Skocz do zawartości

Które kolumny - Focal Aria 936 vs Jmlab Electra 936.


Patryk Szulc

Recommended Posts

Koledzy, rozbiłem bank i będę zmieniał wszystko!
Zaczynam od głośników, 35m2 połączone z kuchnią 15m2.
Spodobały mi się ostatnio Focal Aria 936. Z kolei mogę kupić od znajomego za ok 8 tysi (dobra cena?) Electry 936, podobno też dobre.
Które zagrają lepiej? Elektronikę na razie zostawmy, chodzi o jakość głośników.
Inny znajomy sprzedaje PMC Fact 8.

Doradzicie coś przy założeniu, że wstępnie wpadły mi w ucho te Arie 936?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Patryk Szulc napisał:

Koledzy, rozbiłem bank i będę zmieniał wszystko!
Zaczynam od głośników, 35m2 połączone z kuchnią 15m2.
Spodobały mi się ostatnio Focal Aria 936. Z kolei mogę kupić od znajomego za ok 8 tysi (dobra cena?) Electry 936, podobno też dobre.
Które zagrają lepiej? Elektronikę na razie zostawmy, chodzi o jakość głośników.
Inny znajomy sprzedaje PMC Fact 8.

Doradzicie coś przy założeniu, że wstępnie wpadły mi w ucho te Arie 936?

Cześć

Tutaj sytuacja jest jednoznaczna. Electry są pod każdym względem lepszymi kolumnami. Ale żeby to wykorzystać, to trzeba mieć dobrą, a nawet bardzo dobrą elektronikę.
Co mamy?

No i czy te kolumny to ostatnie słowo? Czy chciałbyś rozważyć coś z innych marek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Tutaj sytuacja jest jednoznaczna. Electry są pod każdym względem lepszymi kolumnami. Ale żeby to wykorzystać, to trzeba mieć dobrą, a nawet bardzo dobrą elektronikę.
Co mamy?

No i czy te kolumny to ostatnie słowo? Czy chciałbyś rozważyć coś z innych marek?

Electry będą u mnie za 3 dni. Czy te 7 500, które dałem to bobra cena?
Jaki wzmacniacz do tego byście polecili - najlepiej używany. Źródło teraz to stare DVD Denona ale na 4xpcm1704.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 21:39, Patryk Szulc napisał:

Koledzy, rozbiłem bank i będę zmieniał wszystko!
Zaczynam od głośników, 35m2 połączone z kuchnią 15m2.
Spodobały mi się ostatnio Focal Aria 936. Z kolei mogę kupić od znajomego za ok 8 tysi (dobra cena?) Electry 936, podobno też dobre.
Które zagrają lepiej? Elektronikę na razie zostawmy, chodzi o jakość głośników.
Inny znajomy sprzedaje PMC Fact 8.

Doradzicie coś przy założeniu, że wstępnie wpadły mi w ucho te Arie 936?

Fact 8 to zupelnie inny produkt. Kilka klas wyższe granie. Ale dla bardziej swiadomego odbiorcy.

Electra 936 jest teoretycznie wyższym modelem od Arii ale pytanie czy to jest dobra cena, jaki stan itp.

Dnia 17.08.2024 o 07:06, Patryk Szulc napisał:

Electry będą u mnie za 3 dni. Czy te 7 500, które dałem to bobra cena?
Jaki wzmacniacz do tego byście polecili - najlepiej używany. Źródło teraz to stare DVD Denona ale na 4xpcm1704.

Jaki budzet na wzmak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2024 o 07:06, Patryk Szulc napisał:

Electry będą u mnie za 3 dni. Czy te 7 500, które dałem to bobra cena?
Jaki wzmacniacz do tego byście polecili - najlepiej używany. Źródło teraz to stare DVD Denona ale na 4xpcm1704.

Zależnie od stanu, ale moim zdaniem dobra :) Co do wzmacniacza, zależnie od budżetu. Idealnym kompanem moim zdaniem jest Denon PMA-A110, ale już swoje kosztuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Fact 8 to zupelnie inny produkt. Kilka klas wyższe granie. Ale dla bardziej swiadomego odbiorcy.

