Skocz do zawartości

Kino domowe salon 49m2


Recommended Posts

Witam jeszcze przed tynkami i pomysł zrobimy kino domowe 

pytanie pomoże ktoś w doborze głośników i rozmieszczenia jakie kable pociągnąć i gdzie rozmieścić głośniki jestem zielony więc proszę o wyrozumiałość 

budżet jaki bym chciał przeznaczyć 10k

jaki byście system  polecili ?

chciałbym dodać  głośniki sufitowe 

opcja jest taka że nad sofa chciałem projektor zamiast tv , jakie kable i gdzie je powypuszczac ? może ktoś pomógłby mi z takim projektem ? 

Odległość sofy od ściany gdzie rzucany by był obraz z rzutnika 4m  a do tylnej ściany 7m

 

IMG_5249.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wytyczne odnośnie rozmieszczenia głosników 

https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide i https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.4-dolby-atmos-enabled-speaker-setup-guide

Warstwa dolna to 5 głośników i subwoofer - jest taka sama w obydwu przypadkach. Górna to 2 albo 4 głośniki. Próbowałbym budować 5.2.4 biorąć pod uwagę pomieszczenie. Jednak w budżecie 10k ciężko będzie się zmieścić jeżeli to ma dobrze grać w 49 metrach. 

Kable głośnikowe kup 2x2.5 mm^2 Oehlbach albo coś podobnego. Ważne, żeby były z miedzi beztlenowej. 

 

21 minut temu, macho100 napisał:

może ktoś pomógłby mi z takim projektem ? 

No to może wrzuć projekt pomieszczenia... 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal Painta narysuj prostokąt, zaznacz okna i drzwi, wskaż gdzie chcesz ekran i kanapę postawić. podaj kluczowe wymiary. Długość, szerokość, wysokość, odległości okien i drzwi i będziemy myśleć. Z wrzuconego planu niewiele wynika i trzeba się domyślać co jest co...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PanKlor napisał:

https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.4-overhead-speaker-setup-guide

Przy 5.1.4 dałeś wytyczne z "nakładek". Podrzucam link z głośnikami zamontowanymi w suficie.
Przy tym metrażu powinno być ok. U mnie w małym pomieszczeniu atmosy dałem znacznie węziej.


Czy te 10k to budżet na samo audio? Wspomniałeś o projektorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MASX napisał:

https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.4-overhead-speaker-setup-guide

Przy 5.1.4 dałeś wytyczne z "nakładek". Podrzucam link z głośnikami zamontowanymi w suficie.
Przy tym metrażu powinno być ok. U mnie w małym pomieszczeniu atmosy dałem znacznie węziej.


Czy te 10k to budżet na samo audio? Wspomniałeś o projektorze.

Tak samo audio bez projektora , wspomniałem o projektorze bo chciałem to jakoś razem wszystko spiąć 
Na tym etapie najbardziej chodzi mi gdzie puścić i jaki kabel 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Odpal Painta narysuj prostokąt, zaznacz okna i drzwi, wskaż gdzie chcesz ekran i kanapę postawić. podaj kluczowe wymiary. Długość, szerokość, wysokość, odległości okien i drzwi i będziemy myśleć. Z wrzuconego planu niewiele wynika i trzeba się domyślać co jest co...

Projektor ma być nad sofa 

wymiary pomieszczenia długość 11m szerokość 4m wysokość 2,40m

i są 3 okna po prawej stronie i jedno wyjście  na korytarz po lewej 

IMG_5254.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macho100 napisał:

Projektor ma być nad sofa 

Projektory potrafią szumieć. Rozważ ten pomysł albo wybierz odpowiedni projektor.

Ekran wybierz transparentny dźwiękowo o głośników umieściłbym na ścianie za ekranem.

Glosniki surround na ścianach bocznych ok 1 metra za sofą skierowane w stronę środka sofy.

Glosniki gorne rozstaw tak jak frontowych 1.4 metra przed kanapa i 1.4 metra za kanapą. Glosniki warstwy dolnej na wysokości ok 100-120 cm (kopułka głośnika wysokotonowego).

 

Co do budzetu - bedzie ciężko. Żeby pociągnąć 9 kanałów amplituner to ok 4000, subwoofer do tej powierzchni to pewnie z 2 x 3500 (Klipsch RP 1000 albo 1200)... I już przekroczyliśmy budżet. Jako glosniki rozważyłbym Monitor Audio Bronze 100 x 4 i C150. Atmos małe np. Minx 12 albo też Monitor Audio AMS Bronze (kwestia montazu). Gorne powinny być skierowane także w miejsce odsłuchu. 

2 godziny temu, MASX napisał:

Przy 5.1.4 dałeś wytyczne z "nakładek". Podrzucam link z głośnikami zamontowanymi w suficie.

Racja, moje niedopatrzenie. Podałem już mniej więcej gdzie rozmieścić glosniki.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o kinie w tej cenie...

Przyzwoity ekran, projektor to ponad tyle co chcesz wydać, dobry amplituner to już 6 tys zł by to dobrze obsłużył, a gdzie kolumny i reszta??? Swego czasu gdy robiłem kino z atmos 5.2.4 to mnie wyszło 45 tys zł i to na tanich kolumnach Heco Celan GT plus Denon X4700 i 2xSW B&W 608 ... gdy robiłem Auro3D 13.1 na używanych kolumnach Dali Oberon On Wall i Oberon 3 wraz koncówkami mocy i systemem SBA ( Single Bass Array ) i JVC RS2000 wyszło mnie 60 tys zł plus adaptacja akustyczna 20 tys zł... 

