Skocz do zawartości

Test Chińszczyzny czyli Wiim ultra oraz Fosi V3 mono z Dynaudio x34


Szymek3392

Recommended Posts

Dnia 20.08.2024 o 20:52, Tweeter2016 napisał:

Piszesz o audiophonics.fr ?

Tak, kupowałem z ich strony(inny wzmak-lampowy)

Zainteresowany tematem znalazłem fajny test.

Gość podmienia 3 kości, na słuchawkach wyraźnie słuchać różnice.

I jeszcze porównanie ze.wzmakami.

Edytowano przez kassyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze operacyjne nie są tak drogie jak lampy, a zabawa również może być przednia ;) Mają podstawkę DIP-8 więc wymiana jest bajecznie prosta.

Coraz więcej rzeczy skłania mnie do zakupu / sprawdzenia FOSI.

 

 

1 godzinę temu, kassyx napisał:

Na Ali w przedsprzedaży po rabacie wychodzi £174.39 za V3

Tu znalazłem set za 1224 zł:

https://pl.aliexpress.com/item/1005007310872364.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
21 minut temu, kassyx napisał:

Zamówiłem, wyniesie około 900zł.

@Szymek3392 dzięki za fajny temat.

Ktoś próbował inne opamp-y?

Mam nadzieję, że się wpasuje w resztę toru i gusta. U mnie monobloki zostają ;) wima póki co zwracam, zostaje malina po USB. Super funkcjonalny lecz i tak słuchałbym po USB z Topping d70s. Dzisiaj miałem dłuższe odsłuchy ze szwagrem i jednogłośnie stwierdziliśmy, że Topping buduje lepszą przestrzeń, dynamikę i daje więcej szczegółów. Gra bardziej audiofilsko, podczas gdy wiim ultra gra cieplej, wolniej z mniejszą ilością detalu, z pozoru obfitszym basem ale mniejszym wykopem,   różnorodnością i kontrolą. Takie było moje pierwsze wrażenie i tak faktycznie jest. Fosi natomiast rozwaliło mózg szwagra, w tej cenie i wielkości taka jakość i skala dźwięku :) w przyszłości zamierzam pobawić się opampami. W przeszłości budowałem prosty przedwzmacniacz z regulacją głośności i testowałem tam różne opampy więc wiem, co który może zmienić :D raczej uważałbym z pojedynczym zasilaczem ponieważ na ASR można wyczytać sporo problemów z tym rozwiązaniem. Być może u Ciebie wszystko będzie ok :)

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest tam dołożony filtr, no różnie piszą z tymi zasilaczami, w razie problemów wymienię na dwa.

Który z obecnych Topping lub innej firmy pre/dac jest warty polecenia, w niewygórowanej cenie?

To teraz nie masz wyjścia i musisz podzielić się wiedzą na temat opamp 🙂

Zamówiłem na pierwszy test x4 - Muses 02

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2024 o 00:20, kassyx napisał:

Niby jest tam dołożony filtr, no różnie piszą z tymi zasilaczami, w razie problemów wymienię na dwa.

Który z obecnych Topping lub innej firmy pre/dac jest warty polecenia, w niewygórowanej cenie?

To teraz nie masz wyjścia i musisz podzielić się wiedzą na temat opamp 🙂

Zamówiłem na pierwszy test x4 - Muses 02

Opa1612 - dźwięk szybki, mocny bas, energetyczne granie z dosyć ładną średnicą, wyraźne wysokie tony, dużo przestrzeni i powietrza. 
Muses8820 - analogowe miękkie granie, obszerny mocny bas, nasycona średnica , mniej wysokich tonów, ładnie ułożona, trójwymiarowa scena. 

NE5532 - neutralne granie, najsłabsze wysokie tony, bas przeciętny ale przyjemne w słuchaniu. 
OPA2134 - dźwięk szybki, przestrzenny, mocny bas, lekko ciepła średnica, wyraźna góra.
O ile pamiętam najbardziej wówczas podobał mi się dźwięk opa1612, w drugiej kolejności Muses jak chciałem bardziej analogowo i ciemniej. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...