Electra 936 jest teoretycznie wyższym modelem od Arii ale pytanie czy to jest dobra cena, jaki stan itp.

Jaki budzet na wzmak?

 

5-7K.

Ale zastanawiam się czy nie wymienić ich na mniejsze 826 i wtedy dołożyć do elektroniki, więc byłoby ok 8-10K pewnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Idealnym kompanem moim zdaniem jest Denon PMA-A110, ale już swoje kosztuje :)

No to PMA 2500ne. Dużo taniej a niewiele słabiej :)

19 godzin temu, Patryk Szulc napisał:

5-7K.

Ale zastanawiam się czy nie wymienić ich na mniejsze 826 i wtedy dołożyć do elektroniki, więc byłoby ok 8-10K pewnie.

No to znajdziesz starszy PMA 2500ne albo starze odpowiedniki 2020ae itp.

Widziałem w dobrej cenie też Roksan Blak kiedyś.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 21:39, Patryk Szulc napisał:

Koledzy, rozbiłem bank i będę zmieniał wszystko!
Zaczynam od głośników, 35m2 połączone z kuchnią 15m2.
Spodobały mi się ostatnio Focal Aria 936. Z kolei mogę kupić od znajomego za ok 8 tysi (dobra cena?) Electry 936, podobno też dobre.
Które zagrają lepiej? Elektronikę na razie zostawmy, chodzi o jakość głośników.
Inny znajomy sprzedaje PMC Fact 8.

Doradzicie coś przy założeniu, że wstępnie wpadły mi w ucho te Arie 936?

Generalnie widzę kilka dziur koncepcyjnych.
Jeżeli wydaje Ci się, że kupując "lepsze głośniki" dostaniesz lepsze brzmienie to... masz rację - wydaje Ci się.
To elektronika (zrodlo+wzmak) zrobią na tym poziomie brzmienie. 
Sklepy i na AVS bardzo często bywa, ze masz kolumny za 20k z elektroniką za 100k - przypadek?
Nie.

To pierwsza sprawa.

Druga, co do wielkości kolumn: W takim metrażu możesz wstawić właściwie dowolne kolumny rozmiaworo - Klipsch Cornwall, AudioPhase Flow, czy co tam sobie pomyslisz i będą grały lepiej mniejsze... pod warunkiem, że w te duże nie wpompujesz 200W w AB - wówczas zabiją Cie basem i górą i dadzą chudy środek. 

Trzecia sprawa: 

Lepiej to pojęcie względne - zależy co mają grać i z czym

Czwarta sprawa: 

Focal potrafi być bardzo wdzięczny, ale i bardzo wredny. To dość trudna kolumna do zrobienia w sposób zbalansowany i smaczny i jeśli nie masz kilku wzmaków, źródeł i paru kabli to będzie Ci ciężko wycisnąć z nich dobrze brzmienie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wieczorzanalogiem napisał:

Generalnie widzę kilka dziur koncepcyjnych.
Jeżeli wydaje Ci się, że kupując "lepsze głośniki" dostaniesz lepsze brzmienie to... masz rację - wydaje Ci się.

Czyli dostane lepszy jak kupię gorsze? Ok kumam :D 

1 godzinę temu, wieczorzanalogiem napisał:

Sklepy i na AVS bardzo często bywa, ze masz kolumny za 20k z elektroniką za 100k - przypadek?
Nie.

Oczywiście, że nie. Chcą opier...ić "góniane" głośniki za pomocą elektroniki za pierdylion. Stara sztuczna - chcesz opylić Altusy warte 1000 za za 5K,, podłącz je do dwóch takich jak poniżej :)
 

mono1.png

1 godzinę temu, wieczorzanalogiem napisał:

Druga, co do wielkości kolumn: W takim metrażu możesz wstawić właściwie dowolne kolumny rozmiaworo - Klipsch Cornwall, AudioPhase Flow, czy co tam sobie pomyslisz i będą grały lepiej mniejsze... pod warunkiem, że w te duże nie wpompujesz 200W w AB - wówczas zabiją Cie basem i górą i dadzą chudy środek. 