I to wszystko w 16m2 ( 3,24x5 metra )

 

 

Kup se Creativy i będziesz zadowolony 😃 

2 godziny temu, PanKlor napisał:

Glosniki gorne rozstaw tak jak frontowych 1.4 metra przed kanapa i 1.4 metra za kanapą. Glosniki warstwy dolnej na wysokości ok 100-120 cm (kopułka głośnika wysokotonowego).

Większych bzdur nie słyszałem... kiepsko jesteś rozeznany w świecie Atmos... podstaw nawet nie znasz a się udzielasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcinos89 napisał:

Większych bzdur nie słyszałem... kiepsko jesteś rozeznany w świecie Atmos... podstaw nawet nie znasz a się udzielasz

Przecież @PanKlor z grubsza dobrze napisał.

Atmosy na boki rozstawia się praktycznie tak jak fronty. Jeśli chodzi o odległość wzdłużną, przy x.x.4 dwa Atmosy są 45 stopni z przodu w górę, a kolejne dwa 45 stopni z tyłu w górę. Odległość jest zależna od wysokości sufitu, prosta trygonometria. A 1,4m to dość prawdopodobne wyliczenie, wystarczy że od ucha do sufitu jest ta sama odległość. Głośniki warstwy dolnej ustawia się na wysokości odsłuchu. Jeśli uważasz to za bzdury to zapraszam kłocić się z Dolby że wiesz lepiej. A najlepiej określ która grafika poniżej jest największą bzdurą.

plansurround.PNG.dff40bd6a46d2c06e892ddafcfe622dc.PNG

trojkat.PNG.75bab45104efb750909d19c5609e5817.PNG

5.1.4.thumb.PNG.48c89465b20f519a0c659bdd79b4515e.PNG

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcinos89 napisał:

to mnie wyszło 45 tys zł i to na tanich kolumnach Heco Celan GT plus Denon X4700 i 2xSW B&W 608 ... gdy robiłem Auro3D 13.1 na używanych kolumnach Dali Oberon On Wall i Oberon 3 wraz koncówkami mocy i systemem SBA ( Single Bass Array ) i JVC RS2000 wyszło mnie 60 tys zł plus adaptacja akustyczna 20 tys zł... 

 

@PanKlor Nie dasz rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Przecież @PanKlor z grubsza dobrze napisał.

Atmosy na boki rozstawia się praktycznie tak jak fronty. Jeśli chodzi o odległość wzdłużną, przy x.x.4 dwa Atmosy są 45 stopni z przodu w górę, a kolejne dwa 45 stopni z tyłu w górę. Odległość jest zależna od wysokości sufitu, prosta trygonometria. A 1,4m to dość prawdopodobne wyliczenie, wystarczy że od ucha do sufitu jest ta sama odległość. Głośniki warstwy dolnej ustawia się na wysokości odsłuchu. Jeśli uważasz to za bzdury to zapraszam kłocić się z Dolby że wiesz lepiej. A najlepiej określ która grafika poniżej jest największą bzdurą.

plansurround.PNG.dff40bd6a46d2c06e892ddafcfe622dc.PNG

trojkat.PNG.75bab45104efb750909d19c5609e5817.PNG

5.1.4.thumb.PNG.48c89465b20f519a0c659bdd79b4515e.PNG

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

 

Nie muszę bo w tym momencie Ty to dobrze opisałeś... z tym że zapomniałeś dodać że szerokość Atmosów wynika z tego że bierze się szerokość pokoju razy 0,4-0,7, do tego dochodzi wysokość pomieszczenia i dopiero wszystkie Atmosy pod kątem 45' w kwadracie... a dolna warstwa to 90 cm jak już( licząc przeciętnego Kowalskiego ze wzrostem 175 cm ) 

@Butler a jak tam twoja salka kinowa? W domku jednorodzinnym? Zrobiłeś wszystko bo w połowie uciekłeś z sąsiedniego forum...? 
 

Tobie miało by się zrobić głupio? Przecież ty też wywaliłeś sporo kasy z tym że z tego co pamiętam to bez Proja a zamiast niego był TV... coś się zmieniło🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Marcinos89 napisał:

a dolna warstwa to 90 cm jak już( licząc przeciętnego Kowalskiego ze wzrostem 175 cm ) 

Kowalski może mieć zarówno 100cm jak i 200cm wzrostu. Kwestia jak wysoko siedzi i gdzie ma ucho. Przyjmuje się że głośniki montuje się 120cm od podłogi, choć faktycznie warto zrobić je niżej. Nie każdy ma fotele kinowe w salonie. We własnych czterech kątach Kowalski rozkłada się nizej na zwykłej sofie schodząc z uchem poniżej metra od ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Masz na grafice. Z grubsza podobnie jak fronty jak proporcje pola odsłuchu w normie.

Jak fronty... dobry jesteś😁😁😁 a gdy będą w narożniku to co w tedy? Mondralo? 
 

Jak tam mój 4700 tz nie mój bo mojego zjebałeś i na mnie winę zrzuciłeś a sam go nawet nie sprawdziłeś kiedy do Ciebie przyjechałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...