Wszystko to nakierowuje mnie na Indiane. 

Czy to będzie dobre połączenie z jednym lub drugim wzmacniaczem? Jak wspomniałem liczę na dobry bas. Nie jestem melomanem, chciałbym żeby po prostu to ładnie grało. Chyba można przypisać mi ciepłe brzmienie.

Mógłbym wybrać droższe kolumny ale wtedy musiałbym obciąć budżet na wzmacniaczu ale nie wiem czy jakikolwiek tańszy mógłby je uwydatnić.

co o tym myślicie?

Pozdrawiam

 

Co udało się odsłuchać przez ten czas?

Masz jeszcze jakieś pytania? Dylematy?

Problem bedzie elektronika nie same kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...