To chyba zależy jednak, co to za kolumny będą; za bardzo generalizujesz.

1 godzinę temu, wieczorzanalogiem napisał:

Trzecia sprawa: 

Lepiej to pojęcie względne - zależy co mają grać i z czym

Mają grać wszystko. 

Nie czytasz:

"Elektronikę na razie zostawmy, chodzi o jakość głośników."

Podpowiem - będą grać z odpowiednią elektroniką, po wyborze głośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk Szulc napisał:

Czyli dostane lepszy jak kupię gorsze? Ok kumam :D 

2 godziny temu, wieczorzanalogiem napisał:

Wszystko sprowadza się do spasowania sprzętu i odpowiedniego podziału budżetu. 

Zdarzało mi się mieć dużo lepsze brzmienie z kolumn za 1000zł i elektroniką za 20 000zł niż z elektroniką za 20000 i kolumnami za 30k. 

1 godzinę temu, Patryk Szulc napisał:

Oczywiście, że nie. Chcą opier...ić "góniane" głośniki za pomocą elektroniki za pierdylion. Stara sztuczna - chcesz opylić Altusy warte 1000 za za 5K,, podłącz je do dwóch takich jak poniżej :)

Jakby to powiedzieć.... Dla mnie te Arie to właśnie takie Altusy, wokół których chcesz robic system. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kluczem jest wycisnąć 100% z założonego budżetu. 

... albo budować system oparty o jeden element, wokół którego upgradujesz resztę w przyszłosci.

1 godzinę temu, Patryk Szulc napisał:

To chyba zależy jednak, co to za kolumny będą; za bardzo generalizujesz.

2 godziny temu, wieczorzanalogiem napisał:

Wypowiadam się na podstawie odsłuchu kilkuset setów w moim domu + tych u znajomych, salonach audio. 
Budżet 5000-200 000zł za system, ale jak wiesz lepiej, to już się nie wtrącam i miłego wieczora życzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wieczorzanalogiem napisał:

Generalnie widzę kilka dziur koncepcyjnych.
Jeżeli wydaje Ci się, że kupując "lepsze głośniki" dostaniesz lepsze brzmienie to... masz rację - wydaje Ci się.
To elektronika (zrodlo+wzmak) zrobią na tym poziomie brzmienie. 
Sklepy i na AVS bardzo często bywa, ze masz kolumny za 20k z elektroniką za 100k - przypadek?
Nie.

To pierwsza sprawa.

Druga, co do wielkości kolumn: W takim metrażu możesz wstawić właściwie dowolne kolumny rozmiaworo - Klipsch Cornwall, AudioPhase Flow, czy co tam sobie pomyslisz i będą grały lepiej mniejsze... pod warunkiem, że w te duże nie wpompujesz 200W w AB - wówczas zabiją Cie basem i górą i dadzą chudy środek. 

Trzecia sprawa: 

Lepiej to pojęcie względne - zależy co mają grać i z czym

Czwarta sprawa: 

Focal potrafi być bardzo wdzięczny, ale i bardzo wredny. To dość trudna kolumna do zrobienia w sposób zbalansowany i smaczny i jeśli nie masz kilku wzmaków, źródeł i paru kabli to będzie Ci ciężko wycisnąć z nich dobrze brzmienie. 

 

na początku dyskusji, również wskazywałem, aby myśleć o wydanej, dobrej ,porządnej elektronice jeśli przychylilibyśmy się do projektu Electra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Patryk Szulc napisał:

Bo kolumny staną jednak w 22 m2 i nie wiem czy 936 się nie uduszą. 

nie.

Pamiętaj że są jeszcze wieksze.

To zalezy od akustyki.

Ale mówimy o Electra tak? Nie Aria

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

na początku dyskusji, również wskazywałem, aby myśleć o wydanej, dobrej ,porządnej elektronice jeśli przychylilibyśmy się do projektu Electra...

Zgadza się.

Dnia 16.08.2024 o 21:39, Patryk Szulc napisał:

Elektronikę na razie zostawmy, chodzi o jakość głośników.

"Na razie"

Poczekajmy aż kolumny wylądują w salonie. Zaczną grac. Temat wówczas wróci.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...