Skocz do zawartości

Ultima 40


Zabros

Recommended Posts

Miałem okazję posłuchać przez kilka dni Ultima 40 Active - czyli wersję kolumn aktywnych z jakimś wzmacniaczem klasy D i jakimś DACiem na pokładzie. Nie byłem zainteresowany zakupem czy coś, po prostu niechcący miałem je przez tydzień. Nie wiem w sumie jak je ocenić bo napędzał je przecież wzmacniacz na ich pokładzie, więc to też miało znaczenie. Tak w skrócie to granie trochę techniczne, suche i nawet lampowy DAC nie ocieplił ich zbytnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Co do Teufela, to się nie wypowiem, ale moim zdaniem warto posłuchać wielu opcji w tym budżecie, by mieć pewność, że odpowiednio wybierzesz ;) Sprawdziłbym na pewno Pylon Sapphire 25, Q Acoustics 3050i, Polk Audio ES60, czy System Audio Saxo 60. Do mniejszych pomieszczeń też fajnie sprawdzą się Monitor Audio Bronze 200

Różne szkoły brzmienia, ale dzięki temu łatwiej będzie znaleźć odpowiedni kierunek :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) Napisz też proszę jaki masz wzmacniacz i coś o pomieszczeniu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Tuner Yamaha Rn 602

Natomiast kolumny Bowers&Wikins 606 S2 pomieszczenie około 40m kwadratowych i wydaje mi się jak słucham może się mylę ,to brzmienie suche brakuje coś w tej całości ,może się mylę co do Ultima 40 słuchałem inne trzy inne. Tonsila ,Pylona  i jakoś te mi weszły mówimy o cenie budżetowej.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą też, że zdecydowanie nie łączy się Yamahy z B&W i faktycznie w tym co słyszałem to nic poza górą w zasadzie nie było, zero ciepła, emocje żadne..

Jest gdzieś teścik Ultima 40 jednego z użytkowników tego forum - musiałbyś poszukać. Generalnie znajdują swoich zwolenników, ale nie były tam polecane do Yamahy (znowu brak średnicy i dołu).

Ja bym wybierał z tego co Q21 polecił, może jeszcze Indiany, bo też będą cieplejszą opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...